IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 25>
Автор
Порака Обратен редослед
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 00:20
MI SE SLUCI RAZDELBA SO EDEN PREKRASEN COVEK, ZA KOJ VERUVAM DEKA JA IMA NAJDOBRATA DUSA, NO......
SUDBINA.....
NE MOZEVME DA BIDEME ZAEDNO OD MNOGU PRICINI....
SE ZAPOZNAVME NA CUDEN NACIN, ISTO TAKA I SE RAZDELIVME.
SE USTE E VO MOITE MISLI, SE USTE MISLAM DEKA GO BARAM PO TUGI LICA...NESVESNO, NO GO BARAM...
POSAKUVAM DA BIDE SEKOGAS SREKEN!
people are strange
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 19:17
Vecerta samo sto se bese spustila nad gradot, koga ja zemav kolata i izletav od doma. Trgnav na pat, so iljada misli vo glava..emotiven haos, cuvstva koi se isprepletuvaat, nadez, iscekuvanje, nemir, vozbuda, bolka. Sakav da pobegnam od se, sakav da bidam slobodna od stegite. Ne ni primetiv deka brzinata so koja vozev, ne bese voopsto prikladna za uslovite na patot. Svonenjeto na mobilniot mi go ottrgna vnimanieto za cas i poglednav kon praznoto sediste do mene. Koga go krenav pogledot se zalediv, vozev prebrgu za da ja fatam krivinata vo desno i pred da uspeam da reagiram veke bev kacena na strmniot nagib od sprotivnata lenta. Ne smeev da kocam, znaev deka toa ke bide fatalno. Go fativ cvrsto volanot i pred da udram vo obelezuvacot na patot se vrativ na svojata lenta. Zastanav na parkingot koj bese vo blizina i sedev nepodvizna. Znaev deka samo sekunda me delese od najlosoto. Taa vecer mi ostana vo sekavanje, taa vecer mojot zivot se promeni. Posle cas i polovina pominati na parkingot, se pojavi Toj. Kolku malku znaev deka tokmu taa vecer ke go sretnam covekot kogo ke go ljubam i koj ke mi go skrsi srceto. Izleze od kolata, istoto go napraviv i jas. Veke bese zamraceno i uspeav da ja vidam samo negovata silueta. Ljubopitno go poglednav i vo istiot moment izgubiv ramnoteza. Za moment zaboraviv na nesrekata. Koga se vrativ doma veke se bese razdenilo, ne mozev da zaspijam od svetlinata na denot i dolgo razmisluvav za nesrekata. Nego go otrgnav od mislite, zosto veke bev vo nekakva vrska i bese apsurdno da razmisluvam za covek koj samo ednas go vidov. Ottogas pominaa nekolku meseci, skoro i da zaboraviv na covekot koj se pojavi pred mene taa vecer. Zivotot mi prodolzi po nekoj nevoobicaen tek i po igra na sudbinata povtorno se najdovme. Se sekavam bese esensko popladne koga mi zasvoni telefonot. Telefonot ne go prepoznav, no imav pretcuvstvo deka mozebi e Toj, pocnuvase so 0709.. se setiv deka taka pocnuvase brojot od koj ednas mi isprati sms.  Od drugata strana na telefonot go slusnav negoviot glas, zboruvase za nesto sto voopsto i ne me zasegase, a jas ne mozes ni da prozboram. Edinstveno sto pocuvstvuvav bese vozbuda, ne mozev da poveruvam deka go slusam negoviot glas. Toa bese pocetokot na krajot. Posle mnogu poraki so dvosmislena sodrzina, bese jasno deka nesto se slucuva pomegju nas, nesto koe ne mozev ni samata da si go objasnam. Covekot koj ne go poznavam, a koj tolku silno mi gi razbranuva emociite bese do mene. Zimata veke bese nadojdena. Zboruvavme za se i sesto, za muzika, film, knigi, samo ne zboruvavme za nas i zosto sme ovde.  Se zaljubiv vo covekot koj ne go poznavam, bez pricina i povod, Toj ne mi izleguvase od mislite. Minavme nekolku nedeli zaedno koi pominaa za cas, a za vreme na toj period postojano me progonuvase intuicijata deka ke zamine od mojot zivot isto onaka nenadejno kako sto i vleze. Bese Sreda, denot odminuvase bavno vo iscekuvanje na negoviot povik. Go nema, vo mene se razbudi istiot onoj nemir koj go cuvstvuvav vecerta koga prvpat go vidov. Se nablizuvase 10 casot, pomisliv nema da se javi. Telefonot zasvoni, Toj e - pomisliv. Se javiv, a glasot me izdavase deka nesto ne e vo red, deka vo mene stoi nekoj somnez. Znaese i Toj. "Ne sum jas za tebe - mi rece. Zasluzuvas podobro." Vo mene se rusese celiot svet dodeka gi slusav negovite zborovi. I koga mi go krsese srceto sakase da go napravi toa nezno na istiot onoj nacin na koj me ljubese. Ah, zarem navistina pomisli deka ke poveruvam vo toa? Zarem navistina pomisli deka ne znam? Srceto tvoe veke i pripagja na druga. Ja spustiv slusalkata, zapaliv cigara i dolgo sedev so zatvoreni oci, sekavajki se na ona sto mozese da bide.. сршено%20срце

P.S Prikaznata e fikcija, sekoja slicnost so glavnite likovi e samo slucajnost голема%20насмевка.


