IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Плоштадот - срцето на Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плоштадот - срцето на Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Kaliana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaliana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Плоштадот - срцето на Скопје
    Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:00
Дали ви се допаѓа плоштадот на Скопје? Срцето или центарот на Скопје?
 
Или што би смениле, предложиле, за поубаво да биде?
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 11:41
Ploshtadot e mnogu gol...dodeka porasnat drvcata novata generacija ke go zapameti kako gola,vrela tepsija,po koja e rizicno dvizenje vo leto........
Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 12:45
Skopje e grd grad...
sto bi smenila? Mnogu nesta....od kade da pocnam???


Изменето од eli1 - 20.Јуни.2006 во 12:45
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:08


Скопје е убав град...
Плоштадот ми се допаѓа, а ќе ми се допаѓаше и повеќе ако имаше некаква фонтана и некаков споменик. Еднаш велеа дека ќе стават споменик од цар Самоил, па од Александар Македонски...
Мислам дека тие две работи фалат на плоштадот.

А, и уште нешто - фалат чистачи на гуми за џвакање и на мали хартивчиња и опушоци...

    
    

Изменето од Julija - 20.Јуни.2006 во 14:13
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:08
Мислам дека недостасува фонтаничка за пиење вода
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:30
Originally posted by Julija Julija напиша:Скопје е убав град...
Плоштадот ми се допаѓа, а ќе ми се допаѓаше и повеќе ако имаше некаква фонтана и некаков споменик. Еднаш велеа дека ќе стават споменик од цар Самоил, па од Александар Македонски...
Мислам дека тие две работи фалат на плоштадот.

А, и уште нешто - фалат чистачи на гуми за џвакање и на мали хартивчиња и опушоци...

    
    

    Јулија имаше проект каде што требаше да има фонтана кој беше усвоен, но за жал не направен..Финтаната требаше да биде во вид на крст каде што на секоја страна и полустрана ке имаше дел од знаменитостите на нашата историја.. Но не е реализиран за жал..
    А за мастиките и хартивчињата треба самите да сме си свесни...Изменето од natalija - 20.Јуни.2006 во 14:31
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:32
Originally posted by Julija Julija напиша:Скопје е убав град...
Плоштадот ми се допаѓа, а ќе ми се допаѓаше и повеќе ако имаше некаква фонтана и некаков споменик. Еднаш велеа дека ќе стават споменик од цар Самоил, па од Александар Македонски...
Мислам дека тие две работи фалат на плоштадот.

А, и уште нешто - фалат чистачи на гуми за џвакање и на мали хартивчиња и опушоци...

    
    

    

Ne falat, draga Julija cistaci, tuku fali kultura kaj lugeto a taa se uci od mali noze

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:37
Не, не - фалат да знаете - Во секој поголем град (на Балканов) има такви чистачи кои постојано шетаат и чистат зад секого.

Што мислите, случајно да не се во Белград или Загреб посвесни? Нема врска...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:42

Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:Скопје е убав град...
Плоштадот ми се допаѓа, а ќе ми се допаѓаше и повеќе ако имаше некаква фонтана и некаков споменик. Еднаш велеа дека ќе стават споменик од цар Самоил, па од Александар Македонски...
Мислам дека тие две работи фалат на плоштадот.

А, и уште нешто - фалат чистачи на гуми за џвакање и на мали хартивчиња и опушоци...

    Јулија, имаше проект каде што требаше да има фонтана кој беше усвоен, но за жал не направен..Финтаната требаше да биде во вид на крст каде што на секоја страна и полустрана ке имаше дел од знаменитостите на нашата историја.. Но не е реализиран за жал..
    А за мастиките и хартивчињата треба самите да сме си свесни...


И јас се сеќавам на нешто такво...Само мислам дека требаше да биде обелиск висок десетина метри и божем бил порачан за леење во Бугарија, арно ама...

    
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:43
Mislam, ( a i sum go videl toa) deka lugeto sto se po severno i po zapadno od Balkanov se mnogu poveke svesni od nas.

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:45
Може, може,...ама сепак си имаат чистачи (и чистачки) на плоштадите
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:47
Originally posted by Julija Julija напиша:

Може, може,...ама сепак си имаат чистачи (и чистачки) на плоштадите

    hm.. мила да ти кажам право мислам дека не беше така кога го гледав проектот.. или пак ми остана втората награда во глава.. енивеј ништо од фонтаната така да не е ни битно како изгледа..
Кон врв
Kaliana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaliana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 15:03
Originally posted by Julija Julija напиша:

Не, не - фалат да знаете - Во секој поголем град (на Балканов) има такви чистачи кои постојано шетаат и чистат зад секого.

Што мислите, случајно да не се во Белград или Загреб посвесни? Нема врска...
 
Фалат чистачи, ама многу повеќе фалат канти за отпадоци, ако сакаш нешто да фрлиш треба да бараш канта и да се шеташ натака навака со нештото, а сосема друго би било кога би имало канти на секој чекор како во други градови, тогаш повеќето и би фрлале во кантите, а не кај ќе им текне.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 15:13
Да, така е, ама на плоштад има едни канти како кутии, релативно ниски и неупадливи, така што за тоа немам примедби...ама општо низ градов...

Јас обично се снаоѓам поинаку, а гледам дека се' почесто и други прават така, ако во близина нема канта, го ставам отпадокот в чанта или в џеб, па кога ќе дојде на видик канта ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.