IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45464748>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 01:50
Бедоксинот многу го пиев месецов,,,,,така по две три ги мавав,демек да не пијам нешто друго ...Освен што ми доцнеше јадев како луудааа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 01:52
И да прашам...Колку може изметот кај мало дете да биде црвен(како крвав)од сок од цвекло само цвекло без ништо друго домашен
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
raki17 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raki17 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 01:03
mrzla cisto edna informacija....Cvekloto nikogas ne se konzumira kako cisto cveklo, bidejki e jako...Sekogas mora da odi vo kombinacija so nekoe drugo ovosje kako na primer, jabolka ili cveklo +jabolka + morkov...
Posebno vo cista forma ne se dava na deca

Pozdrav
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 02:07
Не беше цеден сок туку.....варено со малку вода и шеќер плус две ванили
дојде како сируп за растварање со додаток на парче лимон и мед
воопшто немаше тежок вкус,разреден супер беше...очекував ама пак ме збуни
Поздрав
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 16:57
Да не знае некој што значи ознаката CRP32 на резултатите од анализата на крвта? И што доколку е покачена вредноста? Пишува нормално 0.0-6.0..

И може надвор од тема, дали некој знае каде да најдам Контратубекс? Знам дека имаше порано, ама во неколку аптеки прашав, немаа. Или некоја слична, по можност поефикасна, без разлика на цена.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:16
CRP32 при анализа на крвта мислам дека е индикатор за некој воспалителен процес или инфекција во организмот
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:44
Па од ова чудово од вирус што го закачив изгледа.
Човек од една настинка, 300 други работи ќе си закачи
Фала Валеголемо гушкање баш ме "израдува"хи, хи...

Инаку, прееска пробав да пребарам не ми даде ништо на македонски Гугл, сега во пребарувањето додадов и крвна слика, ми даде од страната на доктори.мк...


Изменето од evangeline - 03.Март.2015 во 17:48
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:49
Нема проблем,еванџелин:)
Знам по нешто од  медицина.

Контратубекс сум користела често пати
го имам и сега негде по дома.

Мислам од Зегин сум го купила,ама
пред година дена сигурно.


Изменето од Valerija - 03.Март.2015 во 18:02
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 17:54
Е и јас имав ама го искористив одамна. Прашав во Виола и Еурофарм немаа. 
Тие ми се тука најблиску, не се чувствувам способна да трчам по градов. 
Да оздравам и ќе побарам. Може и некоја поефикасна.
Ми рекоа дека во Бугарија има, ако не најдам во МК, ама додека порачувам сите да ме дознаат, побрзо ќе одам да си купам. 
Иако сигурна сум дека имаат и многу "подобри" (читај: поскапи) од Контратубексот.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2016 во 12:45
Мене ми се појави скоро еден проблем,нагло ми се лоши,повраќање и пролив.Не трае долго ама е многу исцрпувачко.
Тоа ми се случи два пати во рок од една недела.
Приметив дека тоа ми се случи после земање на спирулина...не тврдам дека е од нив,ама така се погоди.
тага
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:09
Спирулината е морски производ и нејзината  употреба мора да почне со помали дози,а зголемен внес на вода како би се абсобрирала подобро.Од нејзината употреба организмот добива многу благодети,но не се исклучени ни несакани дејства,ако постои хиперсензитивност на одредени компоненти.Доколку сте забележале некакви проблеми набрзо по земањето на спирулината,најдобро е да прекинете со употреба и секако посоветувајте се со вашиот матичен лекар.Значи оваа енергетска бомба,во одредени случаеви знае да се испонаша како токсин,доколку сте алергични на некоја нејзина компонента.Поздрав!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2016 во 00:21
Миленко Костов на клиника, неурохирург ако не се лажам..
Знае некој каков доктор е?!

Татко ми имаше мозочен удар пред некој ден во кола, на пат кон Прилеп.
Од клиниката во Прилеп го транспортиравме директно на клиника во Скопје
Ме убедуваат дека е доста добар доктор иако јас сакав во Систина да го носиме.
Во кома е, не е ни препорачливо сега да се мрда од таму..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2016 во 19:57
Ти пишав ПП...у ствари ти напишав и друга која нема да стигне до тебе затоа што сандачето ти е полно.
Инаку,да,не грешиш.Миленко Костов Е неврохирург во државна. Многу е ок човекот,стручен,достапен,трпелив. 

Сакав да те прашам...Каде поточно е сместен татко ти? На одделот за неврохирургија или во интензивната нега на неврохирургија? 


Те чекам да ми пишеш.
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
womaninlove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај womaninlove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2017 во 02:22
ke ve molam za sovet i mislenje vekje podolgo vreme imam problem, znaci neznam koja e pricinata no samo so ke izlezam od doma mi se odi vo wc i trcam baram idam vo wc, baram i gledam kade ima i se mislam na toa. znaci istoto se slucuva postojano. neznam koja e pricinata??? dali sum neso isplasena ili zdravstven problem neznam. megjutoa loshoto e sto samo na toa mislam i nemozam na raat da gi obavuvam sekojdnevnite aktivnosti. istoto mi se ima deseno koga bev vo sredno skolo i bev i na lekar togash i mi rekoa deka ne mi e nisto i deka se mi e ok organizmot. i posle toa mi pomina megjutoa i togash me drzeshe dolgo vreme. posle dolgo vreme povtorno me fakja istoto. i sega? kazete mi sovet pekolno i bezizelzno se osekjam. znaci nemozam nikade da idam zaradi toa.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45464748>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.