IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Колку често одите на шопинг?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку често одите на шопинг?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Горе_Лево Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Горе_Лево Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 11:56
Не многу често. Не ми претставува посебно задоволство често трката по продавници.
Единствено уживам во бирање на подароцисреќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 11:58
Vrlo retko. Pa toa mi e rabota od koja za pola sat me zaboluva kicma. Taka da vo najbliskite prodavnici odam vo soping, i sekogas gledam toa uz pat da mi bide, kako sporedna rabota. Primer ako imam nekoja obvrska kade sto ima butici ili vo blizina na nekoj trgovski odam, no onaka, mnogu retko.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 12:21
Samo koga imam pari za trosenje . I gledam da kupam se vo prvite 3 prodavnici, pa posle da sednam na kafe nekade i da gledam seir
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 12:52
najloso e sto stvara golema opsesija kaj nekoi lugje,ama ima li nesto poubavo za bilo koja devojka ili zena? Da mozam bi odela sekoj den,ama sega gledam toa da go pravam ednas do dvapati mesecno. Barem ke uzivam cel den samo za toa.....
mnogu mi pravi kjef
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2007 во 12:53
Ah klasicen shoping mnogu cesto , posto rabotam vo strog centar i sekoj izlog vika , TUKA IMA SUPER STVARI :) a i matero da mu e*am na internet posledno vreme i na komp trosam pari , hihihih.
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2007 во 14:44
Sreka,vremevo e mnogu toplo,pa ne mi se izleguva da shetam.
Inaku..........uffff.....ke se otrujam...strashno chesto....лутина
Navika....kako shto rekov pogore...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 15:19
Шопинг на облека - најчесто кога има намаленија. Освен ако нешто не ми се допадне толку многу за да не ми се жалат пари или не ми е потребно во блиско време. Најмногу се радувам на работите купени непланирано - минуваш низ продавница и си наоѓаш нешто баш за тебе - супер:)

Чевли, козметика, работи за по дома - купувам кога ми се потребни.   

Изменето од Miriam - 13.Септември.2007 во 02:15
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
macas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 730
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 23:55
koga ke pocustvuvam potreba za toa ili koga sum strasno iznervirana
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 03:06
Кога мајка-ми веќе ќе збесне е тогаш морам да идам со неа да одберам нешто. Инаку брат-ми и мајка0ми ми ја одбираат и купуваат облеката.голема%20насмевка
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 03:18
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Кога мајка-ми веќе ќе збесне е тогаш морам да идам со неа да одберам нешто. Инаку брат-ми и мајка0ми ми ја одбираат и купуваат облеката.голема%20насмевка


Сериозно? Ако никот ти ја кажува годината кога си родена, значи имаш 23 години... Не си купуваш сама облека? Досадно ти е, те мрзи или ...?

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
emily_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emily_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 23:39
ednas vo 2 nedeli. Nemozam me faka kriza ako ne si kupam neso novo podolgo vreme
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 10:42
nikogas
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 10:45
Originally posted by connected connected напиша:

najloso e sto stvara golema opsesija kaj nekoi lugje,ama ima li nesto poubavo za bilo koja devojka ili zena? Da mozam bi odela sekoj den,ama sega gledam toa da go pravam ednas do dvapati mesecno. Barem ke uzivam cel den samo za toa.....mnogu mi pravi kjef

ne se znae
sto e pogolemiot kejf
trupanjeto na garderobata ili
osloboduvanjeto od parite
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 09:01
Koga ke osetam potreba...a cesto ja osekjam...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,285 секунди.