IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Челси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Челси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:20
даааааааааааааааааааааааааааааааа
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:48
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 19:16
glup tim e Chelsea i zatoa neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
1 Година верен форумџија
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 12:18
Лампард најдобар во Челзи оваа сезона

Френк Лампард е прогласен за најдобар играч на екипата на Челзи за оваа сезона, соопштува официјалниот клупски сајт. Ова е трето вакво признание за овој играч кој беше најдобар играч на „сините“ од Лондон во 2004 и 2005 година.

„Cе чувствувам многу горд поради ова признание. Го добивам во конк*ренција на навистина многу квалитетни и добри фудбалери. Кога потпишував за оваа екипа воопшто не размислував дека еден ден три пати ќе бидам прогласуван за најдобар играч на тимот. Се радувам што фановите ме избраа за најдобар и оваа година, тоа е големо признание за мене“, изјави Лампард.

Наградата за најдобар млад фудбалер ја доби дефанзивецот Мајкл Мансиен.


Френк Лампард

Кон врв
boogey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boogey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 17:14
Originally posted by SummerLove SummerLove напиша:

Originally posted by v3n0m v3n0m напиша:

Chelsea Najdobar Tim SO najdobri IGraci Se Soglasuvate?????
se soglasuvaammmmmmmmmmm


да да ке ***** следната сезона
the true Blue
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 13:26
Официјално: Анчелоти е новиот менаџер на Челзи
01/06/2009 12:54

Како што и се очекуваше, Карло Анчелоти е назначен за нов меначер на Челзи.

Довчерашниот тренер на Милан и официјално е новиот менаџер на “плавите“ од Лондон. Тој потпиша тригодишна верност со тимот од Стмфорд Бриџ.

После Раниери, Мурињо, Аврам Грант, Сколари и Гус Хидинк следен на листата менаџери откако е сопственик Абрамович, а кои ќе се обидат да му ја донесат континенталната титула на Челзи е токму Италијанецот.

Анчелоти додека беше тренер на Милан му донесе две титули Европски шампион.

На официјалната страна на Челзи стои:

Фудбалскиот клуб Челзи е пресреќен што објавува дека Карло Анчелоти се согласи да биде нашиот нов менаџер. Тој потпиша тригодишен договор и тој започнува да тече од 1 јули 2009 година.“

“Карло беше вистинскиот кандидат за оваа работа. Тој веќе подолг период  беше успешен тренер во домашните првенства и европските купови.“

“Тој исто така има има и многу успешна кариера во овие натпреварувања, што е искуство плус за менаџерската позиција.“

Се надеваме дека сите од Челзи топло ќе го поздрават неговото доаѓање и сите сме нестрпливи да работиме со него.“

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 11:34
МФК Кошице го потврди трансферот на Немања Матиќ во Челзи
Екипата на МФК Кошице потврди дека играчот Немања Матиќ е нов фудбалер на екипата ан Челзи
“Вчера околу 17 часот е потпишан договорот за комплетирање на трансферот. Матиќ заминува за 1,75 милиони евра. ” гласеше соопштението на клубот од Словачка.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
boris_sr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boris_sr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 14:05
Сите фанови на Челзи на едно место. Најновите информации поврзани со Челзи...www.chelseafc.mk
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 02:53
Sramota ne sum se prijavila do sega...ali ova vecerva so Hull City ne im go oprashtam.
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 02:57
Слабо некако вечерва Елени,твоите фаворити голем кикс направија,
Хал им направи услуга на Манчестер јун. огромна.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 03:07

Oh kjuti ne me potsetuvaj тагаголема%20насмевка A i te kako rachunav na tie 3 boda...bash me interesira so Arsenal kako kje se istaknat,taa im e naredna. Si vikam aj moze deka Terry im e malku rastrevozen,moze kje se sredat :-)))

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 03:11
Тери нека внимава што прависмеење

Сите добра од еднаш не одатголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 03:34
Kasno e sega vekje da vnimava...ups bidna голема%20насмевка
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 03:40
Да само не ми гледа да било на упсссссмеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.