IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Многу рокери и металци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Многу рокери и металци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
bagio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Многу рокери и металци
    Испратена: 27.Јуни.2006 во 13:08
 
         dali mislite deka vo momentov ima mnogu luge koi se prtetstavuvaat kako rokeri ili metalci ama znaet samo edna pesna od G`N`R (dont cry)
i samo edna metal pesna Fear of the dark?????
 
 
          


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 15:58
I`m back in the game
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 14:31
neznam dali gi ima tolku.......
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 23:53
...ги имат...и то галони...тони...и сите екстремно големи мерни единици...
али позерчиња ко позерчиња...ќе им се смачит да се рокерчиња или металчиња...модата е таква сеа...со модата и тие ќе се исчистет...се надеваме...
Точачиња.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2006 во 02:18
epa bravo....

LONG LIVE ROCK&ROLL
Кон врв
CoLdPlAy` Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CoLdPlAy` Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 16:36

Ma nek gi imat.. i pozeri i nepozeri kakvi bilo nek se malce neka zalichit gradov.. edno vreme (pa, do zimata negde) Ohrid beshe gradot na Kremojte Dead Sea e druga prikazna.. EPTEN POJKE vaka mi odgovarat.. super si e :D

мариниште
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:00
Originally posted by joki joki напиша:

...ги имат...и то галони...тони...и сите екстремно големи мерни единици...
али позерчиња ко позерчиња...ќе им се смачит да се рокерчиња или металчиња...модата е таква сеа...со модата и тие ќе се исчистет...се надеваме...

    da se nadevame deka e do modata samo zosto ne podnesuvam pozeri fekeri i ligusi sto se zanesuvaat mnogu na nervi mi odat . ama toa e so nerviranje nema nisto da postignam...
     

Изменето од *psycho* - 08.Јули.2006 во 00:01
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:18
cuj psycho moze edna balada gleam ti si po muzikava
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:37
sto pa bash balada?
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:42
pa taka mi dojde nesto a baska rok baladite se dokazano najdobri
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:53
Ne sum rspolozena za balada drugo slusam sea Cradle of filth-Mannequin ke mi se prudruzis ili ti poveke sakash rock?
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 00:57
Inace jas slusam i rok i metal ali mnogu povekje metal, aj mene pesnata mi zavrshi pa ako ti e merak ke si putime nekoja balada samo kazi od koj bend?
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 01:13
"smouk on d voter" ne znam bas da ti napisam na angliski ali valjda me razbiras na sto mislam
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 01:17
      Smoke on the water ama toa ne e balada ?
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 01:20
pa ja taka znam ali nema veze ti pustija da ja cueme vo barov
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,227 секунди.