IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - F1 Вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F1 Вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: F1 Вести
    Испратена: 19.Ноември.2020 во 07:01
,,,F1 2020gd.Hamilton po kojznae koja pobeda se izjednači so legendite , go sale ili ne toj e staro noviot shampion,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2019 во 21:39


Почивај во мир!


Изменето од Орка - 22.Мај.2019 во 21:41
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2019 во 17:49
Кими со новата Алфа.Убаво реже.
Иако не верувам дека ќе ми го врати
вниманието кое порано го имав кон овие трки.
Ме заинтригира само новината на предниот
спољер.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2018 во 21:16
Денес некој ако се прашувал,
има ли и кај е Господ...
Еве го чувал дечкво!
Пострашно излетување мислам немам видено,среќа и чудо што добро поминал.
Кон врв
вован1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2017
Локација: Ташкент
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај вован1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2017 во 17:18
Рускиjaт състезател Даниел Квjaт, исключенный от "Формула 1", ще участва в тестове за начинаещи серии НАСКАР.
Википедиjа - https://ru.wikipedia.org/wiki/Квят,_Даниил_Вячеславович
Лента.ру - https://lenta.ru/news/2017/12/04/testynascar/
При това свето мjaсто "единствено руснаците" празно, вероjaтно, не ще: онзи ден в Ferrari обjaвиха, че в академиjaта приет от 18-годишен, роден в Санкт Петербург, Робърт Шварцман. От четири години човек вече гонял на картата, в десет години спечели първото международно състезание, а в шампионата на "Формула-4" изпреварва Мика Шумахер, син на великиja Червен Барон.
защо е бил изгонен - https://lenta.ru/brief/2017/10/28/kvyatout/
http://1917.gq/jy/jyindex.htm
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2017 во 10:34
,,,,koj ke bide shampionot,,,,detskoto lice ili kumbeto na jaglen,,, ,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2016 во 19:46
Ај ај ааааааај мирадо сењор Алфонсо
Опасен ролинг,добро што се завршило добро.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2016 во 19:49
еве ги сите најнови болиди и возачи... инаку, на тестовите во Барселона, Ферари ги имаше сите најбрзи времиња, а мерцедес АМГ имаа најмногу кругови

Mercedes AMG


Scuderia Ferrari, изненадија со новата шара што потсеќа на неколку стари болиди


Martini Williams


Tag Heuer Red Bull racing


Renault, кој веќе сега е посебен фабрички тим... бојава е најверојатно само за тестирањето


Torro rosso, излегоа со ваква боја за тестирање, инаку ќе си ја носат класичната ред бул шара


Mclaren ветуваат дека оваа година ќе бидат подобри


Marrusia Manor racing, ги изненадија сите со новата боја, а новитет се и двајцата нови млади возачи, Паскал Верлајн и Рио Харианто, кои останува да ги видиме да се докажат на патеката


И конечно нов тим во Ф1, америчкиот HAAS, партнер на Ферари... тоа што е ново е и тоа што Грожан од Лотус се префрли кај нив

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 13:34
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2015 во 20:28
Originally posted by chargerburnout chargerburnout напиша:

Formula E e ova. lotus ke bide dobro ili na boive sto gi ima ili temno zeleno se zolto.
Ама Лотус веќе нема да постои од наредна сезона, се враќа фабричкиот тим на Рено на негово место, колку што разбрав, во соработка со Прост, а токму Прост Рено е тимот што го постирав од Formula E

Фактички си ги сменија местата, назад во 2011 Лотус ги откупи акциите на Рено, сега повторно прават замена во 2016 година
Инаку, Лотус оригинално беше Катерам, ама мораа да го сменат името замисли, поради тужбата од страна на Лотус Рено
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2015 во 08:56
Formula E e ova. lotus ke bide dobro ili na boive sto gi ima ili temno zeleno se zolto.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2015 во 03:39
а замисли дека од наредна година Лотус можеби ќе ги носи овие бои

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 09:35


Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 09:30
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by chargerburnout chargerburnout напиша:

Ako pak odi spored godinava F1 ke bide dosadna, Rozberg mu cuva grb na Hamilton, koj ionaka ima po superioren bolid od drugite, i favoriziran e od sponzori i sve... Ecclestone e korumpiran idiot, zatoa mi se gadi od F1. Patem receno so martini boite legendarno izgledase Williams, a sega izgleda katastrofa, pa patem isto taka, Sahara grupacijata ne e vo sudska postapka za korupcija?
2014 e прва сезона на Вилијамс со Мартини... да не мислиш на Брабам?ocigledno moja greska od neznaenje, pa koj pamti veke od 70 tite? hehe.
se sl*gam protiv restrikciite na delovi na motorot tuka e ona kade sto timovie razvivat delovi koi posle se sostaven del od obicnite avtomobili, toa e ubivanje na slobodata na inzenjerskoto mislenje. sepak martini boite se del od trkackata istorija i bilo kade da se izgledat ubavo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.