IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака Обратен редослед
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: LOVE STORY
    Испратена: 27.Декември.2008 во 01:41
-

Изменето од filmadzijka - 11.Јануари.2009 во 01:41
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 17:02
Originally posted by nindza nindza напиша:

Ja nenormalen ke se praam ...ke otvaram temi ...ke kazuem gachki... za kogo be ???

Nejkat da kazat dva zbora lugeto ko sto treba... nemoguche da se tolku glupi i neinventivni... ma preku k*rac vishe ...

Se posvetuvam na pishuvanjeto ljubavni prikazni od sea pa natamu

PS avatarot odgovara ako se zgolemi slikata ...ima poenta Wink


zasto  mislis deka se prais nenormalen koga i temava i prikaznive ti se super
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 16:54
Originally posted by elica elica напиша:

www.misli.hit.bg/lovestory.html



edna mnogu mudra prikazna mhogu mi se dopadna

Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 16:38
Originally posted by snegulka snegulka напиша:

Страста не знае за правила или обѕири.А, на секој начин е слободна од самосвесноста и гордоста;од достоинството,нервите,лагите,моралноста;од хипокризијата,мудроста,стравот за џебот и местото на овој и на оној свет.Старите сликари добро ја претставуваа како стрела или ветер.Да не беше толку брза и остра,земјата веќе одамна би летала низ воздухот ненаселена-за издавање...


Се стемнуваше во сабота попладне кога реши да го напушти тоа неподносливо чекање и кога ја отвори вратата на своето ателје за да оди до Нели.Поминаа дава дена откако ја немаше видено.Таа зборуваше за една игранка токму таа вечер,го повика и него.Мора да е болна!
Но,едвај измина шест чекори,кога ја виде како доаѓа.Имаше сив околувратник од крзно,што и ја криеше устата и и даваше многу постар изглед.Оној монент кога ја затвори вратата таа го тргна од себе,отиде од огништето,повлече еден стол и пружајќи ги рацете кон огнот рече:
,,Дали мислевте на мене?Дали сега доволно мислевте?''
А тој одговори:,,Да,мислев,но не сум ништо поблиску.''
,,Зошто?Никој не мора никогаш да знае дека ме љубите.Па и ако дознаат,не ми е грижа.''
Едноставно!Многу едноставно!Прекрасна,себична младост!
Тој на ова дете не можеше да му зборува за Силвија-да му зборува за својот брачен живот,толку достоинствен до сега,речиси свет.Беше невозможно.И тогаш ја слушна како вели:
,,Не не може да биде лошо да ве љубам!Не се грижам ако не е пристојно'',а усните и трепереа и очите одеднаш и беа студени и уплашени,како првпат да се посомнева во резултатот.
Ете нова мака да се гледа несреќно дете.А каква корист од тоа да се обиде да и објасни-на самиот праг на животот-безнадежен водовртеж во кој се наоѓаше!Какви шанси имаше дека ќе успее да и го објасни тресетот на калта и заплетканиот плевел низ кој мора да се пробие за да дојде до неа.,,Никој не мора да знае''.Толку едноставно!А неговото срце,а срцето на неговата сопруга?И покажувајќи  на своето ново дело-на прв човек маѓепсан од првата нимфа-рече:
,Видете,Нел,таа нимфа-тоа сте вие;а овој човек-тоа сум јас''.Таа стана и отиде за да гледа.И додека набљудуваше,тој жедно ја впиваше со погледот.Каква чудна замешаност на невиност и магија.Какво прекрасно суштество на кое би можел да му даде целосно спознавање на љубовта во својата прегратка!И,конечно рече:,,Подобро да разберете што сте ми вие мене-се што јас никогаш нема веќе да го знам;ете се е тука,во лицето на нимфата.А,не!Не е тоа  вашето лице.А ете ме мене како се пробивам низ водовртежот за да досегнам да вас-секако,тоа не е ни моето лице''.
Таа рече:,,Кутрото лице'' и го покри своето.Ќе плаче ли и уште повеќе ќе да го мачи,но место тоа,таа само промрмори:,,Но вие веќе ме досегнавте!''се наведна кон него и ги принесе усните до неговите.
Тој тогаш попушти.Таа за момент се тргна од неговиот многу разбрануван бакнеж и тогаш,плашејќи се што се повлече,повторно му се припи.Но,инстинктивниот страв на невиност беше доволен за Ленан-тој ги спушти рацете и рече:
,,Треба да си одите,дете мое!''
Без зборови таа го дигна крзното,го стави на себе и застана чекајќи тој да прозбори.И тогаш,бидејќи молчеше,таа му пружи нешто бело.Тоа беше билетот за игранката.
,,Вие рековте дека ќе дојдете?''
Тој кимна со главата.Нејзините очи и усни му се насмевнаа.Потоа ја отвори вратата и се уште со онаа лесна среќна насмевка,излезе...


