IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали одите на маникир или педикир
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали одите на маникир или педикир

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 00:01
sekoi tri nedeli koga sum na kozmeticar...pravam manikir, a sekoi set i pedikir
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 09:03
Одам на педикир еднаш или 2 пати во месецот а за мникир знам сама да се снајдам мн доброBig%20smile
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 20:56
Da, odam redovno na pedikir imam problem so zanoktici i samo tamu go resavam bezbolno.Na manikir odam za nadgradba na nokti koi gi imam poveke od 10 godini(so povremeni pauzi )taka sekogas sum sredena. 
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 16:43

na pedikir odam ednas mesecno a za manikir sama , uspesno se spravuvam so ova od otstranuvanje na kozickata na noktite, turpiranjeto, zastitata so krema na noktite za zajaknuvanje a posto imam dolgi nokti sreka ne se krslivi za nekoi priliki sama gi ukrasuvam a sekojdnevno sum so beliot ili bezbojniot lak.

ubavinata na zenata se gleda po negovanite race i najveke po stapaloto-peticata
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 18:59
stapala ubavi, race negovani ....zabi katastrofa....ja zalapuvas i naednas ti se prevrtuva stomakot DeadDeadDead LOLBig%20smile
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 19:02
odam 3 pati nedelno, a na manikir 4 pati dnevno .... ama na gosti kaj devojkite sto go rabotat toa :))) LOL  pedikirkata poretko ja posetuvam, a manikirkata pocesto :)))
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 19:23
Originally posted by brmm brmm напиша:

stapala ubavi, race negovani ....zabi katastrofa....ja zalapuvas i naednas ti se prevrtuva stomakot DeadDeadDead LOLBig%20smile
bas taka brmm zabite , liceto se odraz na negata, ali druga e ovaa tema no koga ima negovano stapalo, vajda nema nesredeni zabi, daj koja sporedba, kaj ti tekna   

Изменето од MisIcA, - 19.Јуни.2007 во 19:25
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 13:23
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Originally posted by brmm brmm напиша:

stapala ubavi, race negovani ....zabi katastrofa....ja zalapuvas i naednas ti se prevrtuva stomakot DeadDeadDead LOLBig%20smile
bas taka brmm zabite , liceto se odraz na negata, ali druga e ovaa tema no koga ima negovano stapalo, vajda nema nesredeni zabi, daj koja sporedba, kaj ti tekna   


Велиме: од главата до петиците...па најверојатно така се сетил   
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 10:25
Одам во Сауна.
Кон врв
Dosadna21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dosadna21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 02:15
redovno odev na manikir bidejki imav nadgradba na nokti i kako pocesto odev se poveke pari mi zimase i na kraj se otkazav pa sega samo si gi ureduvam...i super mi seSmile
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 00:46
Колку си посветувате внимание на ноктите и на рацете и на нозете?
 
Многу ми е убаво кога ќе видам убаво средени нокти на рацете....делува многу женствено и секси....а и јас редовно ги средувам. Не многу долги, али со убава форма и убаво налакирани...
 
 


Изменето од blackeye - 24.Јануари.2008 во 00:47
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 22:53
sama doma si se zanimavam, a koga nemam vreme gledam barem da mi bidat cisti i uredni, inaku mnogu mi se dopagja francuski manikir
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 13:21
ee bravo za vas..ja pak ja iam onaa grozna navika da gi grickam..pa dajte sovet kao da prekinam,da gi potsredam malce mnogu sakam..ama ne znam kako..aj malce pomos pls
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 18:04
Originally posted by Eli Eli напиша:

ee bravo za vas..ja pak ja iam onaa grozna navika da gi grickam..pa dajte sovet kao da prekinam,da gi potsredam malce mnogu sakam..ama ne znam kako..aj malce pomos pls


Позната финта е да ставиш бибер, и да ти лути кога ќе ги грицкаш, ама јас секогаш се чудев како ќе ти остане биберот на ноктите . Инаку мислам дека е подобра идеа постојано да ги лакираш, па некогаш ќе ти здосади да јадеш лак.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,389 секунди.