IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Леб и Сол
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Леб и Сол

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Леб и Сол
    Испратена: 22.Април.2006 во 13:07
Ај да ве чујам, сега!
Сте биле ли на концерти, слушате ли музика од нив?
Што знаете за најдобрата и најпродавана, во издавачка смисла, македонска група до сега!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2006 во 14:01
Јас само да спомнам дека последниот концерт на Леб и Сол, во Скопје, на 14.02.1992 на сајмиште беше феноменален! Не знам дали има снимки од таму, ама стварно треба да се доживее повторно тоа!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
bazo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2006 во 18:38
Treba li da se komentira nesto za najdobrata grupa vo makedonija a i posiroko ???
Life isnt about waiting for the storm to pass... I'ts about dancing in the rain.
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2006 во 18:45

E DECA,

JAS BEV NA NIVNIOT PRV KONCERT VO SALATA NA KALE PRED......GODINI,

covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
Стеве Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Стеве Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2006 во 16:10
чи владето си играе со гитарата бог со луѓето
Живеј го животот како што мораш,а не како што сакаш. - Џим Морисон
2 работи се бескрајни:вселената и човековата глупост,но за вселената не е сигурно. - Алберт Ајнштајн
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 21:03
NAJDOBAR MAKEDONSKI BEND  POGOTOVO SEGA OVIE VREMINJA KOGA SE SOEDINIJA I SO POJKE STRANSKI ARTISTI
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2006 во 08:41
А каде ќе вежбаат, знае некој?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:48
Бил некој од овде на концертот во Хераклеа?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:53
ЕДНА од моите омилени песни

Leb i Sol
Cuvam noc od budnih

Sa desne strane nocas nema te
a znas da je krevet veci bez tebe
postelja cuva tvoje mirise
i stvari po sobi smeju mi se

Ref.
Kao na strazi cuvam noc od budnih
ja sam samo jedan od sinova bludni
pravi se reci uvek kasno setim
odgovor znam kad ostanem sam

Sa desne strane nocas nema te
a znas da je krevet veci bez tebe

Ref.

I sta posle svega, isto pitanje
o da li me opet ceka skitnje

Kao na strazi cuvam noc od budnih
ja sam samo jedan od sinova bludni
pravi se reci uvek kasno setim
odgovor znam kad ostanem sam


Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 13:59
Moja omilena isto taka!!!!!!!!

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 10:40
Kje ideme li na koncert....????
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 10:44
i te kako Wink
vekje si imam karta, dodushe za megju obicnite smrtnici ne za u loza...ama tuka kjeima povekje skokanje i peenje Big%20smile
Motivation is game in my hands
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:23

ej...obavezno!

Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:45
jas nemat da sum tukaCryke bidam izgleda na therionBig%20smile
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,952 секунди.