IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Очи што урочуваат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Очи што урочуваат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2011 во 03:00
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:



Milosta e ljubov


Tokmu taka... ili ushte poubavo kazhano, kako shto ednash napisha spiros - milosta e nezasluzhen dar.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 18:47
Originally posted by монте кристо монте кристо напиша:

Imate zabelezano nekoj ve poglednal i ne se osekate dobro . Bebinja mali gi poglednale nekoj ovi i decata gi fatilo po uplav pa ajde po bajacki
Интересно кај ваквите теми како никој не поставува прашање: „Дали јас некого урочив?„ туку сите се гледаат себе си како жртва. А што ако сте токму вие сторителот???

Ако некој не се чувствува поради тоа добро значи дека тој самиот има некаков проблем, некаква лоша мана кај себе, можеби и самиот на другите некогаш им упатувал лоши мисли, можеби има кокмплекс на помала вредност, можеби има параноја и тн. Погледот на другиот само е притискање на копчето кое уште претходно самите сме си го поставиле. Значи самите себе си се урочуваме преку негативно мислење, зборување и постапување. Е сега прашање колку кај себе си го забележуваме нашето негативно. Секој има добри и лоши страни. Но обично себе си секогаш се гледаме во најдобро светло, а другите во полошо па оттаму и илузијата дека другите се секогаш за се виновни па за тоа дека наводно можат некого да урочат.

Изменето од Majkl - 17.Септември.2011 во 18:59
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 18:56
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

 
 Ne e toa moe mislenje намигнување

toa e mislenjeto na ' bajackata ' koja sto vika ete mozelo i od ljubov i milost , da se uroci posebno bebe

Sigurno znaes kako majkite gi miluvaat i si gukaat so bebinjata, ete na toa  se misli хипнотизиран ( nesakajki , nenamerno , neznaejki )

E sega pak se postavuva prasanje od kade znaat i kako mozat da go raspoznaat toj  t.n. pogled sto urocuva намигнување

 

 Sekako tvoeto , moeto , i mislenjeto na bajackata , ne  mora da se isti голема%20насмевка
„Бајачките„ со такво мислење имаат проблем со себе самите (се имаат урочено себеси самите), но наместо со себе си да расчистат тие потајно ги мразат мајките и нивните деца па им кажуваат такви глупости.

Пази која глупост: милиот поглед на мајката ќе го урочело детето несакајќи... па како треба да го гледа сопственото дете? Злобно??? Ако го гледа злобно тек тогаш ќе се урочи детето од недостиг на љубов, и животот може само потешко да му оди.

Понатака: што е криво детето па за да може да биде урочено?

Натамошна нелогичност: ако детето може да биде урочено од ненамерниот поглед на мајката, како ќе знае тоа дете дека е урочено и што ќе може да превземе по тоа прашање? Да не треба деветмесечното бебе што не знае ниту да оди ниту да збори, да оди на бајачки?
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 22:42
I vujko mi koga ce se napie vika: 'Sigurno me urocija nekoj'....Izgleda i alkoholot moze da uroci...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 12:00
Бреееј ја имам кафеаво-зелени очи. Преварант што подмукло колне, плашете се од мене Еј а и Исус имал кафеаво-зелени (не се сеќавам каде го имав ова прочитано), бреееј а ние веруваме во него,море све тоа подмукла превара што проколнала пу јаз`к

Не верувам дека очите имаат некаква врска со урочувањето, туку самата мисла, идеја и интенција. Луѓето урочуваат не нивните очи. Исто како оружјето, тоа не убива, убиваат луѓето.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 15:47
Originally posted by pHp pHp напиша:

Бреееј ја имам кафеаво-зелени очи. Преварант што подмукло колне, плашете се од мене Еј а и Исус имал кафеаво-зелени (не се сеќавам каде го имав ова прочитано), бреееј а ние веруваме во него,море све тоа подмукла превара што проколнала пу јаз`к

Не верувам дека очите имаат некаква врска со урочувањето, туку самата мисла, идеја и интенција. Луѓето урочуваат не нивните очи. Исто како оружјето, тоа не убива, убиваат луѓето.



Ааааа не,си ги помешал ти нештата...ти имаш шарени очи,а луѓето со такви очи демек биле женкари и те  молам немој сега да ми го мешаш Исус во темава ,па нели само тој е безгрешен и со чиста мисла?!голема насмевка

А според баба ми луѓето со стаклено плави накај тиркизни,оние кои неможеш подолг временски период да ги гледаш директно во очи и од погледот чувствуваш како да ти смета нешто во твоите очи(како да имаш прашина ,песок во очи) е тие биле оние опасно урокливи.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 16:04
Originally posted by Renatax Renatax напиша:


Originally posted by pHp pHp напиша:

Бреееј ја имам кафеаво-зелени очи. Преварант што подмукло колне, плашете се од мене Еј а и Исус имал кафеаво-зелени (не се сеќавам каде го имав ова прочитано), бреееј а ние веруваме во него,море све тоа подмукла превара што проколнала пу јаз`к

Не верувам дека очите имаат некаква врска со урочувањето, туку самата мисла, идеја и интенција. Луѓето урочуваат не нивните очи. Исто како оружјето, тоа не убива, убиваат луѓето.



Ааааа не,си ги помешал ти нештата...ти имаш шарени очи,а луѓето со такви очи демек биле женкари и те  молам немој сега да ми го мешаш Исус во темава ,па нели само тој е безгрешен и со чиста мисла?!голема насмевка

А според баба ми луѓето со стаклено плави накај тиркизни,оние кои неможеш подолг временски период да ги гледаш директно во очи и од погледот чувствуваш како да ти смета нешто во твоите очи(како да имаш прашина ,песок во очи) е тие биле оние опасно урокливи.



Така е, јас не сакав да кажам, ама ти ете немаш влакна на јазик А, од кај знаеш дека Исус не бил женкар а? Кој знае шо правеле со Марија Мгделана и 12 Апостоли таму ај
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 16:16
Ццццц...мудра баба имам бреее!
Она ми рече еднаш,внучке чувај се од мажи со шарени очи...женкари се.смеење
А ти па си призна...




Изменето од Renatax - 15.Декември.2011 во 17:25
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 16:29
Ко признаје, пола му се прашта
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2014 во 01:02
Jas imam sini oci ..i ne urocuvamтрепкањетрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2014 во 01:03
sakas jas da te urocamголема насмевка
vivi
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2014 во 14:53
,,,,ajde pochni,,,edvaj chekam,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.