IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Челси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Челси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2011 во 05:24

Лампард ќе остани на Стемфорд Бриџ до 2015. година

Веќе десет години Франк Лампард го носи дресот на Челси. Од Вест Хам премина во Стeмфорд Бриџ во 2001 година.

 


Неколку пати беше блиску до заминување од Челси, го бараа од Реал и Интер но тој остана верен на плавиот дрес на лондончаните.

Спорд информација на Мирор можно е Лампард да потпише нов договор на Стемфорд до 2015 година. Со оглед дека Лампард има 33 години ова може да му биде последен договор.

Челси му понуди договор на Франк до 2015 година, зља него се вели дека е играч кој е чест да го имате во своите редови. Се чека одговор од Лампард.

„Тој секогаш останува последен на тренинзите, секогаш сака да се надоградува и подобрува, тој е еден прекрасен фудбалер и пред се професионалец“, јавуваат извори од клубот за Мирор.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 14:06

КЕЈХИЛ НА СТАМФОРД БРИЏ


Менаџерот на Болтон Овен Којл потврди дека Челзи и Болтон се договориле околу трансферот на дефанзивецот Гери Кејхил на Стемфорд Бриџ.
Челзи е слаб во одбраната па нема многу опции, Алекс си оди па брзо реагираше Вилаш Боаш. Којл изјави дека се е договорено околу трансферот на Кејхил и агентот на фудбалерот има дозвола да прегоара со Челзи.

„Постигнат е договор меѓу двата клуба во врска со висината на трансферот и сега останува на Гери да преговара со Челзи“ изјави Којл.

„Му реков на Гери дека мора да биде фокусиран на останатите натпревари за Болтон, бидејќи и ние према него бевме фантастични“ додаде менаџерот на Болтон.

Кејхил во Болтон дојде од Астон Вила за 5 милиони фунти и има 26 години.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2012 во 18:20

ЛАМПАРД МОЖЕ ДА СИ ОДИ


Како што јавуваат медиумите во Англија, Френк Лампард доби зелено светло од управата на Челзи.
Последните неколку денови Лампард се доведува во контакт со Манчестер Јунајтед, но управата на Челзи му порача дека во предвид доаѓа само преселба во клуб надвор од Англија.

Англискиот репрезентативец има договор уште 18 месеци со Челзи, но не е задоволен со својот статус и ги разгледува своите опции за преселба.


Бидејќи преселбата во Манчестер Јунајтед не е возможна тоа ги алармираше челниците на Парискиот клуб ПСЖ.

Богатите французи само можат да излезат со високите финансиски потреби на играчот од Стемфорд Бриџ кој неделно прима плата од 150 000 фунти

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2012 во 13:30

Роман има вкус – Ова е докторката на Челси

Фудбалерите на Челси ги лечи најубавата докторка во Премиер Лигата! Убавата црнка Ева Карнеиро се грижи за здравјето на Чех, Тери, Дргоба и останатите играчи.

Ева Карнеиро е специјалист по спортска медицина, вработена во британскиот Олимписки медицински институт. Во Челси работи од февруари 2009 година, родена е на Гибралтар, татко шпанец а мајка англичанка. Како мала сакала да биде балерина, а го засакала фудбалот во 1998 кога со татко и гледала натпревар на Францускиот Мундиал. Голем навивач е на Реал од Мадрид а ги сака Челси.

Нејзината работа не е нималку лесна во Челси. Таа има улога на дијагностичар. Мора да ги поврзе експертите за спортски повреди, кондициони и фудбалските тренери, физиотерапевтите, со цел фудбалерите побрзо да се вратат на терен.

 

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 11:13

ЕГЗОДУС НА СТАМФОРД БРИЏ

Португалецот доживеа ново непријатно изненадување, пораз од ВБА. И покрај притисокот, Боаш продолжува по свое, тој веќе размислува за наредната сезона кога во својот план за радикални промени би го сменил комплетниот тим.
Одредени извори во Англија најавуваат заминување на дури 10 играчи на Челзи, дали ќе се оствари тоа допрва ќе видиме.


Најзвучни имиња од тие десетмина се секако Ешли Кол и Френк Лампард, кој не се во добри односи со тренерот. Освен нив за „чистка“ се спремни Мајкл Есиен, Џон Оби Микел, Флоран Малуда, и Паоло Фереира.


Уште двајца кои најавија заминување од Стамфорд Бриџ се, Дидие Дрогба и Саломон Калу на кого му истекува договорот оваа година. 

Како што соопштува изворот, АВБ сеуште се двоуми околу одлуката дали да го продаде и Петар Чех кој би го заменил Тибо Куртоа, голман кој одлично брани за Атлетико Мадрид а е позајмен играч од Челзи.


На крајот Боаш сака да го продаде и Фернандо Торес, но ќе биде тешко да се оствари тоа бидејќи Абрамовиќ не сака да се одкаже од најголемата инвестиција така лесно.Изменето од емил - 04.Март.2012 во 11:14
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 18:22

МУРИЊО ВО ЧЕЛЗИ ЗА 12 МИЛИОНИ ГОДИШНО

Контроверзниот португалски стратег Жозе Мурињо би се вратил во Челзи, но под услов сопственикот на клубот, Роман Абрамович, да му плаќа 12 милиони фунти годишно и да го донесе Кристијано Роналдо на Стемфорд Бриџ.
Според англиските медиуми, Мурињо, најверојатно, ќе го напушти Реал Мадрид по завршувањето на сезоната и постојат реални шанси да се врати во Премиер-лигата, и тоа токму на Стемфорд Бриџ. Португалецот побарал од Русинот сериозно да го одврзе ќесето доколку го  посакува на тренерската клупа и притоа да го ангажира Кристијано Роналдо, што би било невозможна мисија. Според пресметките, "Му" би станал најплатениот тренер во светот, а за Роналдо, кој дојде во Реал за 96 милиони евра, Челзи сега ќе мора да искешира над 120 милиони фунти, но прашање е дали и таа сума ќе ги премисли Шпанците. 


