IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Да гласаме
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да гласаме

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: За кого ќе гласате на следниве парламентарни избори?
Одговор Гласови Статистика
4 [36,36%]
3 [27,27%]
1 [9,09%]
1 [9,09%]
1 [9,09%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
1 [9,09%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 20:56
a,mene mi e smacheno od SITE,duri i od onie shto tek ke dojdat,.......................se dodeka,. nema RED i POREDOK vo ovaa, NAJbedna zemja na planetata zemja,..........!!,...................................a,koga ke otkrieme zivot i na drugi planeti ,ubedlivo ke bide prva i vo univerzumot!!! 

Изменето од brza - 02.Јуни.2006 во 21:02
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 21:09
Brza smiri se Approve, epten ke iskines zivci Big smile a ne vredi. Bidi mi jamajka Wink
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 21:12
kuliraj coveku........
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 23:57
NE GO LISI PREMIEROT NA NASAVA DRZAVA DA PAGA NA PROVOKACII PA MAKAR BILE I OD VLATKO GORCEV.TOJ KAKO MOKNA LICNOST NE SMEESE DA MU SE ZAKUNUVA NA "MLADOTO MOMCE" DEKA NIKOGAS NEMA DA ZVRSI PRAVEN FAKULTET I SL.RABOTI.
A DRUGA RABOTA E NEGOVOTO CESTO IZGOVARANJE "E MAKEDONIJO,MAKEDONIJO", PA TOJ SO TOA MNOGU LUGE VREGA GI NAVREDUVA,PA PREMIERE TOA E MAKEDONIJA JAS, TI ,TOJ,VLATKO,JAGNULA I DRUGI.AKO TAKA SE IZRAZUVA ZNACI TOJ SMETA DEKA E OD DRUGA ZEMJA,OD DRUGO PLEME.PA TOJ E VODACOT NA TAA MAKEDONIJA BRE!SRAMOTA ZA NAS ZA SITE NAS!
TOA STO SE SLUCI VCERA BESE TIPICNA BALKANSTINA.OVA GO IMA SAMO KAJ NAS I VO SRBIJA-DVETE NAJZAOSTANATI DRZAVI VO EVROPA.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 00:33
Srbija?!,...............nea samo eden chovek ja sprechuva da odi napred,..........i toa mnogu pobrgu od tvojava tatkovina,.....koja e najzaostanata ne samo vo evropa tuku i vo celiot svet,..............................................a ,onoj mochko,......ne mozam imeto da mu go izgovoram,...........nego mu e mestoto da dreme po onie kako gi vikate kafulinja, da tegne pivo so saati i da gubi vreme,.................a,ne da mu soli pamet na ovoj kutar i samiot se ushte ne svesen narod,....nesposoben da ima svoja drzava kako i sekoja druga,.....!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 09:27
Отсекогаш многу сум ја ценела Куновска , но нејзиното однесување во емисијата беше просто никакво. За Горчев не ме изненади, но Куновска ме разочара.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 09:51

Butel2 sto se slucuvalo..jas ne ja ni gledav..ama eve tebe ti veruvam...sto bese?????

