IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна книга што ја купив...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна книга што ја купив...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 17181920>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 23:10
Ja koga kupuvam nikogas ne znam da kupam samo edna kniga замисленост
 
Pred skoro mesec si kupiv nekolku knigi ,odnosno gi dokupiv site koi gi nemav od Gijom Miso 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 23:15

Последна мислам ми беше Норвешката шума.
Еве втора недела како не сум си купила книга.
На диета треба да се ставам со книгите. хи, хи...

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 23:20
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Ja koga kupuvam nikogas ne znam da kupam samo edna kniga замисленост
 

Pred skoro mesec si kupiv nekolku knigi ,odnosno gi dokupiv site koi gi nemav od Gijom Miso 


Има нешто ново преведено од него?

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 23:23
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Последна мислам ми беше Норвешката шума.
Еве втора недела како не сум си купила книга.
На диета треба да се ставам со книгите. хи, хи...

Edna od moite omileni knigi I pisateli да
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 23:27
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Ja koga kupuvam nikogas ne znam da kupam samo edna kniga замисленост
 

Pred skoro mesec si kupiv nekolku knigi ,odnosno gi dokupiv site koi gi nemav od Gijom Miso 


Има нешто ново преведено од него?

Calipso ne znam do kaj si stasala ti ...vo momentov ima 8 prevedeni knigi ,poslednata mu e Angelski povik  ako ja imas citano I ovaa , znaci nema niso novo prevedeno
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2014 во 00:29
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Ja koga kupuvam nikogas ne znam da kupam samo edna kniga замисленост

 


Pred skoro mesec si kupiv nekolku knigi ,odnosno gi dokupiv site koi gi nemav od Gijom Miso 


Има нешто ново преведено од него?Calipso ne znam do kaj si stasala ti ...vo momentov ima 8 prevedeni knigi ,poslednata mu e Angelski povik  ako ja imas citano I ovaa , znaci nema niso novo prevedeno


Ги имам прочитано сите, мислев на новиве..
7 ans apres(2012)
Demain(2014)
фала
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Онлајн
Поени: 102444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2014 во 08:11
Ангелски повик - Г.Мисо
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 10:14
Урбани херои - Драган Таневски
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2014 во 22:33
1Q84 - Haruki Murakami
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2014 во 00:40
psihologija na dete
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6961
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2019 во 20:08
Fridrih Nice - Taka je govorio Zaratustra 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2019 во 05:52
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Fridrih Nice - Taka je govorio Zaratustra 


Прекрасна книга, читај ја полека - поглавје по поглавје со медитирање меѓу секој прочитан дел.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6961
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2019 во 09:52
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Fridrih Nice - Taka je govorio Zaratustra 


Прекрасна книга, читај ја полека - поглавје по поглавје со медитирање меѓу секој прочитан дел.Одамна сакав да купам негова книга и вчера кога ја видов
Инаку да, следна е на репертоар.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6961
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2019 во 14:16
Ние децата од железничката станица „ЗОО“ - Кај Херман и Хорст Рик
Шиндлеровата листа - Томас Кенили
Дете 44 - Том Роб Смит
Е баш ме заболе - Марк Менсон
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 17181920>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.