IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 48>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 00:20
Епа гледаш мило........т’кни си до кај психолог.....не кај психијатар.....тие одма лекови даваат.......Вака психологот ќе те сослуша, ќе поразговарате и ќе ти предложи начини за да се справиш со овие проблеми....СИГУРНО......
МИР со сите
Кон врв
jenifer lopez Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenifer lopez Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 12:06
me interesira dali nekoj znae nekoj priroden lek za trombozat,sto da se jade i sl.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 13:51
Има едно растение кое дава црни ситни плодови (нешто налик на рибизли) како гроздови.......кај нас го викаат КРМАС, не знам дали секаде така се вика.....добро е за циркулација на крвта....

Го има на пазарите, кај тие што продаваат чаеви.....
МИР со сите
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 14:17
priroden lek za silci nema.......bara poveke sport i rekreacija, ama pred...a potoa...не%20знам
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
xeroj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xeroj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 08:58
ima nekolku dena kako osecam zuejne vo levoto uvo ve molam ako nekoj znae nesto za ova da mi pomogne pozdrav.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 20:29
Pri naglo opagjanje na pritisokot se javuva ovoj simptom,nishto strashno...vo takvi situacii potrebno e vnes na pogolemi kolichini na technosti i zuenjeto kje go snema.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 22:03


Ми излезе нешто како топче позади увото. Матичната докторка ми рече да не го чепкам да почекам можеби самото ќе се повлекло. Ако не, ќе ме пратела на пластична хирургија да го отстранат...

Има ли некој вакво искуство?

Изменето од Biba_G - 06.Јуни.2009 во 01:24
МИР со сите
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 00:12
Prvo neka te pregleda onkolog,ako e potrebno kje ti predlozat aspiraciona biopsija,pa naodot kje pokaze dali e neophodno da se intervenira hirurshki....moze da e vo prashanje obichno masno tkivo.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 00:50
Мислам дека пред онколог најдобро е да појдеш кај  пластичен  хирург. Самото одење на хирург не значи дека веднаш ќе те подвргнат на хируршка интервенција доколку постои сомневање дека не е потребно или контраиндицирано. Пластичните хирурзи , после прегледот ќе оценат дали се работи за нешто банално ( како масно ткиво) или ќе биде потребно дополнително да се  направат испитувања за да се утврди потеклото и карактерот на израстокот.

Како и да е- послушај ја матичната докторка и не го чепкај.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 09:13
Plastichnite hirurzi obichno davaat mislenje za nadvoreshni promeni na kozata,koi se so oko vilivi,a onie potkoznite gi palpira onkolog i spored toa dali tkivoto e jasno ogranicheno,podvizno ili nepodvizno,preporachuvaat punkcija na istoto,a punkcijata tochno kje pokaze za kakov tip na promena se raboti.Vakov problem imashe moja drugarka(na nogata)otide kaj plastichen hirurg i tie(normalno)odma preporachaa vadenje na promenata ,pa histoloshki pregled da se odredi za shto tochno stanuva zbor.Onkolozite i napravija punkcija na promenata i se dokaza deka e najobichno masno tkivo,pa sega nema potreba od nikakva intervencija,duri so evakuacijana na aspiratot promenata se namali,zatoa predloziv najkratok i najneagresiven pat do tochna dijagnoza.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 14:48
А има ли некој искуство со отстранување на поткожно масно ткиво ??збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 13:59
знае ли некој со што најдобро се остранува tinea cruris ?? збунетост ми се појави таков плик на ногата..... изненадување
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 15:48
kazuvajte lek za zapuseni veni?
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 15:26
Има ли некој да боледува од КРОНОВА БОЛЕСТ (воспаление на цревата)? Има ли лекови кои ја лечат?
Кој бара ќе најде.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.