IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов на прв поглед!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов на прв поглед!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 19>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 16:46
еј... среќаголема%20насмевкатрепкањеголемо%20гушкањељубовцрвенеењезбунетостдабакнежглупирање... мислам... сето ова наеднаш собрано... а од кога ќе се запознаеш подобро тогаш се раѓа љубов.... голема%20насмевка да... даголема%20насмевка бакнежљубов
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:29
Инстант емоции не дека не постојат ама за љубов треба и повеќе од еден поглед, едно 1000 најмалку.
Имено некои луѓе се вљубуваат во првиот впечаток и знаат и да тераат врска заснована на таа прва импресија. Има и такви.
Сум слушнала од многу други да казат- Уште прв пат кога ја/го видов се заљубив  и еве до ден денес го/ја сакам.
Интересносреќа
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 19:21
Не верувам.
Постои само хемија.
Можеби има хемија меѓу двајца , ама незначи дека се компатибилни , дека можат заедно да градат идеали , животни цели и емотивна врска.
Може е само животинска привлченост...
Да , тоа е , само животинска привлечност...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 20:59
Жените се заљубуваат на шестиот поглед
 
По таквите откритија, за женскиот род мора да се признае дека има посебна моќ за опсервација со што за само 45 секунди добиваат толку многу информации
 
 
Британските психолози откриле дека кај жените не постои љубов на прв поглед, но затоа постои на шести.

Научниците тврдат дека успеале да го дешифрираат женскиот љубовен механизам. При оценување на привлечноста на мажот, велат психолозите, жената најпрво го воочува изгледот, неговата облека, изразот на лицето и гестовите. За сето тоа на жените потребно им е 45 секунди, односно шест погледи.

На прв поглед жената ја воочува бојата на очите на мажот и неговиот израз на лицето, на втор поглед облеката и уредноста, на трет фризурата. Со четвртиот поглед ја оценува убавината на рацете и проверува дали носи венчален прстен, а со петтиот ги воочува обувките. Шестиот поглед трае најдолго, а со текот на него жената ги проучува гестовите на мажот, држењето на телото и останатите негови сигнали.

По таквите откритија, за женскиот род мора да се признае дека има посебна моќ за опсервација со што за само 45 секунди добиваат толку многу информации.

< ="http://static.ak.fbcdn.net/connect.php/js/FB.Share" =text/>
 
Znaci kako sto moze da se vidi od prilozenoto, ne postoi ljubov na prv pogled...Ne postoi ni na vtor , pa ni na tret ...Tuku na Sesti..збунетост...Se e jasno sega ... Gasete struja i zatvarajte ja temava...намигнување...Just kidding...
More ja mislam deka site ovie kvazi istrazuvanja se izmislica za da imaat ludjeto sto da citaat vo slobodno vreme...Demek bla bla 45 sekundi...Pa ako nekoja zjapa u mene 45 sekundi garant ce si pomislam deka imam nesto zaebano so mojot izgled...Pr: Mi visi mrsul od nosot, Belo od jogurt okolu ustata, Krugovi pod miski, Krugovi na drugo mesto i to...изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 10:32
не%20знам...nemoze od prv pogled da e ljubov
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 23:38
Originally posted by Џо Џо напиша:

Не верувам.
Постои само хемија.
Можеби има хемија меѓу двајца , ама незначи дека се компатибилни , дека можат заедно да градат идеали , животни цели и емотивна врска.
Може е само животинска привлченост...
Да , тоа е , само животинска привлечност...

тоа ќе да е да
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 23:47
postoi ljubov na prv pogled , uverena sum vo toa
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 23:48
ima nacin da me uveris vo toa...
Incredible Blue
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 19:08
кај мене е љубов на 10-ти поглед, и уште малку време за размислување голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 19:11
Не ми се случило досега да видам некого и веднаш да го засакам,а привлечност на прв поглед....ДА!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 23:48


Ај сега, едни викаат на шестиот поглед, овие пак за дел од секунда.

Привлечноста настапува во секунда и дејствува како дрога

Научниците тврдат дека е потребно една петина од секундата за човек да се заљуби, а кога ќе се заљуби чувството е еднакво јако како кокаинот.  изненадување


Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 00:03
Pih... mozam da upatam 6 pogledi u sekunda...

da "izmeram" kompletno...

Изменето од Marko Polo 1 - 27.Октомври.2010 во 00:04
Incredible Blue
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 21:26

Се случува. Опасна ситуација. Човек губи разум. Знае силно да заболи.

It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 21:36
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Се случува. Опасна ситуација. Човек губи разум. Знае силно да заболи.



боли кога и ако ке ти дойде разумот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.