Темниот цвет-Џон Голсворди


stvarno mnogu ubav tekst preubav!!!!!
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 16:34
Originally posted by nindza nindza напиша:

Golemite ljubovi se tragicni , nesrekni i neostvareni - rece Ana Karenjina i se frli pod vozot


toa e tocno za zal

Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 16:17
happy end-love story
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:20
edno vreme....amor fraerot---->ангел
si imal mali strelicki i so niv gi bucnuval tipkite i tipovite kako komarec i ovie glavi gubele i  ne samo glavi.
denes....
eeeee......drugari moi....se izmoderil
denes so zolji gagja
koj go pogodi, изненадувањеziv od frontot ne se vrakja
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 01:42
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:


Originally posted by T-viki T-viki напиша:

goleminata vo coveckoto srce e vo toa za koliku luge ke najde mesto vo nego!!
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 08:18
...ako mislite deka seksot, e portata do dushata na nekoj chovek, gadno se lazete...toa znam da vi kazam, ama vie ste zeni i za vas, chovek da ve odbie za seks e opasna rabota=povrzana so vashata sueta, ke go mrzite do kraj na zivotot, sho e mnogu poreshna rabota sekako, probajte malce druga taktika, posho nikoj ne e lud da odbie seks so nekogo sho go saka, imalo golema prichina za toa, a prikaskite od tipot mu posakuvam sreka na toj sho sea ke go unishtam, se smeshni, zasho bik sho frla zemja-si frla na grb sekogash...


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 08:12
.

Изменето од pagane - 15.Јули.2008 во 10:30
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 15:26
Страста не знае за правила или обѕири.А, на секој начин е слободна од самосвесноста и гордоста;од достоинството,нервите,лагите,моралноста;од хипокризијата,мудроста,стравот за џебот и местото на овој и на оној свет.Старите сликари добро ја претставуваа како стрела или ветер.Да не беше толку брза и остра,земјата веќе одамна би летала низ воздухот ненаселена-за издавање...


Се стемнуваше во сабота попладне кога реши да го напушти тоа неподносливо чекање и кога ја отвори вратата на своето ателје за да оди до Нели.Поминаа дава дена откако ја немаше видено.Таа зборуваше за една игранка токму таа вечер,го повика и него.Мора да е болна!
Но,едвај измина шест чекори,кога ја виде како доаѓа.Имаше сив околувратник од крзно,што и ја криеше устата и и даваше многу постар изглед.Оној монент кога ја затвори вратата таа го тргна од себе,отиде од огништето,повлече еден стол и пружајќи ги рацете кон огнот рече:
,,Дали мислевте на мене?Дали сега доволно мислевте?''
А тој одговори:,,Да,мислев,но не сум ништо поблиску.''
,,Зошто?Никој не мора никогаш да знае дека ме љубите.Па и ако дознаат,не ми е грижа.''
Едноставно!Многу едноставно!Прекрасна,себична младост!
Тој на ова дете не можеше да му зборува за Силвија-да му зборува за својот брачен живот,толку достоинствен до сега,речиси свет.Беше невозможно.И тогаш ја слушна како вели:
,,Не не може да биде лошо да ве љубам!Не се грижам ако не е пристојно'',а усните и трепереа и очите одеднаш и беа студени и уплашени,како првпат да се посомнева во резултатот.
Ете нова мака да се гледа несреќно дете.А каква корист од тоа да се обиде да и објасни-на самиот праг на животот-безнадежен водовртеж во кој се наоѓаше!Какви шанси имаше дека ќе успее да и го објасни тресетот на калта и заплетканиот плевел низ кој мора да се пробие за да дојде до неа.,,Никој не мора да знае''.Толку едноставно!А неговото срце,а срцето на неговата сопруга?И покажувајќи  на своето ново дело-на прв човек маѓепсан од првата нимфа-рече:
,Видете,Нел,таа нимфа-тоа сте вие;а овој човек-тоа сум јас''.Таа стана и отиде за да гледа.И додека набљудуваше,тој жедно ја впиваше со погледот.Каква чудна замешаност на невиност и магија.Какво прекрасно суштество на кое би можел да му даде целосно спознавање на љубовта во својата прегратка!И,конечно рече:,,Подобро да разберете што сте ми вие мене-се што јас никогаш нема веќе да го знам;ете се е тука,во лицето на нимфата.А,не!Не е тоа  вашето лице.А ете ме мене како се пробивам низ водовртежот за да досегнам да вас-секако,тоа не е ни моето лице''.
Таа рече:,,Кутрото лице'' и го покри своето.Ќе плаче ли и уште повеќе ќе да го мачи,но место тоа,таа само промрмори:,,Но вие веќе ме досегнавте!''се наведна кон него и ги принесе усните до неговите.
Тој тогаш попушти.Таа за момент се тргна од неговиот многу разбрануван бакнеж и тогаш,плашејќи се што се повлече,повторно му се припи.Но,инстинктивниот страв на невиност беше доволен за Ленан-тој ги спушти рацете и рече:
,,Треба да си одите,дете мое!''
Без зборови таа го дигна крзното,го стави на себе и застана чекајќи тој да прозбори.И тогаш,бидејќи молчеше,таа му пружи нешто бело.Тоа беше билетот за игранката.
,,Вие рековте дека ќе дојдете?''
Тој кимна со главата.Нејзините очи и усни му се насмевнаа.Потоа ја отвори вратата и се уште со онаа лесна среќна насмевка,излезе...


Темниот цвет-Џон Голсворди
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:09
Prekrasna prikazna.. sepak malkumina ke ja svatat nejzinata sustina.
Кон врв
laki_sasko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_sasko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:34
mnogu interesna tema, ima mnogu da se zboruva,mnogu e napisano, no malku luge ja doziveale vistinskata LJUBOV,
pozdrav
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 01:38
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Љубов, ах та љубов.
Што ли нема да стори та од нас?
Не прашувај што може љубовта да стори за тебе, туку што можеш ти да сториш за неа.
(те импресионирав со ова Мишел? загриженост)


среќа Se nasmeav, da bas taka, sto mozes da napravis od ljubov, a ne sto mozes da dobies od nea..




и едното и другото е болест.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.