IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Каков интернет користите ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков интернет користите ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
Автор
Порака
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2007 во 18:04
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

<p ="bigSpeed">

<p ="bigSpeed">Jas koristam ADSL2,  mnogu brz e internetov, leta.....eve duri go testirav

<p ="bigSpeed">4 megabits per second


     <label ="infoLabel">Communications</label> <label ="infoValue">4 megabits per second</label>
     <label ="infoLabel">Storage</label> <label ="infoValue">491.4 kilobytes per second</label>
     <label ="infoLabel">1MB file download</label> <label ="infoValue">2.1 seconds</label>
     <label ="infoLabel">Subjective rating</label> <label ="infoValue">Awesome</label>
     <div style="text-align: right;">Explain results



     <h2>Info</h2>
          <label ="infoLabel">Date & time</label> <label ="infoValue">Monday, April 23, 2:28PM*</label>
     <label ="infoLabel">Test type</label> <label ="infoValue">IDT4 Free</label>
     <label ="infoLabel">Connection type</label> <label ="infoValue">ADSL</label>
     <label ="infoLabel">Region</label> <label ="infoValue">Europe</label>
     <label ="infoLabel">Data size</label> <label ="infoValue">1024KB</label>
Vakov adsl italija imase pred 2 godini.Sega e 20 mb vo sek.Vodi ubedlivo FRnancija vo Evropa.Italija ima golem izbor na adsl, od bezzicen, do cip karticki za lap top ili pc ..neverovatno nesto, potoa mobilen internet koj ima adsl...a cenata od 9 do 20 evra mesecno neograniceno 24 saati.
Jas koristam mobilen internet 12 mb vo sekunda

Изменето од MisIcA, - 20.Мај.2007 во 18:08
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 16:22
сега сум на безжичен, само ме нервира што зависам од рутери и цела таа инфраструктура која ете, паѓа. не е толку многу стабилна.
инаку добро е, да не речам просечно.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 16:56
do s'rz,...zaebanAngry
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 10:25
kabelski bidejki on e naevtin vo priklu4uvanjavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 13:53
адсл 10 г си уживкам среќа сега ке го сменам со новиве и поповолни пакетио , со повеке тѕрансвер зашто и онака ми треба за работасреќа

а иначе сега се мн подобри имат брзинак ,. квалитеттѕ , мн ретко ми пага нетот ,го зголемиа трансферот....

 супер сеголема%20насмевка

Кон врв
miskolo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miskolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 18:42
on net
www.satelite-forum.net
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 02:01
Маx ADSL 10, и супер ми е. За 1 недела користење само еднаш ми успори сериозно. Инаку ми е баш таман. Иако да купам уште еден хард диск би се префрлил на 100тка

Изменето од Tonchie - 16.Септември.2007 во 02:01
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 20:49
a sea se opraviv si staviv 100 ka i sea letam i super si eголема%20насмевка
... only God can judge me ....
Кон врв
kalimero king Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kalimero king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 07:16
ma adsl je zakon uste koga ne beja paketite so pogolem trafic  go koristev a sega e em pobrz em po eftin i imas 100 gb i neverovatna brzina toa e raketa bravos telekom sega ve sakam ama porano ve mrazev  :)големо%20гушкање
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 09:40
..................................................................сршено%20срце
Кон врв
Baba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Baba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 11:27
Jas go koristam najdobriot:MaxADSL!Vi go preporacuvam na site
Кон врв
aleksandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 20:08
jas koristam kabelski internet na telekabel. Sto da kazam? Sega za sega mi e dobro za ponataka ke vidime.
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 03:34
kablovski. markata na kompjuterot mi e -Videoseven-.
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 16:02
ADSL,od MTnet
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,389 секунди.