IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
    Испратена: 30.Јули.2006 во 02:39
Dali smetate deka vo Makedonija ima vistinski majstori za tetoviranje?
kolku mozeme da se potpreme na nivnata umesnost, iskustvo a pred se znaenje?
Read an cry!!!!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 08:34
Од лично искуство не знам, но, имам многу слушања за буги, дека е мајстор на својот занает..
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 12:30
majstorot ja so go znam...sega e u stranstvo
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 12:31
majstor i jas znam... sega e so mashinata u raka  crta
Motivation is game in my hands
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 12:32
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

Dali smetate deka vo Makedonija ima vistinski majstori za tetoviranje?
kolku mozeme da se potpreme na nivnata umesnost, iskustvo a pred se znaenje?


HIGIENA , higienata e primarna koga vekje im se stavash pod igla i boja....
Motivation is game in my hands
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 12:36
jas moram da go pofalam Strumf tetovira tipov ludnica....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 12:42
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

jas moram da go pofalam Strumf tetovira tipov ludnica....

koje Shtrumf?
Motivation is game in my hands
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2006 во 21:57
Така е у Македонија има многу мајстори за тетовирање но ниеден Мајстор не е ист со другиот.Повеке можам да кажам дека во Македонија има миленици во тетовирањето отколку Мајстори но тоа нема врска бидејки Македонија е доста нова во Таттоо светот и никој не ги знае стандардите и прописите на вистинските таттоо мајстори.Јас можам да се пофалам дека сум член на една асоцијација која ги подржува само професионалците во овој занат,значи имаат свои правила и критериуми а тие не се само за единки туку за сите таттоо мајстори од цел свет затоа и асоцијацијата се вика
 Alliance of Professional Tattooists

Иначе поздрав до Штрумфче се знаеме и верувам дека има доста подржувачи  ОК  дечко и добар мајстор во својата професија


Изменето од Boogie - 31.Јули.2006 во 22:00
Кон врв
Keti* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keti* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 00:37

Najdobroto tattoo studio e Savage Needle vo Strumica.

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 00:47
Originally posted by Keti* Keti* напиша:

Najdobroto tattoo studio e Savage Needle vo Strumica.



Како студио или?

Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 02:09

Ne znam za sk, ali u ku ima stvarno nekolku dobri decki sto tetoviraat, taka da iako po priroda sum panicar, bas bi se osudila da me tetovira eden od niv.....

Read an cry!!!!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 02:23
Секако Куманово има многу голем придонес за Таттоо култот во Македонија,јас сум Кумановец и мојата кариера ја почнав баш во Куманово.Сепак не е препорачливо да се тетовираш било каде и кај било кој,во денешно време на секакви вируси и болести сепак најбезбедно е тоа да го направиш во некое студио каде што може да се гарантира квалитетот и безбедноста за твојата кожа
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 02:30
Da, toa e tocno, no iskreno, nikoj ne e lud da otide kaj nekoj ako od licata koi sto prethodno se tetovirale kaj istiot doznae deka raboti vo nehigienski uslovi... A kolku i da se pazi, mislam deka istoto moze da se sluci i vo tattoo studio, neli?
Read an cry!!!!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 02:33
Сепак секое студио има свое реноме додека сите оние што работат по дома може да кажат ај сега неможам,немам материјал или др. што би можело да доведе до загрозување на ТВОЕТО здравје.Немој да мислиш дека те убедувам ова е чисто за те*е мене воопшто не ми смета да отитеш кај било кој да се тетовираш сепак сите оние утнати тетоважи пак доаѓаат кај мене на преправка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.