IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака Обратен редослед
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 01:52
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Veruvaj treba da baknes mnogu zabi za da go najdes princot.
 
Ама од многу бакнати жаби можеш и краста да фатиш, па после џабе што ќе го најдеш принцот, он нема да те сака таква...крастава голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:56
bese zima 200 i nekoja....pagase snekce...trgnav na docek na nova godina i kako i sekogas na maler ko ja ke mu zastane avtomobilot kade sto nereba...na sred bulevar...se vrtam nikoj osven sneg...i.........zapira eden g-din i..... ...ne go poznavammmmmm......... srasno........ ...
....
po nekolku dena mi svari ...
tie sto go poznavaat neeruvaat vo toa ama taka bese JBG
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:37
mnogu poveke od sto mozes da zamislis
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:35
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Љубов, ах та љубов.
Што ли нема да стори та од нас?
Не прашувај што може љубовта да стори за тебе, туку што можеш ти да сториш за неа.
(те импресионирав со ова Мишел? загриженост)


среќа Se nasmeav, da bas taka, sto mozes da napravis od ljubov, a ne sto mozes da dobies od nea..
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:31
Originally posted by orlov orlov напиша:

Љубов, ах та љубов.
Што ли нема да стори та од нас?
Не прашувај што може љубовта да стори за тебе, туку што можеш ти да сториш за неа.
(те импресионирав со ова Мишел? загриженост)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:15
Originally posted by orlov orlov напиша:

Љубов, ах та љубов.
Што ли нема да стори та од нас?


Ah, od nas ke napravi najgolemi budali, i od moreto ke pieme voda da ja ugasime zedta..
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:06
Љубов, ах та љубов.
Што ли нема да стори та од нас?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:04
edna devojka taka baknuvajki site zabi
se zaljubila
vo edna zaba


druga ne se zaljubila
no do den denesen zaba i e fetis


Изменето од anakin - 30.Декември.2007 во 01:05
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 00:54
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Love hurts , love sucks


Tocno, ama samo ako si so pogresnata osoba. Veruvaj treba da baknes mnogu zabi za da go najdes princot. And it sucks till you find him тага..


Изменето од Mishell_G - 30.Декември.2007 во 02:43
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 00:18
Love hurts , love sucks
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 14:58
LOVE STORY,
беше интересна на крајот од шеесетите години од минатиот век.
Сегашните би биле во нивен стил, така да не би било интересно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 16:22
Go cekav avtobusot za Ohrid, vremeto odminuvase bavno, a imav polovina cas do trgnuvanje. Na sidot od cekalnata gledam stoi znak zabraneto pusenje, a jas samo sto posegnav po kutijata cigari koja se naogjase vo tasnata. Se otkazav od idejata i go zemav mobilniot. Propusteni povici nema, poraki nema, sto da pravam? Go krenav pogledot i sproti mene vidov eden decko koj vo istiot moment se zavrte na druga strana, verojatno poradi toa sto primetiv deka me gleda. Nestrplivo uste ednas poglednav na casovnikot koga deckoto stana i mi prijde. Jas sum Deni mi rece - dali moze da se zapoznaeme? - prasa dodeka sednuvase na klupata do mene. Togas go primetiv ubavo, bese crn decko vo svoite triesetti godini, so zeleni oci i kratka kadrava kosa. Od nego zracese neverojatna toplina, imase blag pogled i nasmevka na liceto. Uste pred da odgovoram se vidov sebesi vo negovite pregratki, momentalniot instinkt me privlece kon nego.  Zapocnavme razgovor dodeka gi cekavme avtobusite da se parkiraat na peronot, Toj patuvase za Strumica. Mi kaza deka raboti vo svoja firma i deka neodamna prekinal so nekoja devojka koja mu go skrsila srceto. Toa se slucuva cesto - mu odgovoriv dodeka niz glava mi pominaa neuspesnite vrski niz koi i samata pominav. Pred poagjanjeto na avtobusot, razmenivme telefonski broevi i adresa, mozebi poveke od uctivost si pomisliv. Pominaa dve nedeli od togas. Pretpostavuvav deka poveke nema da se vidime, da se cueme i veke zaboraviv na nego, koga vo popladnevnite casevi na vratata zasvoni nekoj. Nepoznat covek so buket vo rakata me prasa za moeto ime, a koga mu odgovoriv samo mi go predade buketot i rece ova e za vas. Imase poraka.. Ako si taa koja ke mi go skrsi srceto ostavi gi cvetovite da ovenat za pobrgu da te zaboravam, ako si taa koja ke mi go podari srceto togas izlezi na balkonot i tamu ke te cekam Jas. Zborovite od porakata me dorpea pravo vo srce, odamna bev i premnogu osamena, odamna veke i se bev otkazala od ljubovta. Bez mnogu razmisluvanje izletav od doma i pred balkonot go vidov Deni koj cekase na mojot odgovor. Ova nikoj ne go napravil za mene - edvaj prozborev, dodeka nekolku solzi kapnaa po mojot obraz. Se doblizi do mene i so nekolku baknezi gi izbrisa solzite. Me zema vo pregratkite i dolgo dolgo me baknuvase, zaboravivme na se okolu nas i se predadovme na ljubovta. Ottogas minaa godini.. Povtorno e zima, istiot onoj den koga Deni se pojavi na mojata vrata. Nekoj zasvoni na vratata, so zabrzan cekor pojdov da otvoram. Na vratata stoese Deni, so naseto malo angelce Leo, koe vo racete go drzese novogodisnoto paketce. "Mamo gledaj sto ni donese Dedo Mraz denes" - mi rece. Povtorno na liceto mi potekoa nekolku solzi isto ko onoj den koga go dobiv buketot na vrata. No toa bea solzi na radost, solzi koi dolgo cekale da go ziveat ovoj son.      


