IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Очи што урочуваат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Очи што урочуваат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Очи што урочуваат
    Испратена: 26.Јули.2006 во 20:27
Imate zabelezano nekoj ve poglednal i ne se osekate dobro . Bebinja mali gi poglednale nekoj ovi i decata gi fatilo po uplav pa ajde po bajacki
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2006 во 20:51
...ДА ДА ДА...особено постари жени...леле има некој со очи крв што мрзнат...ко ќе видам некој "крив" поглед...одма заклуч и се крстам...
Точачиња.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 14:23
Veruvam vo negativna energija koja se prenasocuva nakaj tebe..sum imala problem i toa od pomala koga vo seta taa nemoj na macnina koja ja imav, bledilo i glavobolka osobena na delot na celoto, mojata majka koja se zanimava so medicina vo nemok da mi pomogne so lekovi, cuvase doma krstena voda.So samoto zamijuvanje na moeto lice bolkata isceznuvase...sto i kako se slucuvase ne znam, zosto jas iskreno ne veruvam vo nekoja sila i mok koja proizleguva od taa voda.Bajachki kolku kako pomagaat ne znam i dali nivnoto zabajuvanje so nekolku duvnuvanja vo tvoeto lice i solta vo tanjirceto pomaga zosto iskreno ne veruvam vo seto ova iako patam od taka receni uroci.Duri znam da kazam pu pu ponastrana da e od mene...e aj sega ima ili nema vistina vo mogjta na bajackite i svetata voda???Ostanuva dilema , za mene koja nikogash ne ja rascistiv iako imav pomosh od dvete ovie raboti
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2006 во 20:58
jas bev na bajcka ako e vistinska , brka rabota
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2006 во 03:51
ah....oci sto urocuvaat, pojma nemam...sto e urocuvanje? ama oci sto magjepsuvaat.....eeeee da
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 14:08
Originally posted by hektor hektor напиша:

Imate zabelezano nekoj ve poglednal i ne se osekate dobro . Bebinja mali gi poglednale nekoj ovi i decata gi fatilo po uplav pa ajde po bajacki
 
да тоа одсекогаш постоело...апсолутно постојат луге кои урочуваат ...објаснувањето е малку подолго па ке го прескокнеме ...
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 21:23
imm slusnato veruvanje deka plavi oci se  ladni i surovi zeleni prevarantski i sto kolnat a kafeni deka se podmukli !
 
