IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Ролери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ролери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ролери
    Испратена: 05.Април.2006 во 18:55
Има ли некои стандарди за ролерките или нема врска можеш да купиш од каде било?
Имам огромна желба да научам и баш би сакала да слушнам разни совети и трикови од вас!

КИССС и фала!
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 20:56
ima strucni lica tuka, siguren sum deka ke ti dadat dobri soveti;)

jas sum tapa za rolerki, ako ti treba info za tegcinja i slicno..... tuka sum
Кон врв
girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 21:45
jas znam da vozam ama poocesto mi se slicuva da se praan majstor vo vozene i da se sopnam malko ama tava ne e nisto glavno tee da imas stabilna ramnoteza
I'm the BEST!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 12:48
Letoto e vistiinsko vreme za ovaa aktivnost.bash poradi toa sto pruza neverovatno zadovolstvo, pa za mene rolanjeto e kul!

Vozenjeto roleri e zabava no i super vlijae na izgledot.Pomaga pri dobro zacvrstuvanje na muskulite osobeno na nozete.No treba da se zane i tehnikata na vozenjeto pred se zapiranjeto kako i vozenjeto vo kruk.Ova se usovrshuva so tekot na vremeto i lesno se sovladuva.No sepak pri rolanje moze da dojde do istegnuvanje na muskulite nnozete i ramenjata, kako i nivno vospalenie.Drugo sto e vazno e zadolzitelno nosenje na shtitnici za racete odnosno laktot i na nozete za kolenata.Pri pad na lakt najcesto doagja do nadvoreshen prelom na koskata koja na zal se sanira so hirushka intervencija-operacija.

Rolanjeto e kul kako sto rekov zabava i odlichno vlijae na zdravjeto, ja zgolemuva izdrzlivosta-kondicijata, ja regulira rabotata na srceto i krvnite sadovi, kako i ramnotezata na celoto telo)no ne se preporachuva na osobi koi stradaat od vrtoglavica)...pa taka iskoristete go ovoj period osobeno letoto za ludata zabava so roleri.

Postojat mnogu vida na roleri i neli za sekoj kolku i kako mu e prostupachna cenata.Jas gi imam SALOMON Pilot 9 i sum prezadovolna.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 13:13
Всушност се плашам да не скршам нешто....испадна од многу нешта се   плашамLOLинаку им се восхитувам на тие што ролаат
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2006 во 21:38

Salomon zakon, osobeno sivite
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2006 во 15:02

hehehe

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2006 во 15:55
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2006 во 16:30
Busvek-mene ne mi e smesno,na slikata e hendikepirana zena i toa e od gospod taka,ne e za hahaha
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2006 во 01:36
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2006 во 11:10
bash imam zelba sega da se vozam na roleri 
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 21:02
Na rolane obicno odam na prolet. Imam edni preskapi.
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:11
aaaa, da se pofalam, go zgolemiv rekordot so reolerite od 3 na 10 metri bez da se spruzam na zemja
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:14
LOL bravo be kokolo, aj za ubo!...jas odamna ne sum izlegla da se vozam,se vadam na toploto vreme...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.