IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Очи што урочуваат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Очи што урочуваат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:12
бојата не игра улога...иако најурочувачки се сметаат зелените...јас мислам само дека силата со која е кажана односно замислена клетвата е пресудна...зависта е најчеста причина
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:27
Ja imam zeleni toci i odgovorno tvrdam deka nikoj do sea ne me tuzel za urocuvanjeLOL
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 11:26
plavite oci urocuvaat...jas taka znam...
 
inaku ocite sto sekojdnevno gi gledam po nekolku casa se plavi...i pojma nemam dali sum urocena...kako da otkrijamTongue
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 13:55
Originally posted by hektor hektor напиша:

Imate zabelezano nekoj ve poglednal i ne se osekate dobro . Bebinja mali gi poglednale nekoj ovi i decata gi fatilo po uplav pa ajde po bajacki


Ау да мене нешто што најмногу ме плаши кај човек е страшен поглед. Ама мислам дека и јас некогаш имам  таква "моќ" замисленост зошто многу често ми се случува кога гледам куче на пат кај што префрла улица ОБАВЕЗНО мора да го чукнат. Затоа во последно време го тргам погледот пред да се случи нешто непосакувано ангел
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 12:03
Наивно е да се мисли дека луѓе со плави или незнам какво очи урочуваат.
Но ова суеверие се вкоренило па затоа на мало бебе обавезно му облекуваат нешто наопаку или му врзуваат амајлија со сино окце, па кога лошиот поглед ќе бил упатен кон бебето, злото наместо во бебето да отишло во амајлијата изненадување Ова е ептееен селски и затуцано. голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 12:17


iako mnogu ne veruvam vo ova ...

no mislam deka ima ludje koi mozat da urochuvaat ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 12:34
Првпат читам за вакво нешто. Не ми се верува...значи што се нема на светов.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 13:10


najverovatno e sugestivnosta vo prasanje ...

ima ludje koi na mnogu lesen nachin moze da deluvaat na onie koi se otvoreni kon toa ...

dodeka nekoj skeptichen tesko moze da se urochi ...

na primer bitolchani moze ...

zatoa sto glavna odlika im e VERUVANJETO ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
JASE_SMILEY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASE_SMILEY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 02:15
Definitivno se soglasuvam.
Pazete sto mi se sluci denes : odam kaj baba mi na gosti i ete ja za belja "vesterkata' (komsivkata) na baba, taa stom me vidi odma me zaboluva glava, i nie odma protiv urok (ne deka znaeme kako idat tie raboti ama aj)  megju sebe si kazavme (jas, mama i baba) da i se vrati se sto misli loso.....................I ZNAETE STO SE SLUCI? .... DOBLIZUVAJKJI SE DO NAS... SE SOPNA!!! ....I PADNA KAKO KRUSA PRED NAS!!!!!!!
I AJ POSLE NE POSTOELO ACILI-BACILI-BU ?!намигнување


Изменето од JASE_SMILEY - 07.Октомври.2007 во 02:18
Jase-Smiley_THE ANSWER
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 00:37

Неверојатно но вистинито!Верувам во-очи што,,пресекуваат",и тоа како...!

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 11:09
da te presece nekoj so pogled ne znaci deka urocuva
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 17:41
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

da te presece nekoj so pogled ne znaci deka urocuva
..ШТО ЗНАЧИ ДА ТЕ ...,,УРОЧИ"...?збунетост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 18:05
pu, pu da ne te fati urok!голема%20насмевка смеење
always look on the bright side of the life!
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 18:28
NE VERUVAM U BAJA4KI
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.