E sega koj ke najde nzs?
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 22:09
Zarem moite ochi kolnat i se prevarantski?:))Ne bi rekla, no mnogumina begaat od niv, mene mi smetaa dolgo vreme bash poradi ovie paganski veruvanja, postokjano nosam ocila za sonce.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 14:24
Ne veruvam vo oci sto urocuvaat, mozebi lugje vo cii oci se gleda zloba i se namrsteni sekogas, pa sekako takov covek koga ke go poglednes i ne ti e najprijatno, deluva negativno, no deka nekoj so toa sto ke me pogledne ke mi nanese bolka ili ne znam sto....babini devetini
Кон врв
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 15:14
Kaj naetav jas tuka ke ispadne deka sum mnogu sueveren i ogranicen,no posl etoa sto go pisav za sonot da dadam i mislenje za ova.
Veruvam i postoi imame primer u komsiite i na rabota i stvarno kolku i da zvuci cudno go imaat zabelezano site.Imame komsivka so sivi oci no mnogu urocuva.Mi kazuvaa majka mi a i komsii kolku urocuva ne samo deca tuku i postari,pa i zivotni i rastenija,pa i kazuvaat i vo lice toa e cudo.Ne mislam deka e tolku do ocite makar da site vikaat za lugeto so sveti oci,posebno sini i sivi,tuku poverajatno e deka  takvite luge imaat vo sebe ogromna negativna energija.
Jas licno imam zeleno-sino-sivi oci pa nikoj ne se pozail do sega duri mnogu mi rekle deka im nosam sreka,no i za toa veruvam deka e do toa sto ne mrazam nikogo(se trudam denes toa e tesko) i na sekogo mu posakuvam se najdobro i veruvam vo sekogo i gledam dobro.A primer za toa e mozebi sto me sakaat mali deca i zivotni za kooi veat deka neli se najiskreni .P ai za ova primer od najskoro,godinasniov odmor vo kukata kaj sto bevme smesteni ni dojdoa komsii familija so edno 13 mesecno dete.Deteto uste na prvo zapoznavanje odma dojde kam mene u race i se smee.Roditeite,dedomu,se cudat zasto detevo ne se dvoi od niv a posebno kaj stranec koj prvpat go srekava i nastrana od doma.detevo koga i da se sretneme navecer i ili nautro koga se srekavavme na zadnickata terasa ceo vreme sakase so mene pa ne odese i kaj roditelite i dedomu.Imase i drugi komsii tuka na spratot i kaj mojava prijateka so koja bev na odmor nikao ne odese duri i ne dozvoluvase da mi se priblizat i gi turkase i gi mavase da ne me dopiraat.Moze detevo me racubnalo i za igracka Na kraj na zaminuvanje ne mozese da prestane da place po mene.
I na kraj mislam za dobro ili loso vazno e do covekot kakov e po priroda dali e optimist ili pesimist,kolku se saka sebe si pa tolku ke gi saka i drugite a i tie nego.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 10:38
Originally posted by senokos senokos напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Ne veruvam vo oci sto urocuvaat, mozebi lugje vo cii oci se gleda zloba i se namrsteni sekogas, pa sekako takov covek koga ke go poglednes i ne ti e najprijatno, deluva negativno, no deka nekoj so toa sto ke me pogledne ke mi nanese bolka ili ne znam sto....babini devetini

   pa  daliu  znaes  sto  znaci  zborot  urocuvajne   ,  toa  e  nesto  sto  ce  go  imas  da  se  duplira  za  odreden  procent  ili  sto  duplo .......................................pa  sprema  toa  covek  sto  ke  te  ubedi  deka  ti  si  nesto  sto  vredi  stopati  povejke  od  kolku  sto  si  tvoeto  super  ego  se  trudi  da  go  zadrzi  toa  nivo  koe  i toa  kako  na  podsvesta  i  izgleda  ubavo  ,,,,,,  toa  dejstvuvajne  go  izmoruva  omot  isto  kako  na  covek  da  mu  zadades  zadaca  da mora presmeta  kolku e 8888888888na  devetti  stepen     ,  sto  znaci  toa  dejstvuvajne  moze  da  dovede  i do  znacajni  ostetuvajna  na  sistemot  na  covekot 
       na  takvi  trikovi  pajgaat  samo  lujdze  koi  posakuvaat  da  imaat  se  ane  se  eposobni  za  toa 
           sovet   ne  lakomete  vo  zivotot   zasto  moze  da  naidete  na  zalak  koj e pregolem  za  vas .bidete  srejkni  i  veseli
   
 
tuka vise moze da se javit i potreba od ristart Smile
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 02:06
mrazam koga nekoj veli deka nekoj si drug urocil... ednas taka, mis e javi edna, sega vece ex drugarka i mi rece, si mi go urocila deteto, odi zamij se so krstena voda kaj mene... gluposti i teska mizerija...Shocked
Read an cry!!!!!
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 20:30
Originally posted by maja maja напиша:

Zarem moite ochi kolnat i se prevarantski?:))Ne bi rekla, no mnogumina begaat od niv, mene mi smetaa dolgo vreme bash poradi ovie paganski veruvanja, postokjano nosam ocila za sonce.
 
i jas imam takvi oci ama ne sum urocila nekogo
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 20:32
jas imam zeleno plavi oci i ne sum urocila nekogo, mislam deka bojata na ocite ne e vazna vazna e dusata na covekot koja se krie zad tie oci
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.