IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Принц на бел коњ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Принц на бел коњ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 383940
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 15:55
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 21:13
...

Изменето од svetosparki - 21.Април.2014 во 19:33
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2014 во 14:29
Мора да им се објасни на идните принцези за фамата со бојата на коњот. Во случај кога принцот е белец најдобро е коњот да биди црн ,а кога принцот е црнец тогаш коњот е бел.
Е сега принцот ако е јапонец,кинез,виетнамец... се претпоставува дека најдобро е да вози шарено пони коњче.
Значи бојата на коњот мора да биди спротивна од бојата на принцот за да си живеат среќно,весело и да си имаат цела градинка со дечина.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2015 во 21:38
princ na bel konj dodeka ne pukne malku poseriozno
posle ostanuva samo konj:))
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 01:54
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">Пред два три дена муабетев со една колешка и ми се жали:
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
<font size="2" face="Courier New, Courier, mono">- Знаеш, толку години сум сама, чекам да најдам некој како мене, со исти мислења, ист начин на живот, некој на кого нема да му смета тоа каква сум, каков карактер имам.
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">И ја гледам јас збори ли збори. Жена како жена, оди прекини ја и после уште 1 час дополнително ќе ја слушаш.
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">И на крај нејзин заклучок:
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
- Сите се испомажија, си фатија мажи што им се долги години партнери, јас чекам уште принц на бел коњ. Ама сите што ми се приближубаат се полоши и од магариња, немаат ни манири ни ништо. Ќе си останам немаженатага
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">И мене ми пукна филмот, сакав да и изнакажам што ми лежи на душа за таквите што многу бираат и на крај со прстот во уста остануваат, ама си премолчев. Молчењето е злато, нелинамигнување
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">Од многу чекање ни магаре нема да си најде. Ама ај...
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">После саат - два ми текна што викаше баба ми - Убавите крушки свињите ги јадат. (алал да ни е на нас што не сме, одамна некој не изелхи, хи...)
<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size="2">Ама тоа не е толку во склоп со темава, повеќе е читај меѓу редови.


Епа бир бир...па вир
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 02:05
Епа мрзле, се омажи госпоѓата.
За гинеколог!ух


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2015 во 17:51
Od tolku mazi taa za ginekolog se omaziизненадувањеизненадување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 383940
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,470 секунди.