IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - На море во Бугарија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

На море во Бугарија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Автор
Порака Обратен редослед
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 14:18
што да кажам освен дека никогаш повеќе .......... поради она што го нарекуваат “ море “ ....... не поради бугарките ......... било да се црни или блондинки ....... трепкање
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 14:09
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

no za mene tie ne se od ista rasa so mojata!



глупчо
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 14:05
1. очито е дека не си била често во школо, а покраj школо!забава
2. барем сум се потрудила да го научам македонскиот...и ако и да не можам да се пофалам со книжевен македонски, то барем пишувам на кирилица!намигнување и сето тоа оти го почтувам форумов...за разлика од тебе---македонката.
3. веке го направивбакнеж
4.никогаш нема да напишам правилно подобен ник како твоjот---одраз на твоите карактерни особини---очигледно е.голема%20насмевка
5. се сложуваме за едно: некои никови никогаш не ги и читам, освен ако не се се бутнале во тема коjато не им одговара. така да биди почастена дека вчера и денес си направив воопшто труда и ти дадов малку од вниманието си.мафтање


Бугариjа си е туристичка атракциjа веке повеке од сто години, та еден по- малку или повеке...нема да и се испразни джепот...ма%20ајде


Изменето од pagane - 10.Март.2010 во 14:08
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:57
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by mimicria mimicria напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by mimicria mimicria напиша:

bev ednas.....i ne ni pomisluvam da odam! nikogas poveke!


да не е...некоj бугарин да те разочарал, а?трепкање
 
jas so pripadnici na druga nacionalnost, drzava, veroispovest, boja..... NE SE PLETKAM!
 
P.S. nemoj da sudis spored svoite iskustva.. ne se site ko tebe голема%20насмевка


Првом, драга мимикририла или се уште не не знамхи,%20хи......ке искоментирам само за вероисповестта и боjата: ако не ти текнало досега или на школото не те научиле ---бугарите имаат истата боjа ко твоjата/ или ти имаш друга???трепкање/ или ако не си православна ---91 по сто од бугарите се!

коментар на п.с.: по втор пат си дозволуваш да ме комчентираш ко личност?!?...па знаеме ли се од некаде ма мимикриа?? или си ти некоj стар член со ново руво?
ако се потрети подобен случаj лично ке се обратам кон соодветниот модератор или направо каj админ за твоето баниране за подолго време.
И не мисли ако сум бугарка, дека нема да ме земат под внимание. Оти имам истите права ко тебе. Но никогаш не злоупотребувам!!!

п.с. очито погодив каj бил проблемот на Бугариjахи,%20хи...бакнеж
 
Mila Pagane (jas za razlika od tebe znam da ti go napisam nickot),
nekoi NICKOVI ne zasluzuvaat odgovor...ova e posleden pat sto ti odgovaram zatoa sto nesakam da lecam tugi kompleksiсреќа
1.Ocigledno ne go delime istoto mislenje za POTEKLOTO na Bugarite голема%20насмевка
Nesakam da prodolzam da komentiram na taa tema , no za mene tie ne se od ista rasa so mojata!
2.Te molam koga pisuvas postovi, pisuvaj na literaturno makedonski jazik, zatoa sto ova e makedonski forum i vo upotreba e makedonskiot jazik!
3.Mozes slobodno da se PLACES kaj koj bilo administrator ili moderator, i mene voopsto ne mi e vazno dali ke bidam banirana ili ne, i dali toa ke bide na podolgo ili na pokratko vreme... mozebi TEBE TOA TI E VAZNO... mene NE!
A, dokolku nemozes da izlezes na kraj so mene.. ne ni pocnuvaj... zatoa sto jas svoite bitki gi vodam sama, i NE PLACAM naokoluголема%20насмевка
4. Kako i da e.. milo mi e sto barem vo edno se slozivme... BUGARIJA IMA PROBLEM!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
 
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:42
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by mimicria mimicria напиша:

bev ednas.....i ne ni pomisluvam da odam! nikogas poveke!


