IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Ролери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ролери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 10:11
nemam rolei i ne znam da vozam
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 00:11
Имам ролери ама не знам многу да возам кога бев помала многу возев.
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 01:45
Имам ролери и возам одвреме на време....Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
zlatko cernobil Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatko cernobil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 16:42
I jas "rolam" na kej i vo park koga e soncevo vremeto
A.Z.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 17:34
solomon definitivno
ako se ima pari i uslovi pa i k2 i k3 ne e loso
:)
ako ti e vise da si iskrsis glava rocesss agresive:)
inace solomon sivite novi
gi kupi drugarka sega
6100 denari se na povise rati odlicni se 1 godina garancija
ako ne imate za 2 do 3000 nekakkvi si za povise broevi se pomestuva sinata
mene ne mi frlaat oko
:)
stitnici pa treba se razbira
:)
plus ne se kacuvaj ako imas problemi so zglobovio
te ili pak da ne zanes da pagas
ima i takvi:)
sega cukni vo drvo
ako e za toa pa ne se  ni setaj niz centar moze ce se liznes na banana
sepak mislam fenomenalno relaksiracko vezbanje e
grb list
najvazno gz zatega
:)
ps .povise sakam da lizgam
:)
nekako boli na asvalt a plus ic ne mi se sviga patekata na kej
ebate asvaltot toa ako e asvalt za rolerki jas go secam
:)
porcelan bre:)
hehe sala:)
ne go biva :)inace ubavo si rekoa oni velosipedska pateka :0
 
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 15:17
Jas 'rolam' roleri tuku eve ovie moite pocnaa da me stegatConfused, ke treba da kupuvam novi.
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:23
ako veke kupuvas ondak SOLOMON, stvarno skapi ali vredat!
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 07:49
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

ako veke kupuvas ondak SOLOMON, stvarno skapi ali vredat!

Jas se dvoumam pomegu SOLOMON-ROSSIGNOL
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 13:19
SOLOMON-ROSSIGNOL  se moite skii
SOLOMAN se neverovatno dobri1
dobar izbor!
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 13:44
abe decki nesto ste se zbunile vie izgleda ne Solomon tuku e Salomon ako mislite na sportskata marka!A Solomon sin na Davida od Stariot Zavet!Znaete najmurdriot CAr na Site vreminja!Wink
Ej i Roces se dosta dobri roleri za onie stose malce povekje iskusni i po temperamentni Rolerzdii!Toplo vi gi preporacuvam!
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
Neda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 13:03
E bas bi sakala da napravam eden apel do zainteresiranite i vladata - za rol, velosipedska .... pateka pokraj Vardar.
Se e ubavo koga se sportuva. Al bre nikoj ne e vnimatelen tamu. Ova e po povod nezgoda koja se sluci na patekata koga ludo zaletan velosiped povredi devojce na roleri. Iskreno se nadevam deka so devojceto e se vo red i ke prodolzi da sportuva. No srce ne me drzi a da ne gi posocam slednive raboti:
 
1. Se vozi ludo i brzo navecer koga patekata vo pogolem del ne e osvetlena, pretpostavuvam grad skopje e "dovolno" ednas da stavi osvetluvanje a posle ne e bitno dal se odrzuva istoto vo red
2. Patekata e ostetena i necista i nikoj kako da ne primetuva i ne se grizi za toa. Puknala pa sto - pogolema avantura
3. Retko koj nosi nesto reflektiracko na sebe, za vizuelnost
4. Na raka mozes da gi nabrois onie na rolerki sto nosat stitnici, da ne kazam kaciga, ako gi nosis togas si uste pogolem/a fraer/ka.
5. Zabava si e zabava al iskreno nikoj ne se pridrzuva na drzenje na svoja strana-lenta nitu pak nekoj go zdobole da mu dozvoli na drug da go odmine
6. Site sme fraeri i fraerki onaka kaceni malku na povisoko, al koga ke se sluci nekoja nezgoda nigde ne nema, nedaj boze nekoj da potrosi kredit na mob, a zaboravame povik 02194 e besplaten.
7. Zaboravame na sigurnost: se vozi/rola i vo isto vreme se razgovara na mobilen za deckoto/devojkata, drzenje za race, guskanje, pridrzuvanje i vlecenje, odbivanje, se e toa ubavo i romanticno dur ne se sluci nekoja nezgoda.
8. A togas nikoj ne ni znae kako pravilno da izreagira i sto treba i sto ne treba da se napravi.
 
Ima uste mnogu raboti no so najdobra namera se nadevam deka nekoj ova ke go procita i ke se prenese ponatamu, da ne ispadne kako pogovorkata:
OD IGRACKA PLACKA  


Изменето од Neda - 31.Август.2007 во 13:21
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 18:15
абе батки коа сте тапа не пишувајте нисто
ај сите дома мрш

а ако сакате ролерки земете си
К2
oxugen
roces
alpina
rollerblade
salomon
kako podobri marki i ne se kupuvaat od bilo kade
aj pozdrav
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:27
Фала за советот Орлов :)
Имам вакви среќа


Инаку далеку живеам од центар и ретко доаѓам на стаза.
Понекогаш ролам низ село кога нема да ме мрзи сам да ролам.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 13:07
Eeee roleri ti se najbolja stvar..obavezno vozam sekoja godina od koga se zatopluva vremeto..na pateka na kej so drugarkite..:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.