IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дојдете на гости во Шпанија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дојдете на гости во Шпанија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дојдете на гости во Шпанија
    Испратена: 19.Април.2006 во 11:45
Ako nekoj zivee vo stranstvo i moze da patuva i saka da patuva i moze i saka da ja poseti Spanija, povelete na gosti, ke Vi ponudam smestuvanje kaj mene doma.............Pisete mi ovde ili licno na mojata mail adresa: preselnica_mk@yahoo.com
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 12:08
bev vo barcelona...i pak bi sakal....no mislam sega ke trknam nakaj london
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 12:40
Jas sum daleku od Barcelona, jugot dole, London e vike izziveana destinacija, posebno za licnosti so sakat pari, a neznaat kako da ziveat, za mene licno praam muabet London e zatvorena tema!!! Ne e toa so bese porano, i uslovite so gi nude ne se isti pak.......
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 12:46
sakam da ja posetam shpanija moite najbliski ziveat vo Alikante
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 13:00
Epa dojdi, samo kade zivees sega..........ne sum bas sigurna kolku e daleku od kaj mene, ama mislam deka ne e tolku daleku....
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 13:30
svaka ti chast na pozivot, retki se takvite,...........a,i ,tuka si edinstvena,..............eehh,koga samo bi mozel,...............?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 13:38
Можеби на нова година ако не ми искрсне нешто па и летово
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 14:34

Originally posted by ana marija ana marija напиша:

sakam da ja posetam shpanija moite najbliski ziveat vo Alikante

Jas minatoto leto bev cel mesec vo Alicante. Super e mestoto!

No, me zacuduvas sto velis deka tvoite ziveat tamu. Se si mislev deka Makedoncive seuste ne go otkrile Alicante!

Veni Vidi Vici
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 11:16

A do koga vazi ponudata za na gosti ....

a da mazot ti nema da se buni ...ako vidi nindza vo dnevna soba ???
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 20:46

Bravo preselnice!!! Sekoj cest!

Epa eve i tebe ako ti se ponudi prilika poveli vo RIm, a za vo Spania zavisi kolku si daleku od Madrid, moze i da ve posetam i da me zapoznaes so mnugu ubavite spanki:) gi gledam po rimov mnogu "caliente" se tie:)

ciao

Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 11:12
Od Madrid sum nekade 500 km, 6 saata so kola, jas sum jugot dole, na samoto more....Vidi na mapa na google za Fuengirola....

Изменето од preselnica_mk
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2006 во 00:15
Барселона е прекрасна, јас бев скоро, немам зборови мора да се види.
precious..
Кон врв
manevska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2006
Локација: England
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај manevska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 00:16

Preselnica, sto si ti protiv London? London e eden od najubavite svetski metropoli...

Pozdrav Thumbs Up
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2006 во 10:33
Originally posted by manevska manevska напиша:

Preselnica, sto si ti protiv London? London e eden od najubavite svetski metropoli...

Pozdrav Thumbs Up
 
Eh najubavite, nema greska, London e izziveana destinacija, sekoj vtor odi tamu zaradi ekonomijata, ne zaradi zivotot ili kakva metropola e London...Barem za MKD znam kako ziveat tamu i fala, veruvam na mojte oci i mojte usi...i veruvam na mojto iskustvo!!!  Jas licno ne go uzivav London i nogu drugi so se tamu zaradi parite, ama morat da vikat deka e cool pred nivnite prijateli, ama vidi kako ziveat i posle pravi muabet...London e svetska metrolopla za tia so mozat da go posetat koga sakat, za tia so imat pari i za tia so rabotat i ne stedat....e za tia, za drugite e obicen London!!! Obrakaj paznja na zivotot so go zivejs, na kvalitetot, a ne an toa dali London e metropola ili selo, pravi razlika so jadis, koga jadis i koga mozis da jadis, ok???
 
Dali za eden Poljak London ima znacenje??? Nema, funtata igrae uloga, koga eden Poljak se pakuva, treba li da go prasa kade ke ode??? Ne, zatoa so se znae deka ke ode u London, a zosto??? Zatoa so e svetska metropola i so ke jade na masata so kralicata??  Ne, zatoa so tamu se pecale, ama i se stava zdravjeto na iskuseni, taka da, ako si tamu, uzivaj, pak ke kazam, zavisi kolku si snajdena i kako zivejs....Brat mi e 5 meseci u MKD, imam drugarki so ziveat tamu, ama bi sakale da se na drugo mesto, ama..............kaa funtata nema nikade!!
 
Prema toa, enjoy yourself wherever you are!!!  Mojto mislenje e toa! Veruvaj na patilec, a ne na gatilec!!!
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.