да не е...некоj бугарин да те разочарал, а?трепкање
 
jas so pripadnici na druga nacionalnost, drzava, veroispovest, boja..... NE SE PLETKAM!
 
P.S. nemoj da sudis spored svoite iskustva.. ne se site ko tebe голема%20насмевка


Првом, драга мимикририла или се уште не не знамхи,%20хи......ке искоментирам само за вероисповестта и боjата: ако не ти текнало досега или на школото не те научиле ---бугарите имаат истата боjа ко твоjата/ или ти имаш друга???трепкање/ или ако не си православна ---91 по сто од бугарите се!

коментар на п.с.: по втор пат си дозволуваш да ме комчентираш ко личност?!?...па знаеме ли се од некаде ма мимикриа?? или си ти некоj стар член со ново руво?
ако се потрети подобен случаj лично ке се обратам кон соодветниот модератор или направо каj админ за твоето баниране за подолго време.
И не мисли ако сум бугарка, дека нема да ме земат под внимание. Оти имам истите права ко тебе. Но никогаш не злоупотребувам!!!

п.с. очито погодив каj бил проблемот на Бугариjахи,%20хи...бакнеж
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:35
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by mimicria mimicria напиша:

bev ednas.....i ne ni pomisluvam da odam! nikogas poveke!


да не е...некоj бугарин да те разочарал, а?трепкање
 
jas so pripadnici na druga nacionalnost, drzava, veroispovest, boja..... NE SE PLETKAM!
 
P.S. nemoj da sudis spored svoite iskustva.. ne se site ko tebe голема%20насмевка
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:30
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

bev ednas.....i ne ni pomisluvam da odam! nikogas poveke!


да не е...некоj бугарин да те разочарал, а?трепкање
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 09:25
bev ednas.....i ne ni pomisluvam da odam! nikogas poveke!
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 13:44
..vo dve tri temi citam koj e zadovolen koj ne od turistickite destinacii na posocenite zemji.
za da si pomine nekoj-a ubavo nekade,ne e potrebno samo ubavinata na predelot- mestoto tuku i ocekuvanjata ,zelbata no i karakterot na lugeto...
znaci i na najubavata destinacija iljadnici luge da bile i da imaat pofalbi,ako na nekoj ne mu e d"n,dzabe mu e se...
vakov pesok ,takva zabava,kamen ...karpi..ladna voda....meduzi..zjabi...SVASHTA.
..a zamislete si ,kako si pominuvaat EVROPJANITE SO NASIOT SELSKI TURIZAM,koga vo centarot na Skopje,lutaat besni kucinja i ima komarci kako vrapcinja...!toa za niv verojatno e avantura..dozivuvanje kako i javanjeto na magarinja i sugavi konji po planinite..nasi makedonski....!sto da kazat tie..verojatno se falat ili pak impresiite gi skrivaat za ....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 11:32
газење%20од%20смеење
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Другар мој одеше 4 лета по ред во Бугарија на море и секогаш кога се враќаше го прашував: Се бањаше? Одговор:Од 10 дена дали 3-4 пати можеше да се бања.  Ако ти е за журка секоја вечер, супер е ама за пливање и бањање не е идеално.

Никогаш не сум била ниту би одела. Ни порано кога беше ефтино ниеднаш не ми текнало да одам таму. А сега Како не сум заинтересирана за журки немам мотив да се упатам во тој правец. За мене пресудно за море за одмор е сино,топло, бистро,чисто море, со фино средена околина, плажи, палми,историски локалитети и модерен јавен превоз.
 
