IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Што сакате да чувате дома?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сакате да чувате дома?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
Автор
Порака
Ssssssssssssss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ssssssssssssss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 16:33
Kucka najveke sakam da cuvam doma hehehehhehe
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 23:15
PAPAGALCE
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 01:06
Јас имам маче и тоа женка за да имам многууууу мачиња
сеуште е мала,а како е февруари околните мачори се вртат околу мојата куќа,има двајца бело жолти како и мојата мала шмизла и еден сосема црн мачор така да е цел хор од мачори
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 01:12

Еве ја мојата шмизла Мила.
Баш и е гајле,таа си ужива додека мачорите се кубат за неа



Љубов и само љубов
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 01:33
O boze,da mozam i da imam uslovi bi gi sobrala site macenca i kucenca sto skitaat po ulicite...Iskreno srcevo mi se kine koga ke gi vidam tolku gladni i kako milno te gledaat so tie ubavi ocinja..Ama nisto ne mozam da napravam osven da im dadam nesto da kasnat..Inaku gi sakam site zivotni,i macinja i kucinja i pilenca i gluvcinja......
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:32
Е,tamara,само да знаеш уште колку мачиња исчував,некои по три години,некои четири години,но луѓето се поголеми ѕверови од самите ѕверови...незнам што им сметаат животните па ги трујат...а само незнам како со мирна совест спијат ако пред нивна куќа испушта душа некое маче мјаукајќи од болка од отровот што им го пара телото...имав прилика да видам затруено куче на комшија,сиротото едвај ја испушташе душата...а тек како му беше на комшијата.

Е,сега за инает чувам мачка(досега беа мачори)па нека се мачи на секои четири месеци,нека ја преплави малата,ќе си ги чувам,греота е да ги фрлам или да ги убивам како некои.
Љубов и само љубов
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:36
Originally posted by Дак Дак напиша:

Е,tamara,само да знаеш уште колку мачиња исчував,некои по три години,некои четири години,но луѓето се поголеми ѕверови од самите ѕверови...незнам што им сметаат животните па ги трујат...а само незнам како со мирна совест спијат ако пред нивна куќа испушта душа некое маче мјаукајќи од болка од отровот што им го пара телото...имав прилика да видам затруено куче на комшија,сиротото едвај ја испушташе душата...а тек како му беше на комшијата.

Е,сега за инает чувам мачка(досега беа мачори)па нека се мачи на секои четири месеци,нека ја преплави малата,ќе си ги чувам,греота е да ги фрлам или да ги убивам како некои.



Мислам дека малку претеруваш со тоа размножувањето на животни, еден ден ќе бидат премногу и Скопје ќе биде преплавено со животни скитници, можеш ли да ја замислиш таа слика, можеби тогаш од глад ќе напаѓаат на луѓе и ќе јадат мали деца

Изменето од pmmladen - 08.Февруари.2009 во 22:32
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 13:57
Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

O boze,da mozam i da imam uslovi bi gi sobrala site macenca i kucenca sto skitaat po ulicite...Iskreno srcevo mi se kine koga ke gi vidam tolku gladni i kako milno te gledaat so tie ubavi ocinja..Ama nisto ne mozam da napravam osven da im dadam nesto da kasnat..Inaku gi sakam site zivotni,i macinja i kucinja i pilenca i gluvcinja......



Ти знаеш ли што зборуваш, познавам неколку луѓе кои биле нападнати од твоите миленичиња скитници, и луѓето имаат трајни последици врз нивните животи. А ти би си ги прибрала дома

Изменето од pmmladen - 08.Февруари.2009 во 21:57
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 23:58

би ги преселила моите од дома само да чувам хаска
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:20
Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Originally posted by Дак Дак напиша:

Е,tamara,само да знаеш уште колку мачиња исчував,некои по три години,некои четири години,но луѓето се поголеми ѕверови од самите ѕверови...незнам што им сметаат животните па ги трујат...а само незнам како со мирна совест спијат ако пред нивна куќа испушта душа некое маче мјаукајќи од болка од отровот што им го пара телото...имав прилика да видам затруено куче на комшија,сиротото едвај ја испушташе душата...а тек како му беше на комшијата.

Е,сега за инает чувам мачка(досега беа мачори)па нека се мачи на секои четири месеци,нека ја преплави малата,ќе си ги чувам,греота е да ги фрлам или да ги убивам како некои.



Мислам дека малку претеруваш со тоа размножувањето на животни, еден ден ќе бидат премногу и Скопје ќе биде преплавено со животни скитници, можеш ли да ја замислиш таа слика, можеби тогаш од глад ќе напаѓаат на луѓе и ќе јадат мали деца


Па види сега,во право си за некои работи,на пр.кучиња скитници,многу се лоши во глутница...но види сега кога би постоела „вистинска„шинтерска служба и кога би имало кој да ги збрине тие животни не би дошло до некои последици на човекот...државата не одвојува доволно сретства за збринување на кучиња,мачки и сл,секако дека се преносници на заразни болести.А,и овие што чувале куче,па сега ајде ми здосадило и ќе го пуштам,значи сите не се биле кучиња скитници,туку неодговорни газди,ако чуваш чувај ако не воопшто не се нафаќај...на запад би окркале дебели казни за тоа.
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:21
Originally posted by Командантица Командантица напиша:


би ги преселила моите од дома само да чувам хаска


ЕЕЕ,ти незнаеш што да бираш нели
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:23
Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

O boze,da mozam i da imam uslovi bi gi sobrala site macenca i kucenca sto skitaat po ulicite...Iskreno srcevo mi se kine koga ke gi vidam tolku gladni i kako milno te gledaat so tie ubavi ocinja..Ama nisto ne mozam da napravam osven da im dadam nesto da kasnat..Inaku gi sakam site zivotni,i macinja i kucinja i pilenca i gluvcinja......



Ти знаеш ли што зборуваш, познавам неколку луѓе кои биле нападнати од твоите миленичиња скитници, и луѓето имаат трајни последици врз нивните животи. А ти би си ги прибрала дома


Па види,таа не гледа како и ти,таа искрено кажува што сака,но не ги знае последиците.
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:30

Мојата Мила,од денес сликана
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:32

Јамболијата не ја дава за жива глава
Љубов и само љубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.