IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Програмерите скапуваат дома
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Програмерите скапуваат дома

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
BurneR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BurneR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Програмерите скапуваат дома
    Испратена: 28.Април.2006 во 14:48
Насите талентирани програмери скапуваат дома
I'm the BEST f**k the rest!
Кон врв
BurneR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BurneR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2006 во 14:49
Абе као да не се нервираме кога ние талентираните програмери како мене не дака се фалам ама освоив прво место со мојот дизајн на web http://www.gvko.edu.mk/avangarda skapuvam doma i nemozam da najdam rabota so ke kazete za ova
I'm the BEST f**k the rest!
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2006 во 20:47
Hih, програмери како те*е, а? :)))) Закон си, жими се.. Јас ја праев страната за Ѓорги Наумов од Битола.. www.gorginaumov.edu.mk Можеби и ние не заслужувавме прво место, али најмалку вие, вашето училиште, и победничкото.. Али тоа е, координаторот на проектот Ќушевски е од кај вас, во вашето училиште бил професор одредено време, и таму завршил средно.. (: .. Е поради тие неколку причини, програмери како те*е ќе седат дома :D

Poz // Zoki
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 02:15
програмери.... абе денеска чистач не можеш да најдеш да работиш, а не програмер у оваа држава  без фантазии мислам, но сепак ако сте толку јаи програмери, до сега ќе имавте ваш сопствен бизнис кој што ќе ви цвета  не сум у право?? 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 02:19
daj mi tvoj meil i kje ti pratam video igra
kje uzivas vetuvam
a doma neskapuvam
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 02:24
за мене збориш друже?  меилот знаеш кај може да го најдеш, ако збориш за мене.. Иначе ти си ја напраил играта??? И колку е голема?  пошто иам лимит на адсл-ов а веќе поминав 2 и пол гига 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 02:29
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

за мене збориш друже? меилот знаеш кај може да го најдеш, ако збориш за мене.. Иначе ти си ја напраил играта??? И колку е голема? пошто иам лимит на адсл-ов а веќе поминав 2 и пол гига

za drugarot GIGO ne beri gajle prati mi go na lp
kje uzivas ako sakas da razmisluvas igrajki
eptem treba da se misli hehehhehehe
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 02:40
Одлично, за маилот е средено 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 15:12
А може ли таа играта да се подели некако, да се стави на некој сервер или нешто слично? Или да делам e_mail?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
BurneR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BurneR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 08:05
ZokiBoss znaes li so zbores naste strani bea mnogu profesionalno praveni i za razlika od toa so na avangarda cisto sam ja praviv bez pomos ni od mojo tim mozam da zamislam koj ti e pomagal na tebe Zasluzivme si gi medalite
I'm the BEST f**k the rest!
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 15:33
BurneR, ај кажи во шо е правена страната што е толку професионална, каков хостинг користевте, домеин.. и ако сакаш напиши ја страната (домеинот) да можат и другите да ја видат, па можи некој ќе те вработи ;)) .. Поз
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
vodkamixx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodkamixx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 04:03
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Hih, програмери како те*е, а? :)))) Закон си, жими се.. Јас ја праев страната за Ѓорги Наумов од Битола.. www.gorginaumov.edu.mk Можеби и ние не заслужувавме прво место, али најмалку вие, вашето училиште, и победничкото.. Али тоа е, координаторот на проектот Ќушевски е од кај вас, во вашето училиште бил професор одредено време, и таму завршил средно.. (: .. Е поради тие неколку причини, програмери како те*е ќе седат дома :D

Poz // Zoki
 
Хехе, Mambo скриптичка, со еден Exploit и отиде цела работа... али ај терајте. Big smile
Кон врв
BurneR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BurneR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 08:38

    Templejt sami sostavuvame u Photoshop pa go zglobuvavme vo dremweaver so css i divovi. Hostingo e na Thetaworld za koj ne sme platile odnosno oni ne se platile za da go obnovat, domeino e preku marnet i za razlika od vas nemavme profesionalna pomos od MKhost i vidi od kade go vcitucas templejto ako ne se lazam od viktor preku MKhost. Ako go ima toa ke svonevme vo X net ali nema veza ke vides narednata godina kako ja ke odam so cetiri templajta:
-Mladinska organizacija
-Virtuelna kompanija
-Realna kompanija
-I Uciliste
na dve mesta ke zemam prvo mesto pomni go ova.
POz
I'm the BEST f**k the rest!
Кон врв
viksa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viksa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 16:43
Originally posted by BurneR BurneR напиша:


    Templejt sami sostavuvame u Photoshop pa go zglobuvavme vo dremweaver so css i divovi. Hostingo e na Thetaworld za koj ne sme platile odnosno oni ne se platile za da go obnovat, domeino e preku marnet i za razlika od vas nemavme profesionalna pomos od MKhost i vidi od kade go vcitucas templejto ako ne se lazam od viktor preku MKhost. Ako go ima toa ke svonevme vo X net ali nema veza ke vides narednata godina kako ja ke odam so cetiri templajta:
-Mladinska organizacija
-Virtuelna kompanija
-Realna kompanija
-I Uciliste
na dve mesta ke zemam prvo mesto pomni go ova.
POz


Не ме земај мене в уста ако немаш потреба. Јас работев на вебот на техничко и немој да серите гомна дека некој ни помагал од МК-ХОСТ. Ми е смачено да гледам лејмерски веб страни во HTML а тој шо рече едно експлиодче и ќе летне баш сакам да видам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.