IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Многу рокери и металци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Многу рокери и металци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 19:43
Originally posted by rebel kid rebel kid напиша:

:))) da.znam smesni se.ne vikam ne,ama tolku golemo znacenje da im se dava?:D i marinka fala:D
nema na stoWink
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:34
У моментото кога цуриве почнаа о рок да се палат тука дојдоа позерите-то ето.
 Ама подобро рокери да бидат него кремци у државава
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 17:48
HA<HA<HA definitivno tie lazni rokeri i metalci gi ima premnogu na svetot!
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:48
sto e mnogu mnogu e...awe zemi slusaj si chillout a ne ke se dereme na mikrofon kao nenormalni i ke tresime kosi auuuu
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:57
more kiko ako ne se razbiras od ta muzika poubo kjuti si moreнамигнување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 17:59
carnation, e na ke vidis ko ke pojdam vo 131 pa ke vidis poslem so ke se desi задоволство
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
knigh†mare Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Netherlands
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај knigh†mare Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 19:08
Originally posted by bagio bagio напиша:

dali mislite deka vo momentov ima mnogu luge koi se prtetstavuvaat kako rokeri ili metalci ama znaet samo edna pesna od G`N`R (dont cry)
i samo edna metal pesna Fear of the dark?????
 
Fear of the dark, fear of the dark
I have constant fear that something's
always near
Fear of the dark, fear of the dark
I have a phobia that someone's
always there!!!
 
 
Каква песна,каков албум,каква изведба!!!
Секоја чест за Дикинсон и за дечките од бендот,од хеви-металот и музиката воопшто направиа вистинска уметност.
За сите оние кој сеуште ја немаат слушнато песнава,не знаете луѓе што имате пропуштено!!!
 


Изменето од knigh†mare - 07.Ноември.2007 во 19:10
Иконо моја,за душа рај ми беше само ти,но небото те скри...Ооо,колку боли,но казна моја,ти си мило мое,казна си моја ти!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 19:34
za mene apokalipsa mi se top:) nova muzika nov tip jes da kradat melodii amamvredat oni da gi isvirat
Кон врв
knigh†mare Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Netherlands
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај knigh†mare Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 22:02
Ајде и јас да оставам еден  поозбилен пост на темава.
Луѓе,ви се молам,немојте со тој комплекс да се ценат и проценуваат луѓето според облеката што ја носат или пак музиката што ја слушаат.
 
Земете ме мене како пример.
Јас постојано слушам метал(Iron Maiden,Metallica,Black Sabbath,Apocalyptica,AC-DC etc), рок(Whitesnake,Bon Jovi,G n'R,Foo Fighters etc),а она што најмногу го слушам е нашиот Тошка,сега нека почива во мир.
Стилот кој го фурам со облекување,е истиот оној ко на Тошка.Се обидувам да бидам копија на него веќе со години.
 
Така да,дали некој слуша trash-metal,а се облекува кремски,или пак некој слуша турбо-фолк,а се облекува во готски стил,не значи дека е доволен предуслов за да дадете оцена за таа персона.
 
Излезете со него,седнете некаде,направете муабет,видете му го карактерот и неговата интелигенција.
Е дури тогаш ќе можете да дадете свое мислење за тој тип/типка.
Не судете по надворешноста-Судете по внатрешноста!!!


Изменето од knigh†mare - 07.Ноември.2007 во 22:03
Иконо моја,за душа рај ми беше само ти,но небото те скри...Ооо,колку боли,но казна моја,ти си мило мое,казна си моја ти!
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 00:23
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

more kiko ako ne se razbiras od ta muzika poubo kjuti si moreнамигнување


cele zimi se ke te teram na sekoe da odis do 11 na 5 sprat da nosis celo vreme :P ke vidis ti!
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 21:45
Originally posted by knigh†mare knigh†mare напиша:

Ајде и јас да оставам еден  поозбилен пост на темава.
Луѓе,ви се молам,немојте со тој комплекс да се ценат и проценуваат луѓето според облеката што ја носат или пак музиката што ја слушаат.
 
Земете ме мене како пример.
Јас постојано слушам метал(Iron Maiden,Metallica,Black Sabbath,Apocalyptica,AC-DC etc), рок(Whitesnake,Bon Jovi,G n'R,Foo Fighters etc),а она што најмногу го слушам е нашиот Тошка,сега нека почива во мир.
Стилот кој го фурам со облекување,е истиот оној ко на Тошка.Се обидувам да бидам копија на него веќе со години.
 
Така да,дали некој слуша trash-metal,а се облекува кремски,или пак некој слуша турбо-фолк,а се облекува во готски стил,не значи дека е доволен предуслов за да дадете оцена за таа персона.
 
Излезете со него,седнете некаде,направете муабет,видете му го карактерот и неговата интелигенција.
Е дури тогаш ќе можете да дадете свое мислење за тој тип/типка.
Не судете по надворешноста-Судете по внатрешноста!!!
da eve na primer ja slusam THRASH a ne nosam teksas elece, tesni farmerki i nekoja maica od bend
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 20:31
Ne mozam bez da gi slusam ac/dc,deep purple,nirvana i U2 barem ednas dnevno
Кон врв
veXation Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veXation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:46
prvo sedni na moabet so niv prasaj gi sto znaat .. pa posle sudi dali se samo pozeri ili ne.. a ona za oblekuvanje.. zar se kazuvate metalci i rokeri samo zasto vi se sviga stilot ? zboruvame za muzika ne za moda i ubavina :D
If that's the winning i'd reather lose
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:04
da si rocker ili da si metalec ne podrazbirat samo da ja slusas taa muzika,to e nacin na zivot,to e cela filozofija.i jas slusam 95% od vremeto rock i metal ama ne sum nitu rocker nitu metalec samo i samo zaradi to so nemam takov nacin na zivot,jas sum ednostavno ljubitel na taa muzika i tolku.
e sega razmislete i vie dali ste rockeri/metalci ili ednostavno go preferirate toj stil na muzika i tolku.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.