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 09:58
da be stvarno i  mene me interesira sto se slucilo , samo da kazam deka hektor ne eba nikoj od politicarite i za nikoj nema da glasa , u k*rac site da fatat , dosega da imase politicari vo makedonija ke bev milioner  
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 10:26
A мене ќе ми верувате ако ви раскажам?!?!
Ај за секој случај ќе пробам!!!
Во четвртокот на Сител кај Оливера Трајковска на СВЕТЛА ТОЧКА гости беа Бучковски како репрезент и човек кој требаше да одговара на прашања, и од друга страна Јагнула Куновска од НСДП, Влатко Ѓорчев од ВМРО, Мендух Тачи од ДПА и Ѓорѓи Оровчанец!!! Се беше ок, му поставуваа прашања и Бучко одговараше(само колку да напоменам и јас го мрзам)!!! Се беше ок додека Јагнула не му постави зилион прашања одеднаш, и кога требаше Бучко да одговара, Јагнула му се уфрли во зборот, го правеше наспособен, као демек незнае и неможе да одговори на нејзините прашања!!! Човеков пола саат се трудеше да дојде до збор, зашто типкава ептен се стаи у филм ко демек тера правда на виделина,и демек се наоѓа во судница!!! На крај Оливера и го одзеде правото на збор до крај на емисија на Јагнула, бидејќи беше тотално надвикување во емисија!!! Мислам премногу навреди му подели на Бучко!!! Без разлика каков е сепак е емисија од јавен карактер и сепак тој е премиер!!! Второ кога Ѓорчев доби збор и тој му постави зилион прашања за 2 минути, бучко веќе почна да си ги запишува зашто стварно беа многу!!! Исто кога требаше да одговара пак не успеа никако зашто сега покрај Ѓорчев што не го остави и Јагнила се уфрли па стана најгласна од сите!!! работата отиде до тие граници што Ѓорчев спрема Бучко се однесуваше како кон Циган на семафори кој проси за пари, а Јагнула го омаловажуваше нарекувајќи го неспособен за живот!!! На крај и на двајцата Оливера им го одзема зборот и на Јагнула и на Влатко Ѓорчев, но тие не престанаа бидејќи цело време се уфрлаа во прашањата на Мендух Тачи и на Оровчанец, повторно не оставајќи го бучко да одговори, на што замерки им наоѓаа и од публика и од Оровчанец и Тачи!!!! Без разлика што органски не го варам Бучко, тоа понашање од страна на овие двајца беше ептен некултурно и недолично и тотално сум се разочарал од нив!!! Епа луѓе јес да е овој неспособен за премиер, но сепак беше доволно куллтурен и држеше какво такво ниво!!! А ако случајно Јагнула или Ѓорчев дојдам на власт во државава е дури тогаш треба да се молиме!!!! СЕПАК ПРАВИЛНО Е АКО НЕКОГО ОБВИНУВАШ ЗА НЕШТО ДА ГО ПОТКРЕПИШ СО ФАКТИ (а не како овие двајца) И ДА МУ ОСТАВИШ ПРОСТОР ДА СИ КАЖЕ ШТО ИМА ВО САМООДБРАНА!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 10:46
za bezbednost da , vovedoja zakon i red ama ekonomijava luge e ubijana , gi drzat parite piknati vo gazot sakaat sve samo za niv , ova vmrovcive glupaci bea , anarhija i haos bese site kradeja ko ofcari bez potkrepa , ama imase rabota za vreme vmro . Ama koj gi eba site od kaj znam sto ne ceka ponatamu .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 11:54
ARAMII KLASICNI SO TRADICIJA TI SE SDSM!USTE OD 1991 ONI JA KRADAT NASAVA ZEMJA.
AKO SI ZREL DA RAZMISLIS KE SVATIS DEKA ONI SE KONSTANTNO NA VLAST 14 GOD.ZATOA STO I KOGA BESE VMRO NA VLAST ONI SE UPIKAA VO GOLEMATA KOALICIJA ZA SPAS NA MAKEDONIJA.TAKA DA MOMCE MLADO REALNITE SANSI VMRO DA SE POGOLEMI LOPOVI TI PAGAAT VO VODA.
MNOGU DOBRO SE ZNAE KOJ VO OVAA DRZAVA E LOPOV KOJ E MULTIMILIONER,SITE SE LUGE NA SDSM!MOKNA OLIGARHIJA E TOA,PROSETAJ NA VODNO PA KE VIDIS CIVE SE TIE ZAMOCI KOJ GI NAPRAVIL,SO CIVI PARI I VO CIE VREME!
Кон врв
To_Me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај To_Me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 12:26
сепак без разлика за кого навиваме мора да го спознаеме минатото на болеста наречена Бучко. Воедно тој самиот ја наметна оваа игра. Сега кога губи при негови правила кој му е крив. Тој Бучко што не можел да дојде до збор е истиот тој кој вп минатиов период изрече еден куп навреди кон сите политички субјекти во државава, сакајќи да ги омаловажи сите останати со надеж дека ако сите нечинат тогаш тој е најдобар. е Сега се случи нешто што кај нас го викаат со свој камен по глава, или како една емисија што се вртеше на МРТВ Баравте Гледајте.
Кон врв
jimmy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jimmy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 15:29
A BE ZA KOGO DA GLASAME, AKO SE SIGURNI VO SEBE STO NE SE STAVAT NA 10 MESTO PA NEKA TRCAAT ONI OD KUKA NA KUKA. 
jimmy
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 15:44
АБЕ ЛУЃЕ ОТИ НЕМОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА НА АНКЕТАВА???
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.