IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Пријателство меѓу маж и жена
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пријателство меѓу маж и жена

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 45>
Автор
Порака
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пријателство меѓу маж и жена
    Испратена: 15.Мај.2005 во 00:03
1. Dali prijatelstvoto pomegu maz i zena moze da e dovolno cvrsto za da ne se pretvori vo ljubovna vrska?

2. Vi se slucilo li prijatelot / prijatelkata da vi priznae deka se vljubil(a) vo vas?
Sto togas?

3. Dali cuvstvata mozat da go rasipat prijatelstvoto?

4. Dali po prekinot na vakva ljubovna vrska dvajcata moze da ostanat prijateli?
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 00:53

1.Vo mnogu retki slucaevi.

2.Povejke pati mi se ima sluceno toa,no se desi da  preminam vo vrska so moj mnogu dobar drugar i seuste se kaam za toa.

3.DA

4.Zavisi ali mislam NE

Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 00:57
A imas li prijateli megu maskite? Sto se sluci so mvojot mnogu dobar prijatel? Veke ne kontaktirate?
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:01
Imam povejke prijateli od prijatelki.A so "drugar mi" odnosite ni se zanikade.Imase period koga sakavme povtorno da sme prijateli ali ne uspea.I toa od negova strana.
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:04
Mene i na mojata prijatelka ni uspea da ostaneme prijateli. Toa ni uspea so dogovor.
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:11
I jas sakav da ni uspee ali nisto.Greska na "drugarmi" .No  podobro vaka sto ispadna sve.Dokolku ostanevme drugari sigurno ke mi precese toa vo vrskava.
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:13
A sto koga prijatelot ke ti kaze deka se vljubil vo tebe? Prijatelstvoto ostanuva ili zavrsuva? Mislam sto mu velis?
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:17
Nema potreba prijatelstvoto da zavrsi,dokolku  toj moze da me prifati samo kako prijatel.
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:19
Mislis li deka dvajca koi dolgo vreme bile prijateli ne bi uspeale kako par?
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:24
Pa tie vrski vo mnogu slucaevi zavrsuvaat so brak.
Кон врв
elena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 804
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 01:52
1. Prijatelstvoto pomegju maz i zena moze da bide dosta cvrsto.Imam samo dvajca dobri prijateli so koi cesto drugaruvam.Vecerva eden od niv mi posveti vnimanie,iako jas ne sakav.(moeto raspolozenie vo poslednite denovi e dosta menlivo,nekako ne se pronaogjam sebesi deluvam izgubeno.Ima razlog sekako!!!)
2. Mi se slucilo mi prizna kolegata od rabota,no jas samo mu rekov deka e sala no potoa vidov deka e taka .Mu kazav da ne se nadeva,a toj ednostavno ke cekal(budala bi rekla,pa jas ne sum edinstvena,no toa e).
3.Cuvstvata ne go rasipaa prijatelstvoto,seuste razgovarame,menjavame mislenja i sl.
4.Ne go razbrav prasanjeto.Ke dadam mislenje na ova prasanje dali  po prekinot na vrskata moze da ima prijatelstvo. Ne moze,sum probala ne odi.Samo prepukuvanja,zanesuvanje koj vo podobra vrska e sega,lazenje itn.

(koga gi pisuvam ovie raboti,uviduvam deka sepak mi nedostasuva nesto a toa e vistinski partner koj ke me svati vo se.takov partner e samo bracniot).
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 02:07
A dali bracniot partner bi bil najdobriot prijatel?
Кон врв
elena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 804
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 02:58
Originally posted by batt's batt's напиша:

A dali bracniot partner bi bil najdobriot prijatel?


BI TREBALO  DA E ,MOITE POSLE TOLKU GODINI BRAK STANALE  KAKO DA SE EDNO,SE RAZBIRAAT SO POGLED.BI SAKALA I JAS DA GO NAJDAM MOJOT PRINC OD BAJKITE.  NO DA E VAKOV :CRNA KOSA ,BEL TEN ,VISOK 185 TEZINA OKOLU 85-86 I DA GO IMA NAJUBAVIOT GLAS ,FARMERSKI...
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2005 во 03:00
Siguren sum deka ke go najdes!
Dali si romanticna?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 45>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,408 секунди.