IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ИЗБОРИ : ЦРНО-БЕЛА ОПЦИЈА ИЛИ ПАК НЕШТО Д
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИЗБОРИ : ЦРНО-БЕЛА ОПЦИЈА ИЛИ ПАК НЕШТО Д

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
To_Me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај To_Me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ИЗБОРИ : ЦРНО-БЕЛА ОПЦИЈА ИЛИ ПАК НЕШТО Д
    Испратена: 10.Јуни.2006 во 20:15
   Во минативе години на транзиција постојано беше докажувано и покажувано дека не може да постои некоја трета опција која навистина би ги бранела интересите на народот и граѓаните на Македонија.
    Се беше овака додека не се појави на сцената една нова опција наречена Нова Социјалдемократска Партија која полека, но сигурно  настапи на политичката сцена на плуралистичка Македонија и денес веќе може да се пофали со голем број на членови и мноогу поголем број на симпатизери кои увидувајќи дека во обата политички мамути има се, само нема волја за работа и за бранење на државните интереси ја пронајдоа својата врска со НСДП и нејзиниот лидер.
    Увидоа дека е време да се смени Црно-белата или ЦРНО-ЦРНАТА шема на гласање и се посигурно е дека својот глас ќе го дадат за онаа трета опција или третиот Пат кој беше долго најавуван, а денес еве веќе е на сцена со вистинското свое лице преку НСДП и Тито Петковски.
   
Кон врв
kris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2006 во 20:31

сакам нешто ново

ке ви бакне месечина
Кон врв
To_Me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај To_Me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 14:40
Еве една прекрасна можност за да се приклучиш кон една нова идеја и нов начин на практицирање на власта различен од досегашниот неефективен начин. На еден нов начин да и помогнеш на својата држава. Посети го линкот, провери и увери се!
Кон врв
Dolanc Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dolanc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 20:50
Originally posted by To_Me To_Me напиша:

Еве една прекрасна можност за да се приклучиш кон една нова идеја и нов начин на практицирање на власта различен од досегашниот неефективен начин. На еден нов начин да и помогнеш на својата држава. Посети го линкот, провери и увери се!

    ТИТОВОТО ИМЕ НЕМА ДА ЗАГИНЕ!!!!!!!!!

И ПО ТИТО, тито!

Илерииииииии..........
Joža je bil kicoš!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 00:50
STANE sosema otkachil,......
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 10:23
Абе каков Тито уште ни чурат ушите од него,неможе луѓето од голи оток да се избројат батали ти тоа,Доланц така е васпитан ама готово е више и со тие таквите ке си изумрат полека полека па Титовото име ке биде заборавено и занемарено.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 12:54
Прашајте го Тито кој чин го има сега и кај му се еполетите, ги немаме видени ниеднаш? И дали како висок офицер, во резерва, се јавува во АРМ, одвреме на време, на консултации т.е. рапортирање?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dolanc Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dolanc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 17:51
Originally posted by brza brza напиша:

STANE sosema otkachil,......

   
Море луѓе, не разбирате иронија и цинизам ........ Јас сум на зијан и од Тито Велики и од Тито Мали.
Joža je bil kicoš!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.