IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за ЦЕЦА?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за ЦЕЦА?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 50>
Автор
Порака Обратен редослед
archer_MKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај archer_MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 05:15
леле леле... шо збора за нас ....
 
о сјечаш ли се лееееепи громеее мооој
 
лудила текст немам збор ... ке повратам (не се лутете, Вие обожавателите на ЦЕЦА)
 
и плус... многу и се грди цицките
Кон врв
Lili.mk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lili.mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2007 во 20:33
eve sto zbori ceca za makedoncite:
Кон врв
ZIKS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZIKS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 12:18
CECА ми се допаѓа на изглед, бидејќи со силиконине по земја оди, а за пеење нема ни глас ни ништо а и МРАЗАМ КРЕМСКИ ПЕСНИ, поточно СРПСКИ ! ! ! !.
Battle Control - Terminated
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 21:09
Originally posted by maja maja напиша:

Vo Brazil????
Kaj sto ima srbi, makedonci bugari se pushtaat se od Ceca i se srpsko..taka e barem vo klubovite koi gi drzat balkancite vo Italija.
Italjanite se cudat na ovoj vid na muzika velat zvucela loso za nivnoto uvo...no se vadat srbite deka e toa nivna tradicija:)))Pa ne znaev deka od turboto im poteknuvaat korenite na nivnata taka recena tradicija :))
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 12:50
Jas kazav, sakoj ima pravo na svoe mislenje, a jas ne nameravam da se raspravam so Decurlana LOL
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 10:37
Јас би малку да ја барам Цеца за нова година како и да е убав филинг за расположение дава.. па после може да мава транс колку сака, јас да ја видам малку цецатаLOLLOLLOLLOL
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 10:27
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

P.S. Jas sakam sekakva muzika i definitivno zavisno od raspolozenie i drustvo znam da idam i u kafana i sekade.

Sum ja slisal i Ceca, pa sto  - ziv sum i zdrav,a i dobro sum si pominuval.

Aj da te vidam kaj ke ides za nova godina a posle 24:00 da nema Ceca i T.Folk - osven na tehno zurki na koi i nemozes da otides so 14 godini.

 

Pa od kade znaes kade ke idam i sto ke pravam za nova godina...ne znaes samo pretpostavuvas...LOLLOLLOLa samo kolku da znaes sigurno tamu kade sto ke odam ne pustaat turbofolkBig%20smile
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 08:33
alo....imat i nekoj pred tebe sho bil tamu ...kako mojsh da rechish taka za tie pravci...Jas tvrdam deka 95 % od americhkata omladina denes slushat R&B,kako mojsh so rok da sporedvish edna ceca,kako mojsh da gi sporedvish ljugevo sho gi slushet ovie muziki????
Ti si more brale(kupi mi sandale) tipichen stereotipen balkanec tamu sho furat kamioni po interstate 33 cents per mile---u ti najde da kazvosh za muzika....iskreno od znakcheto i nikot imav povisoko mislenje za tebe....
A do ovaj ljubovnikov romeo sho zbirat grozje italija da ne gi navredvit ohrigjani i da ne kazvit deka carnation fural rok za da fatit pichki---pa ti be selsko momche si potpishan romeo????--za da gi izmamish tipkive na forumov deka si zavodnikLOLLOLLOL    kako mojsh da im naprajsh takov film so onakvi stavovi za ceca..... abe ke se otrujam ponedelnichki.....
 
 
 
 
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

TO CECO, samo taka prodolzi.
Nekoi luge ne svakaat deka i Turbo Folkot e muzika - ne deka jas umiram po Turbo Folk nego taka e.
Mislite ako se pee na Makedonski ili Srpski muzikata ne e vredna, ili pa zboruvate deka sekakvi seljacista slusaat toa.
Momentalno sum vo USA i nemoj da mislite deka lugeto sto slusaat drug tip na muzika se podobri:
 
- R&B - siromastija i kriminal
-Kantri - seljacista - takanareceno RedNeck
- Rock - Narkomani.
 
