IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Ролери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ролери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:19
Big smile, абе и подалеку ке појдев ама ме деконцентрираше таа што ме тренираше и ПЛАС на земјаLOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 08:05
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Има ли некои стандарди за ролерките или нема врска можеш да купиш од каде било?
Имам огромна желба да научам и баш би сакала да слушнам разни совети и трикови од вас!

КИССС и фала!
 
moze li nekoj da se potrudi da odgovori na pocetnici okolu izbor na prava oprema za pocetok....
 
na primer
 
da receme deka cenata ne e problem , dali bi sovetuvale da se zeme vednas odlicna oprema ili za pocetok bi bilo dobro mozebi poevtina  ?
 
blagodaram
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 09:13
Za roleri znam deka zadolzitelno treba shtitnici i kaciga....moze da se nasmeete megutoa eden clen kaj mene doma imashe mnogu tezok prelom na rakata bash poradi rolanje bez soodvetna zashtita
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 00:44
Luge daj kazete kako se dvizat cenive na rolerive,opremata....od kade mozam da nabavam...kazete koi da gi zemam...od iskustvo ako imate....nekoi dobri kvalitetni roleri....nekoi prodavnici...bas bev vo centar i najdov edna prodavnica i taman da vlezam da se rasprasam kolku se kako idat....mi zatvorija pred nos,mi idese da gi fatam za vrat tie,ama se vozdrziv....pff...ajde komentirajte nesto mi treba pomossss
Mislam....znaci postojam
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 01:06
Zemi si ROCES, onie sto se popustaat.Mislam deka ne se mnogu skapi, a oprema nema da ti treba iako si pocetnik samo kje vnimavash malce poishe
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 12:56
Salomondefinitivno najdobri
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Bella_Tigrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bella_Tigrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2006 во 15:38
Originally posted by *psycho* *psycho* напиша:

Zemi si ROCES, onie sto se popustaat.Mislam deka ne se mnogu skapi, a oprema nema da ti treba iako si pocetnik samo kje vnimavash malce poishe
 
Kade da gi nabavam ? i kako da se dvizat cenite .... Tongue
Mislam....znaci postojam
Кон врв
samanta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 09:21
ima nekolku prodavnici vo gtc, pokraj salomon, ima edna kaj staroto Vega, do edna prodavnica za bizuterii....Mislam deka kako za pocetnik najdobri se alpina, tie se okolu 6000 denari, i zatoa te sovetuvam kako zapocetnik da si kupis pokvalitetni zasto na kraj kraeva ednas vo nekolku godini ke kupis rolerki i ti trebaat nekoi pozidrzlivi i postabilni, a ne da se klatat i da se raspadnat posle edno leto vozenje....Mislam deka alpina se najdobri za pocetnik zasto izlgledaat kako skijacka kondura sto znaci deka gluzdot ti e zastiten za razlika od salomon koi se kako patika i se podobri za poiskusni rolerasi.... i za onie koi sakaat da izveduvaat egzibiciiTongue
Inaku ne e loso da si kupis i oprema, jas si kupiv od istata prodavnica so ti ja spomnav, okolu 1700 den. komplet stitinici za kolena, lakti i dlanki...Jas rolam veke 3 godini i obavezno gi nosam tie za dlanki...ne daj boze se se slucuva, pa ako pagam ke pagam na dlanki i sum zastitena...ako ne za drugo, barem psihicki se osekas pobezbedno....
Uzivaj...rolerkite se zakon....zabavno e, i bez da osetis ke oformis dobro telo....
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 10:18
ti blagodaram i mene sovetive mi dojdoa odlicno Smile
Кон врв
samanta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 11:41
poveli i drugpat Tongue

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 12:03
jas pocnav da ucam da vozam roleri, ama mnogu sum plasliva se uste da izlezam po ulica da vozam, seto toa treba da e propisno - pista ova ona....a i sepak vo drustvo mi e najdobro..i taka od ovie pricini mozebi cel mesec ne sum vozela :(
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 12:07
и мене ме страв....имаш идеја :) 
Кон врв
samanta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 12:07
zatoa ke si zemes nekoj so tebee i taka ke rolas na pocetok.....sakas da ti praam drustvo?
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2006 во 12:09
SAKAM ! cak rolerite vo ranec peski do pista pa posle moze i za raka da te fatam vo momenti na slabost LOL
 
delfince, kako ti se cini da se pridruzis vo ovaa ideja ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.