IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Зборувате ли за чувствата?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зборувате ли за чувствата?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 19:47
Tesko se opustam..ama ako mu veruvam na nekogo,ako e toa iskreno prijatelstvo mozam da se otvoram celosno so custvata...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 21:14
ZBOROVITE NEMOZAT DA BIDAT TOOLKU GOLEMI KOLKU I CUVSTVATA
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 09:39
Се сложувам со те*е ивин.. нема нешто што може да го искаже тоа чувство што лежи на душа
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 18:11
Na lugeto sto gi sakam i mi znacat vo zivotot im kazuvam se sto custvuvam,zosto im veruvam deka nema da me povredat.Mnogu e polesno taka otkolku tie da se obiduvaat da citaat megu redovi i da si mislat sto sum sakala da kazam oti mozat da dojdat do pogreshen zaklucok.Duri i da ne zboruvash otvoreno ne mozesh da se zashtitish sebe si da ne te povredat,covek mora da se otvori i da go prifati rizikot..Zatvarajki se mozeme da ispushtime nesto prekrasno.Ima edna misla sto ja sakam:
A bell is not a bell,until someone rings it
A song is not a song,until someone sings it.
Love wasn't put in the heart to stay
for love isn't love 'til you give it away.
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 17:13
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Na lugeto sto gi sakam i mi znacat vo zivotot im kazuvam se sto custvuvam,zosto im veruvam deka nema da me povredat.Mnogu e polesno taka otkolku tie da se obiduvaat da citaat megu redovi i da si mislat sto sum sakala da kazam oti mozat da dojdat do pogreshen zaklucok.Duri i da ne zboruvash otvoreno ne mozesh da se zashtitish sebe si da ne te povredat,covek mora da se otvori i da go prifati rizikot..Zatvarajki se mozeme da ispushtime nesto prekrasno.Ima edna misla sto ja sakam:
A bell is not a bell,until someone rings it
A song is not a song,until someone sings it.
Love wasn't put in the heart to stay
for love isn't love 'til you give it away.
Embarrassed
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 02:41
Milo moe se pronajde EmbarrassedBig smile
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 08:48
Wow  Дали јас тоа насетувам некоја нова љубов на форумов?!?!? Хммммм..... MAYBE WHO KNOWS 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 09:39
bravo be enerdzi imas nos ko zagar  , bogami i jas mislam taka

Изменето од hektor - 03.Јуни.2006 во 09:40
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 01:36
Da da ....zboruvam za custvata ..... gi  pokazuvam....tie sto me znaat me citaat kako selsko bukvarce pa taka da ne mora mnogu da zboruvam za toa...otovorena licnost sum mozes se da mi kazes pa kolku i da e bolno i iskrena sum..gi razbiram lugeto...ednostavno ne sakam da me lazat..toa najveke me BOLII...ubavo e da gi izrazis custvata i da zboruvas za niv...megutoa treba da go pogodis vremeto i mestoto...i se ke bide vo najdobar red WinkEmbarrassed
Mislam....znaci postojam
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 09:17
Не зборувам за чувствата, но знам да ги покажам, оние што ми се мили, можат да ги осетат, зборовите некогаш не значат ништо, а чувствата можат да се осетат и без зборови.
Кон врв
Sekretarka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sekretarka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 10:20
Cuvstvata se najvozvisenoto nesto i site nie treba da naucime da iskazuvame. Bidejki samo taka drugite ke znaat sto cuvstvuvame za niv.


Bravo za Bella Tigrica
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 12:24
Премногу искажување на чувства и не е баш најдобро!!! Но сепак мислам дека искажувањето чувства треба да биде поумерено и да пазиме пред кого си ги искажуваме чувствата!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 17:33
Toa se podrazbira. Gi iskazuvam cuvstvata samo pred onie sto mi znaat i razbiraat,sto nema da gi zloupotrebat.
Кон врв
ѕверче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ѕверче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2006 во 22:46

Ептен ретко зборувам за чувствата...тоа го правам само кога неможам да издржам,или кога ми е прек*рчено од се..

а покажувам чувства само кога се искрени и силни,и пред личности кои го заслужиле тоа...
грешки сме,луѓе правиме! :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.