IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Каде сте биле и ви било најубаво?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде сте биле и ви било најубаво?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каде сте биле и ви било најубаво?
    Испратена: 06.Април.2006 во 17:08
Kade ste bile i Vi e bilo najubavo??? Kade mislite od site mesta sto ste bile deka bi sakale da ziveete?
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 17:37
Mene Italija mi e slabost samo vo Italija bi ziveela poradi mentalitetot na italijanite , nivnata nesebichnost da ti pomognat vo se, nivnata kultura nivnoto neverovatno golemo drugarstvo, a koga bi birala od gradovite e toa bi bil reonot na Veneto ili Lombardija,tuka se Verona, Milano,Venecija,Bergamo...no sepak bi odbrala Venecija.Ma znae da magepsa ovoj grad, gradot na vljubenite , gradot koj go ima najdobriot najglamurozniot karneval:))

Potoa bi ja odbrala Spanija i toa Malaga, ovde sum bila no ne bi ostanala podolgo samo za provod.:)

Nikogash ne bi ziveela vo Norveshka, Danska, Finska, Germanija...nekako ima odbojnost kon niv,ne znam zasto ama i nivnata nepristupachnost go pravi mozebi i ova.

Sepak ITALIJA:))

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 21:00
"VO OHRID",.............shtooo,.........si vikate eve go ovoj PAK se zaebava,..........ne moze ozbilen da bide,...............itn.,..............sakam da kazam ,sum bil vo ohrid,ama ne mi bilo najubavo,..........a,mozebi i bi mi bilo, ako ne sum bil na drugi mesta i sekade mi bilo poubavo!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 22:47

Maja. neznam ti kakvi drugari imas italjanci, ama jas da ti kazam od licno iskuvstvo pogolemi mockovci nema od niv. Za zal. drustven narod se da, samo dodeka imaat korist od tebe, pri prvata prilika na prviot most ke letas vo "tevere", otkako ke zavrsat da te crpat. Dobro im e toa sto koga se karaat se vistinski cirkuz, samo se pcujat i navreduvaat bez da se doprat, kaj nas posle tolkavi kavgi i pcovki, mislam deka bi zavrsile so zabite vo raka!! Za zal tie ne smetaat za varvavi i "zingari slavi", a pogolemi cigani od niv nema veruvaj! Neznam kako e na sever ama kolku sto odis na jug, tolkus se po bedni vo sekoja smisla na zborot.

A za ziveenje, Rim:)  ne e loso...

A i Ohrid!! nesi go davame!!! Zado albacinja racinjata podaleku!!!!

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 23:59
Viena ....da, tamu bi ziveel........
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 23:14
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by only_me only_me напиша:

Maja. neznam ti kakvi drugari imas italjanci, ama jas da ti kazam od licno iskuvstvo pogolemi mockovci nema od niv. Za zal. drustven narod se da, samo dodeka imaat korist od tebe, pri prvata prilika na prviot most ke letas vo "tevere", otkako ke zavrsat da te crpat. Dobro im e toa sto koga se karaat se vistinski cirkuz, samo se pcujat i navreduvaat bez da se doprat, kaj nas posle tolkavi kavgi i pcovki, mislam deka bi zavrsile so zabite vo raka!! Za zal tie ne smetaat za varvavi i "zingari slavi", a pogolemi cigani od niv nema veruvaj! Neznam kako e na sever ama kolku sto odis na jug, tolkus se po bedni vo sekoja smisla na zborot.


A za ziveenje, Rim:) ne e loso...


A i Ohrid!! nesi go davame!!! Zado albacinja racinjata podaleku!!!!

Е кога би зела вага па да мерам кој кому повеке му помогнал во животот(што ова е не воопшто благодарно) би биле Италијаните.Па да не беа тие мои пријатели-другари кои ги познавам 10 год.јас сеуште немаше да бидам стамбено обезбедена, да имам свој добар бизниз, а пак да не спомнувам за сите трчкарања околу цела документација за виза, додека јас ја лежарев дома а тие трчкараа на сите страни.Јас сум во северниот дел на Италија каде што менталитетот на италијаните се разликува од јужниот дел особено областа Калабрија за која ти говориш, тамо се „побучни„ италијаните.Разни луѓе па и карактери.А не би рекла дека се луге кои се караат, баш напротив се толку смирени сталожени во говорењето што можеш само да им позавидиш/Се додека не си подолг периот во една земја не можеш да зборуваш за еден народ особено италијанскиот од каде потекнува целата римска култура.Па сега ти види....

И уште нешто да додадам...Италијаните сеуште не ми се обратиле под името Бивша Југословенска Република Македонија, во сите документи кои ги пополнувам стои Р.Македонија.Отворија нивната историја мислм за учебникот за 5 одд.и ке видиш како го изучуваат Александар Македонски....


Изменето од maja
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 23:51
Би си живеела овде во Македонија зашто како дома никаде нема и секаде би шетала и би седела ама само кратко време и пак би си дошла дома....Ги сакам јужните земји каде што има сонце тоа ми асоцира на забава и провод а северните земји не ги сакам дека буквално се ладни.Како што кажав секаде би отишла дали за забава дали за провод и мислам дека Шпанија би ја избрала,ама како Охрид никаде неема!
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2006 во 18:48
Vo Italija ili Spanija,najslici se po mentalitet
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2006 во 00:51
Najubavo mi e kaj sto mi e semejstvoto...so niv i na pust ostrov ke mi bide ubavo......a so vizive i nemoze covek da seta raat....
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2006 во 11:09
Eve ako nekoj saka da ja poseti Spanija, slobodno moze da dojde sega, ke Vi obezbedam smestuvanje kaj mene doma....
Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2006 во 11:56
Jas bi dosol preselnica_mk, (eve da ne se zbunis makedonec sum, a zena mi e cehinja). A kade zivees?
Кон врв
preselnica_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2006
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај preselnica_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2006 во 13:11

Originally posted by bomboni bomboni напиша:

Jas bi dosol preselnica_mk, (eve da ne se zbunis makedonec sum, a zena mi e cehinja). A kade zivees?

 

Juzniot del na Spanija, 20 km od aerodromot Malaga, mestotose vika, Fuengirola, mijas Costa, epten e dole, na samata granica...Kaj mene tatko mi e Cech...Ti zivees vo Makedonija ili Ceska?

Razmisluvaj pozitivno!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2006 во 13:57
licni muabeti molam preku LP....
muabetot e von tema!!

Изменето од LouWeed
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2006 во 13:48
ne sum bila ama sakam da ziveam vo Italija ili vo Spanija, i mnogu sakam vo Avstralija....ama mnogu e zesko  ali sepak se nadevam deka eden den kje ziveam vo Mexico
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.