IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дојдете на гости во Шпанија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дојдете на гости во Шпанија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
manevska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2006
Локација: England
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај manevska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 00:29
Wow... kakov drzok odgovor!!! Vo Spania veruvam parite od nebo pagaat i nema Poljaci... Temata bese za ubavi gradovi a ne kade sto i kako pravat pecalbarite... 
Ako i gostoprimstvotot ti e tolku drsko kako i komentarot, tie sto ke ti dojdat na gosti vo Spanija nema bas ubavo da pominat.
 
Bidi pozdravena!
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 10:30
Originally posted by manevska manevska напиша:

Wow... kakov drzok odgovor!!! Vo Spania veruvam parite od nebo pagaat i nema Poljaci... Temata bese za ubavi gradovi a ne kade sto i kako pravat pecalbarite... 
Ako i gostoprimstvotot ti e tolku drsko kako i komentarot, tie sto ke ti dojdat na gosti vo Spanija nema bas ubavo da pominat.
 
Bidi pozdravena!
 
Ne e odgovorot drzok, nego me prasa so imam tolku protiv london i ti odgovoriv, deka ne e toa so bese porano i ti kazuvam isto za mislenja na drugi so ziveat tamu, deka ne go uzivat london...Izvini, ama ako jas ne sum gostoprimliva, nema ni da kanam stranci da mi dojdat doma...ako mojto mislenje  drsko, ne me prava drska licnost, naprotiv sum nogu drustvena, golem drugar i prijatna osoba!!! Mu go kazav tvojot prv komenatr na decko mi i on me prasa dali ti nekogas si bila u London???
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
manevska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2006
Локација: England
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај manevska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 14:12
Ok, stom veke go vklucuvas i tvojot decko vo discusijata, kazi mu deka sum bila vo London.
Temata na forumot e Stil na zivot -Patuvanja a ne Stil na zivot- pecalbarstvo.
Tvoite komentari bea fukusirani na pecalbarstvo a ne na istoriskata vrednost, arhitektura ili pak novacija na London.
Sekoj ima pravo na svoe mislenje, sepak tvoeto mislenje spored mene ne e za ovaa tema.
Mozes da ovoris drug  topic, pa ke komentirame kade e najdobro da se odi na pecalba a vo isto vreme da se ima dobar zivot. Ostavas vpecatok deka ti najdobro znaes kako da zivees ubavo, sto e super.Nema potreba da im kazuvas na drugite kako da ziveat ili pak na sto treba da obrakaat vnimanie, ako tie ne te prasale za tvoe mislenje ili sovet. Sekoj eden si znae najdobro za sebe, toa e moeto mislje.
Nema potreba da mi kazuvas deka imas golem krug na prijateli ili da kazuvas drugi neophodni informacii.
Razmislivaj pozitivno, toa e tvojot P.S.
 
Dali konfronracijata e pozitivna rabota?
 
Pozdarv,Thumbs Up
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:14
E dobro de, ti mene mi vikas deka sum drska, ama i ti nekako si azar za karanje...Decko mi ne prasa na ironicen nacin, nego prasa onaka dali si bila, a isto znajme deka deneska sekoj vtor e bil u London..On go uziva London, jas ne...i nemam sovrsen zivot i ogromen krug na prijateli kaa so mi pisuvas, nego sum dosta otvorena l drustvena licnost...I kraj kraeva so tolku te naluti so rekov deka London e izziveana destinacija??? Znajs zosto go spomnav pecalbarstvoto?? Se nadovrzav zatoa so sekoj vtor, posebno Makedonec i Poljak, ode u London zaradi ekonomijata, me razbiras, ne deka zivotot e tamu sovrsen ili pak te mame samiot grad??? Prvo i prvo e necist, mesan narod, guzva, skapo, vrememto nikakvo..i so sega??? Zatoa so da go uzivas London ne e samo da zastanis na Tower Bridge i da se slikuvas so mobilniot...ke pomine nedela, ke go vidis cel London i posle so ke uzivas?? Za skapo e nogu skapo, nemozis da si dozvolis sekoj den da odis na shopping ( za skapite butici prajme muabet), da jadis u ubavi restorani, bla bla...Seta ubavina za godina i posle??? Maani se na pecalba, treba da si odis doma da se falis( u celina go kazav voa, ne za tebe, ti moze si milionerka)...Sega ima za so da me kudis i da me karas, ajde...Ti u London si??? I kraj kraeva, so me karas, Makedonka si neli, brani go Skopje ili  Kavadarci u mojot slucaj i uzivaj!!
 
Jas kompariram sekogas, bez komparacija jas ponekogas ne a naogam vrednosta na toa so go kompariram i prema toa moram da go sporedam so nesto, za na krajot da zaklucam i uvidam so fale, so e doblesta i taka....
 
Cao Manevska!!!
ajde eve dojdi na gosti, ke vidis deka se smeam poveke, otkolku so se karam!!! ako mozis, dojdi!!!
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 16:21
LELE PRESELNICE AMA MAFAS NA KAVADARECKI LOL SUPER E
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 22:23
SAKAM DA ODAM BARSELONA NA CAMP NOU A NEMA NI KOJ DA ME ZEMI NI SO KOJ DA ODAM...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 00:45
Barcelana is hot weekend destination.
 
Praga bese pred 2-3 godini.
 
 
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 00:49
Originally posted by eli1 eli1 напиша:


Praga bese pred 2-3 godini.

 

 

    



i porano.....
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 08:11


Како се случи преселница да се скраси во Fuengirola? И која од овие јахти е твоја?


Изменето од Dogi - 08.Јуни.2006 во 10:15
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
kris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2006 во 21:09
kato zema bugarski pasos odma idem sa spanija.cekai te me
ке ви бакне месечина
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 21:29
Vo spanija ne mi se ide bev pred 1god. i ne bese nisto posebno
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 01:01
eeee,da si otishla vo ohrid,...ke ti bilo nezaboravno,....shto majka si barala tamu ,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 01:45
Originally posted by brza brza напиша:

eeee,da si otishla vo ohrid,...ke ti bilo nezaboravno,....shto majka si barala tamu ,...
I jas taka vikam.... Lani namesto vo Egipet, jas si odbrav Ohrid Big smile
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2006 во 02:22
i sigurno poubavo si pomina ,neli?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.