IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали одите на маникир или педикир
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали одите на маникир или педикир

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали одите на маникир или педикир
    Испратена: 17.Мај.2006 во 16:55
jas ne go pravam cesto toa no 3 pati godisno da
m.v
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 08:38
Не воопшто никогаш до сега.. Класифицирана сум за тоа па се сама правам и маникир и педикир како и мејкап
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 15:12
Da ednash mesechno posetuvam manikir pedikir.Pa se mi e del od samiot tretman kaj mojot kozmetichar, pa kopga veke se raboti samo na nega na liceto zosto ne i na stapalata:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2006 во 14:02
Ponekogas odam...
Кон врв
Anonimna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anonimna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2006 во 15:26
Pa i jas odam ponekogas...doma ne mozis bas sam da si gi sredis taka noktite kako sto ke ti gi sredat strucni lica :)
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 18:28
Idam redovno zosto za mene vazi praviloto ako sakash da vidish dali zena e sredena pogledni i gi ne samo racete tuku i stapalata,ako taa ima vreme da si gi sredi niv togash navistina se grizi za sebe
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 23:28
redovno.... kaj mojata Spomenka
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 15:08
Redevno odam, a ponekogas i poveke od 3 pati vo mesecot.(ako sum za na pat)
Кон врв
dalija Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:52
ne zatoa sto znam samata da si gi ureduvam
te sakam goceeeeee
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 13:08
Сакам да идам, али не идам Unhappy
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 14:11
Redovno imam zakazani termini mi doagaat doma!(za manikir i pedikir)Za ostanatite tretmani jas odam vo salon!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 14:27
Originally posted by maja maja напиша:

Da ednash mesechno posetuvam manikir pedikir.Pa se mi e del od samiot tretman kaj mojot kozmetichar, pa kopga veke se raboti samo na nega na liceto zosto ne i na stapalata:)
Bidejki nemam potreba od cesto odenje na kozmeticar, pedikirot i ne mi e nekoj problem kako i manikirot sto vo posledno vreme go pravam sama.Dobiv poklon od mojata majka, komplet set za nega na peta, nokti..taka da imam sega golema umeshnost vo ova.:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 14:31
Mojot najomilen den vo mesecot...pocnuva so noze vo legence, race vo staklenca i aparat shto ,,duva,, parea vo lice....
i nekoj shto te tintra so kup zezalici, a se okolu e toplo i mirisa na lavanda ili bor (pino silvestre) Wink...a odkako kje ti spastrat lice dekolte race i noze odish na masaza na telo........
PRAVAM sekoj mesec , so gooolemo zadovolstvoBig%20smile
Motivation is game in my hands
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 18:39
nikogas ne sum otisla na manikir i pedikir....zosto da si gi frlam parite za glupost
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.