Јасно е дека Челзи ги минуваше најубавите моменти со Мурињо на клупата, а Абрамович згреши што го отпушти во 2007 година. Ниту еден тренер освен него не успеа да го крене клубот на здрави нозе. Жозе со Челзи освои две шампионски титули и пехарите во ФА и Карлинг купот.


Неодамна Мурињо допатува во Лондон со своето семејство, дали беше во шопинг (како што беше најавено) или нешто се случува ќе покаже времето, најверојатно предстојното лето кое ќе донесе многу турбуленции во Европскиот фудбал.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2012 во 12:28

Абрамович не го сака Ди Матео и следната сезона


Човекот кој буквално ја спаси најлошата сезона на Челси од доаѓањето на Роман Абрамович на чело на „сините“ сепак нема да биде награден за фантастичната работа. Роберто ди Матео најверојатно нема да добие нов договори и нема да биде на чело на клубот од „Стемфорд бриџ“ и следната сезона.

 

Денешниот дуел против Блекбурн ќе биде последен за Ди Матео на клупата на „сините“ затоа што, според англиските медиуми, Абрамович сигурно ќе го менува. Италијанецот дојде како преодно решение по катастрофалните резултати под водство на Андре Вилјаш Боаш и успеа да направи комплетен пресврт. Прво го исфрли Наполи од осминафиналето во Лигата на шампионите па потоа преку Бенфика и Барселона наспроти сите очекувања го доведе тимот до финалето на ЛШ, а со триумф над Ливерпул го освои и ФА Купот во Англија. Но и сето тоа не остана гарант дека Абрамович ќе му понуди нов договор.

 

„Договорот ми истекува во јуни, и тука ништо не се промени. Навистина не знам што ќе биде по финалето во Лигата на шампионите, но и не се оптоварувам. Го подготвувам тимот да одиме во Минхен и да победиме. Тоа е единствено важно“ – вели Ди Матео.

 

Интересно е што Абрамович навистина нема вкус кога тренерите се во прашање. Андре Вилјаш Боаш вкупно го чинеше 30 милиони евра. Милионски отштети за предвремени откази плаќаше и на Мурињо, Сколари, Анчелоти... А, сите тие не успеаја да го направат тоа што му успеа на италијанскиот тренер – да го донесе Челси на чекор од освојување на Лигата на шампионите.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 06:27

ЧЕЛСИ ГО ДОГОВОРИ ХУЛК ЗА 38 МИЛ.ФУНТИ


Европскиот шампион Челси веќе потроши 90 милиони фунти за нови засилувања, откако стана јасно дека веќе го договорија и трансферот на ѕвездата на Порто, Бразилецот Хулк. 

Челси се договори со португалскиот шампион за трансфер на Хулк за сума од 38 милиони фунти.

Веста ја потврдија англиските медиуми, кои потенцираа дека за финализирање на договорот потребно е Хулк да ги прифати личните услови. 

Со доаѓањето на Хулк Челси ќе го донесе и четвртото ново име во тимот. 

Абрамович сака тим кој ќе ги придобие симпатиите на фудбалската јавност, па затоа го купи и еден од најталентираните и најкреативните играчи моментно, Еден Хазард од Лил за 32 милиони фунти, а по седум милиони додаде за Марко Марин од Вердер и Кевин Де Бруин од Генк.

Хулк кој во последните две сезони за Порто даде 57 гола, во нападот би требал да му биде партнер на Фернандо Торес.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2012 во 18:25

АДИДАС" ГО ПРЕТСТАВИ ГОСТИНСКИОТ ДРЕС НА ЧЕЛСИ

Германскиот спортски гигант "Адидас" денес го претстави гостинскиот дрес на европскиот клупски шампион Челси за сезона 2012/13. 


Дресовите кои Френк Лампард, Џон Тери и компанија ќе ги носат на гостувањето во новата сезона, се стилски, бели со светлосина дијагонална лента преку градите.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2012 во 06:50

ДИ МАТЕО ДОБИ 2-ГОДИШЕН ДОГОВОР ВО ЧЕЛСИ

Лондонски Челси официјално потврди дека Роберто ди Матео е назначен за менаџер на тимот. 


Поинтересно е дека италијанецот доби договор за 2 години, иако досега се сметаше дека ќе работи со клубот само за една сезона. 

"ФК Челси го има задоволството да соопшти дека Роберто ди Матео е назначен за менаџер на првиот тим. Италијанецот се врати денеска на "Стемфорд Бриџ" по завршувањето на својот одмор за да го финализира двегодишниот договор "пишува на сајтот на клубот. 

Ди Матео ги презеде сините по разрешувањето на Андре Вила-Боаш и помина 11 седмици на чело на составот и го донесе до куп на Англија и триумф во Лигата на Шампионите.

"Нема како да не бидам задоволен дека добивам ваква можност. Заедно постигнавме големи успеси на крајот на минатата сезона и ги израдувавме навивачите на овој голем клуб. Целта ни е да продолжиме на ист начин ", рече тој.

Ди Матео е 4-иот Италијанец, кој го води Челси по Џанлука Виали, Клаудио Раниери и Карло Анчелоти. Тој како фудбалер има 175 натпревари и 26 гола.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 13:24
Happy Valentine's DayJohn Terry

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.