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаЗнам едно место каде има све тоа што сакаш да го има на едно море.И местото се вика Охридско езеро.Таму водата ние грч ладна.Нема камани по плажот.И степените ни су 40-45  ,а около 20-25газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеЧекаj само да си узмем пешкиp, и ке одиме дваjца да се истушиpамеголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од емил - 20.Август.2009 во 11:34
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 11:17

Другар мој одеше 4 лета по ред во Бугарија на море и секогаш кога се враќаше го прашував: Се бањаше? Одговор:Од 10 дена дали 3-4 пати можеше да се бања.  Ако ти е за журка секоја вечер, супер е ама за пливање и бањање не е идеално.

Никогаш не сум била ниту би одела. Ни порано кога беше ефтино ниеднаш не ми текнало да одам таму. А сега Како не сум заинтересирана за журки немам мотив да се упатам во тој правец. За мене пресудно за море за одмор е сино,топло, бистро,чисто море, со фино средена околина, плажи, палми,историски локалитети и модерен јавен превоз.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 21:55
Originally posted by fiks fiks напиша:

И сега до кога ќе се цитирате еден со друг,со трет и така натамо.Прекинете со ова,не се чита ни кој што рекол ни кој што кажал.
у право си...ептен ја застегаме...и јас не би го прочитала
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 21:53
И сега до кога ќе се цитирате еден со друг,со трет и така натамо.

Прекинете со ова,не се чита ни кој што рекол ни кој што кажал.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 21:48
Originally posted by Boromir Boromir напиша:

Originally posted by mina_d mina_d напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:


Originally posted by mina_d mina_d напиша:

Originally posted by Boromir Boromir напиша:

Originally posted by LSFC LSFC напиша:

Originally posted by Boromir Boromir напиша:

Ни морето ни државата ,немој да ме сватиш погрешно ако си Бугар, но ти кажувам дека не е убаво(за мене).


Ajde kazimi koe potocno ne cini vo Bugarija ili vaznoto e da se tropat gluposti po forumite?


I ako ne ti se svidi Bugarskoto more,shiptarskoto te ocekiva
Ти реков убаво не чини морето во бугарија има преголеми бранови,има медузи многу,али има каде да се прошеташ,а кај "Шиптарите" е 100 пати поубаво,морето е фантастично се е кул!
пред 4 дена се вратив од одмор од Бугарија и не видов нити една медуза а и бранови немаше баш (малце ти е глупо тоа со брановите пошто може секаде да има бранови не само во бг) Не чинело морето верувај поарно е морето отколку јадранското каде место песок се сопкаш од камења (а ако си во будва богами и со вода за капење тешко ќе се снабдуваш)...Е сега мора да признеме дека Бугарија веќе не е толку атрактивно место за летување пошто агенциите ни нудат летувања во Грција и Турција за ефтини пари и плус станува збор за убави хотели, плажи, мориња без медузи (извини ама ова со медузите и барновите ме насмеја) Гледам нешто си пишал за Албанија дека болје било...абе мило албанците сеуште немаат ни т од туризам,а ќе имаат за некој година па ќе одиме таму на лето пошто нашето море други ни го зедоја
еден обективен. 1000х големо%20гушкање и едно голеееемо бакнежБлагодарам за обективноста.бакнеж
Абе девојче,ти кажав како пројдов во Бугарја од лично искуство,и не ми се потсмевај ако не ми веруваш оди и види!А за албанија ти гарантирам 100 пати е подобро и поубаво.Нели секој си има свое мислење овде па така и ја !!!
абе сонце мило од лично искуство си зборел Е добро де и јас ти зборам од лично искуство и тоа стекнато од десетина пати одење во бг на одмор и верувај дека медузите и брановите ти се глупа причина за да тврдиш дека Црното Море не чини! баш ми е чудно што си дозволил медузите и брановите да ти го расипат одморот во БГ
И да не имаше толку ефтини понуди од агенциите за Грција и Турција сите ќе беа ,,паркирани,, во бг исто како пред 5 години...туку ај нека има ефтини понуди да се прошетаме насекаде и да се уверуваме овде едни на други каде е подобро
пс.извини за иронијата во претходниот пост ама уште ми е смешно тоа за медузите и брановите   
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.