Sekade e taka, pa ako mislite deka sme seljacista sto slusame muzika od nasite kraista mnogu se lazete.
Pozdrav
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 08:26
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

TO CECO, samo taka prodolzi.
Nekoi luge ne svakaat deka i Turbo Folkot e muzika - ne deka jas umiram po Turbo Folk nego taka e.
Mislite ako se pee na Makedonski ili Srpski muzikata ne e vredna, ili pa zboruvate deka sekakvi seljacista slusaat toa.
Momentalno sum vo USA i nemoj da mislite deka lugeto sto slusaat drug tip na muzika se podobri:
 
- R&B - siromastija i kriminal
-Kantri - seljacista - takanareceno RedNeck
- Rock - Narkomani.
 
Sekade e taka, pa ako mislite deka sme seljacista sto slusame muzika od nasite kraista mnogu se lazete.
Pozdrav
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 01:05
ceca e ciclest zakon
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 00:52

P.S. Jas sakam sekakva muzika i definitivno zavisno od raspolozenie i drustvo znam da idam i u kafana i sekade.

Sum ja slisal i Ceca, pa sto  - ziv sum i zdrav,a i dobro sum si pominuval.

Aj da te vidam kaj ke ides za nova godina a posle 24:00 da nema Ceca i T.Folk - osven na tehno zurki na koi i nemozes da otides so 14 godini.

 

Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 00:50
Gresis, ne se raspravam - ti me citirase a jas samo vrativ.
A toa sto ti mislis za Ceca mene i ne me interesira.
Ceca e zena i toa kakva, a koj saka neka kaze poinaku.
Nema tolku nezavisna zena na Balkanov ko nea, a i ubava.
Pokraj se taa e i licnost, vidi i nekoe intervju i ke vidis deka e OK, nit e glupa a za ubava samo nekoj sto neznae sto e ubavo moze da kaze deka ne e.
A za muzikata sekoj si ima svoja omilena muzika i za toa nicie mislenje ne e merodavno
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 22:00
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Originally posted by Angle Angle напиша:

Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Vo Brazil????
Kaj sto ima srbi, makedonci bugari se pushtaat se od Ceca i se srpsko..taka e barem vo klubovite koi gi drzat balkancite vo Italija.
Italjanite se cudat na ovoj vid na muzika velat zvucela loso za nivnoto uvo...no se vadat srbite deka e toa nivna tradicija:)))Pa ne znaev deka od turboto im poteknuvaat korenite na nivnata taka recena tradicija :))
 
Pa na prefinetite Italjanci se im zvuci glupo. Za niv Italjansko i samo Italjansko. Taka e i vo Francija
Ne im zvuci glupo tuku navistina e glupoBig%20smileLOL
 
A kako toa samo ti znaes sto e dobro ???
So tvoite 14 godini zboruvas kako da si ja izmislila muzikata LOL
Sekoj ima pravo da slusa sto saka, a ako sakas da komentiras za izgledot na Ceca prvo stavi tvoja slika pa kazi deka si poubavaLOLLOLLOL 
idi vo razno na stavi slika od i ke vidis deka imam staveno moja slika(t.e. sliki)Big%20smile i znam deka sum ubava t.e. tvrdam deka sum ubava i ne mi trebaat tvoi komentari za mene Big%20smileBig%20smileBig%20smileEmbarrassedtaka da.....ne zamaraj samo gledas da se raspravas so mene posto ne mislam kako tebe....Sepak temata e Sto mislite za CECA i jas si kazuvam sto mislam za nea bez razlika dali toa tebe ti se dopagja ili neBig%20smile Ti slusaj si ja Ceca.
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 18:52
Originally posted by Angle Angle напиша:

Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Vo Brazil????
Kaj sto ima srbi, makedonci bugari se pushtaat se od Ceca i se srpsko..taka e barem vo klubovite koi gi drzat balkancite vo Italija.
Italjanite se cudat na ovoj vid na muzika velat zvucela loso za nivnoto uvo...no se vadat srbite deka e toa nivna tradicija:)))Pa ne znaev deka od turboto im poteknuvaat korenite na nivnata taka recena tradicija :))
 
Pa na prefinetite Italjanci se im zvuci glupo. Za niv Italjansko i samo Italjansko. Taka e i vo Francija
Ne im zvuci glupo tuku navistina e glupoBig%20smileLOL
 
A kako toa samo ti znaes sto e dobro ???
So tvoite 14 godini zboruvas kako da si ja izmislila muzikata LOL
Sekoj ima pravo da slusa sto saka, a ako sakas da komentiras za izgledot na Ceca prvo stavi tvoja slika pa kazi deka si poubavaLOLLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.