Изменето од Mishell_G - 27.Декември.2007 во 16:24
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 23:26
Dvajcata bea mladi, veruvaa vo ljubov bez granici , veruvaa vo vecna ljubov , veruvaa vo bajka......  Zaedno gradea kula gore, visoko na neboto. Sekoj nejzin zdiv bese negovoto ime, sekoj pat koga vdisuvase i izdisuvase go pravese toa mislejki na nego.....pogledot sekogas i bese vperen vo toa ubavo, velicenstveno i sino nebo. Ja potsetuvase na negovite oci .... Tamu visko taa ja gledase svojata idnina, son na oblaci.
Zaboravi na realnosta - se dodeka ne duvna prviot vetar. Neboto ja izgubi vedrinata , stana mracno, neprijatelsko...kulata koja tolku makotrpno ja gradese se srusi so prviot nalet na veterot ....kulata od karti ne e vecna. Veterot ja spustni na veke zaboravenata zemja....se strese so prviot dopir na onaa mracna i crna zemja koja veke ja bese zaboravila. Realnosta se vrati na golema vrata....bajkite ne postojat.... Sega zivee vo mir so svojata zemja, nauci da ja saka i nauci da gi gleda i nejzinite ubavini....cvrsto stoi na nea nedozvoluvajki da go krene pogledot nagore i pak da se izgubi vo onaa sinilo koe i bese tolku drago.... Si go najde svojot dom tuka na Zemjata. Znae dek nejzinoto Nebo e tuka nad nea i ja sledi vo cekor...ama nikogas poveke nema da dozvoli da letne visoko pak vo pregratka na oblacite....zatoa sto sega Zemjata e nejziniot dom среќа
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 04:19
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

MI SE SLUCI RAZDELBA SO EDEN PREKRASEN COVEK, ZA KOJ VERUVAM DEKA JA IMA NAJDOBRATA DUSA, NO......
SUDBINA.....
NE MOZEVME DA BIDEME ZAEDNO OD MNOGU PRICINI....
SE ZAPOZNAVME NA CUDEN NACIN, ISTO TAKA I SE RAZDELIVME.
SE USTE E VO MOITE MISLI, SE USTE MISLAM DEKA GO BARAM PO TUGI LICA...NESVESNO, NO GO BARAM...
POSAKUVAM DA BIDE SEKOGAS SREKEN!


...f**k, that's the way it is, dobrite raboti kratko trajat, kratko ali slatko se nadevam vi bilo...големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,717 секунди.