Изменето од Mishell_G - 26.Декември.2007 во 18:02
Кон врв
krin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 02:42
GLEDAJKI VO windowsov-JA ISPISUVAM I DOZIVUVAM MOJATA NAJLJUBOVNA PRIKAZNA,NELI E UBAVA?
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 19:55
romanticno i pomalce tazno...
www.hjspain.com
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 15:07
Беше поминато десет кога излегоа од шумата.Таа сакаше да го причека раѓањето на месечината;не на златникот како минатата ноќ,туку на месечината,бледа како слонова коска,со блескава светлина,низводно преку папратта,кој ги покриваа долните гранки со бран од бели цветови.
Низ малата капија поминаа уште еднаш крај житото обоено со месечината,кое како да му припаѓаше на поинаков свет од оној низ кој одеа пред едвај час и пол.
А во срцето на Ленан беше она сеќавање што човечкото срце може да го спознае само еднаш во животот-понизна благодарност,благодарност и обожување на таа,која даде се што имаше.За неа сега мора да постои само радост-како радоста на овој последен час.Таа никогаш не смее да знае за помалку среќа;и клекнувајќи пред неа,на самиот раб на брегот,тој го бакнуваше нејзиниот фустан,рацете,нозете,кои утре засекогаш ќе бидат негови.
А потоа влегоа во чамецот.
Насмевката на месечината се лизгаше преку секој бран,трска и водни линии,кои се затвораа,преку нејзиното лице додека качулката падна од нејзината распуштена коса,преку едната нејзина рака,која пресекуваше низ водата,и другата која го допираше цветот на градите и едвај малку погласно од шепот,таа рече:,,Веслај љубов моја,веќе е доцна!"
Турнувајќи ги веслата во водата,тој јурна како стрела во темнината на заострената вода...
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 01:45
onakva kolku da gi zamagli i zavee patistata na zivotot ... bravo
 
koj go pisal ova ?
www.hjspain.com
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 01:19
bese nova godina,edna od mnogute sto od togas pominaa....snezna no ne dovolno za da gi zavee praznite ulici...no tokmu onakva kolkuu da gi zamagli i zavee patistata na zivotot...maglata ne ni bese togas sojuznik  kako i mnogu drugi koi ja posakuvaa nasata razdelba...blagosloveno si zaminav onamu kade sto denot mi stana nok a letoto zima...no sepak postoese nesto(nekoj) sto po nekoe vreme mi go ispolni utroto so sreka,denot so nasmevka,a zivotot so ljubov...nesto sto me natera nikogas da ne zaboravam da ljubam...dojde so proletta,kako da go donese prviot strk od topliot jug...od togas pominaa mnogu zimi,a edna od niv mi go pretvori zivotot vo bajka....koja mi dava nedez deka mozebi seuste postojat bajki...
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 19:38
I kad si uzela sve
I kad si otisla s njim
Iako zelio sam
Nisam mogao da te ne volim.
I kad si ranila me
Pod noge bacila sve
Bila si bolja od svih
Jos uvek ima tvoj lik..
Lice ljubavi.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 20:19
E mi e polesno da ti kazam pravo,denes si se vidovme!!Pa i plus ima veke opiplivi znaci deka ke mozi da si bidime zedno....baram stan pod kirija!hahahahahahahahaLOLLOLLOLLOLLOL!
KAKVO TRETO CARE....NEMA TAKVO....LOLLOLLOLLOL
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 19:33

...opet sam te sanjao!Kako zalim sto san ode,te i ti s njime!Kako bih voleo da to ne bese san,san i nista vise.Ali hvala i snu.Bolje je sanjati negoli stvarnost gledati i gusiti se od navrelih osecanja,uspomena,i teska,hladna,samotna zivota.....Da sladzi je san,san detinstva i mladosti....

www.hjspain.com
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 14:21
sa desne strane nocas nema te

znas da je krevet veci bez tebe

postelja cuva

tvoje mirise

i stvari po sobi smeju mi se



Kao na strazi cuvam noc od budnih

ja sam samo jedan od sinova bludnih

pravih se reci uvek kasno setim

odgovor znam kad ostanem sam
www.hjspain.com
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 02:58
....se samo ne zborovii...Tongue
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 00:54
ne on si se iskazal..pa sea mora da mu e polesno...
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 00:47
i ova li e ljuboven tekst
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.