IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за ЦЕЦА?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за ЦЕЦА?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 50>
Автор
Порака
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 10:34
toa da ti prevedam lepi znaci ZA VKUSOVITE DA NE RASPRAVAME , sekoj ima mislenje intelektualecu , cak i nie , obicnite smrtnici , ama ne ismevame drugo mislenje, znaes ne e Fkusno
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 10:57
ufffffffff ama si kompliciran , dobro , aj vaka , sto e original za tebe be momce , ovde vo nasevo podnebje , od tuka e , nase e , nie go izmislivme , zatoa go sakam , mislis ebanata americka muzika e dobra , spored mene velam , ne e sund nase e i kefoj sum so e nase , pa ti slusaj gi amerikanosite, nou problemo gringo , samo me interesira sto e originalnosta tamu ili vo bilo koja druga muzika , pojasni ajde a zasto e ova sund , ako znaes ustvari so e sund zasto go upotrebuvas zborot kaj sto ne treba ama i znacenjevo kao slabo da go razbiras , ovde najmalku treba zborot sund momce
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 12:21
Originally posted by Romeo Romeo напиша:

ufffffffff ama si kompliciran , dobro , aj vaka , sto e original za tebe be momce , ovde vo nasevo podnebje , od tuka e , nase e , nie go izmislivme , zatoa go sakam , mislis ebanata americka muzika e dobra , spored mene velam , ne e sund nase e i kefoj sum so e nase , pa ti slusaj gi amerikanosite, nou problemo gringo , samo me interesira sto e originalnosta tamu ili vo bilo koja druga muzika , pojasni ajde a zasto e ova sund , ako znaes ustvari so e sund zasto go upotrebuvas zborot kaj sto ne treba ama i znacenjevo kao slabo da go razbiras , ovde najmalku treba zborot sund momce
more tapak eden,vo nasevo podnebje imat miljarda drugi raboti so ne se sund tuku se stvarno ok,kako od zabavna muzika,taka od narodna,a ona so go prajt ceca e tesko sranja,a ako nemas pojma od muzika poubo ne se iskazvi vo javnost,se blamiras samoWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 13:18
drzi mi predavanja aj moz i ja ke naucam nesto , vie buntovnicite ostali faking rokeri sto vikaat tapaci a be klink*r eden ohridski ti li ke mi drzis predavanja za muzika , 4 instrumenti sviram jas brate , a za muzicki aranzmani imam doktorat , samo nejse so ke praam muabet so prosta raja, a  ti perinosi kazi mi ti sto e toa sunt ,ebeniot zbor sto nikako ne go razbiram i ne go najduvam vo ceca aj objasni mi kao na 5 godisno dete znaes ti kazaav deka ne sum intelektualec i ne e ubavo  da bogohulis
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 13:28
alo lepi objasni molim te uste te cekam , ne fakaj krivini 5 posta pisuvam so molba da mi objasnis doktore filozofe mudrecu , so netrpenie te cekam
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 13:29
i da ne se vregame za muzicar , muzicar otepan sum za so sakas be lepi
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 13:31
alooooooooo lugje tuka se zboruva za Ceca mojata milenicka Big%20smile
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 14:18
ceca e najgolema i najplatena dzvezda na balkanot be doktore
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 14:30
izgleda ti si operiran od vkus
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 14:45
ej segdee ima kiksovi nista nije sovrseno i ne tropaj gluposti bre toa ne e pesna od ceca i veke te prasam po 7 pat sto e toa sund be momak , upotrebuvas a ne znajs so , slusate od televiziine GLUPOSTITE be momce
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 14:47
decki vie pravite muabet za ceca kako peacka ili kako licnost ????
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 15:14
Originally posted by Perinosii Perinosii напиша:

Шунд ( како и плагијат и кич ) се ниски општествени вредност.

Ако не ми веруваш консултирај се со некој Социјолог.
 
a koj se visoki bre grome moj
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 15:33
Ceca ima cicki

a plus ima pari da i pishat ubavi tekstovi

sto ti treba poveke za u kafana ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 17:25
Originally posted by Romeo Romeo напиша:

drzi mi predavanja aj moz i ja ke naucam nesto , vie buntovnicite ostali faking rokeri sto vikaat tapaci a be klink*r eden ohridski ti li ke mi drzis predavanja za muzika , 4 instrumenti sviram jas brate , a za muzicki aranzmani imam doktorat , samo nejse so ke praam muabet so prosta raja, a  ti perinosi kazi mi ti sto e toa sunt ,ebeniot zbor sto nikako ne go razbiram i ne go najduvam vo ceca aj objasni mi kao na 5 godisno dete znaes ti kazaav deka ne sum intelektualec i ne e ubavo  da bogohulis
vaka sega seljacino edna slusaj.jas sviram barem 10 instrumenti od koi glaven mi e harmonika,dosta se imam zanimavano so etnomuzikologija i so folkklor voopsto,posledno vreme sum mnogu zainteresiran za meloterapija(poim koj so ne vervam deka go imat vo tvojot vokabular)i ne mojs ti mene da mi kazis so e ubo od naseto podnebje a so ne e.a so tvojot doktorat,koj so se somenvam deka go imas,mojs slobodno da si go izbrisis g'zot,zs spored ova so go iskaza ovde nemas ama nikakvo poznavanje od taja oblast.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.