IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2014 во 12:34
Не секогаш преди да сврши еден маж од него излегува предсемена течност   
Кон врв
richgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај richgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2014 во 13:12
Mene me strav od predsemenata tecnost :/ iako samo 2 3 pati vleze vo mene a potoa koristevme kondom
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2014 во 13:57
Ne si bremena ne se opteretuvaj so toa. Od toa shto se zamarashh moze i da ti kasni pa ushte tolku da se potresesh.
Ako ne veruvash zemi si test od apteka, ima od 50 do 450 den, zemi si od onie od 150, mislan sure check se vikaa.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 16:58
Да не знае некој нешто, било што, затоа што кај и да е ќе полудам!!!
Ми трепери очниот капак на левото око (кон крајот, према надвор). Еве месец дена отприлика. Под огромен стрес сум, викаат има врска и со тоа, ама никој не знае како да го намалам, спречам..
Ужасно ме иритира, мислам цел свет ме гледа во окото!!!изнервираност


Изменето од evangeline - 03.Септември.2014 во 16:58
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12859
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:11
,,,ajde evangeline bez nervozi,,toa go zabelezhuvash samo ti,,,
    pod stresni i fizichki naporni sostojbi  a  inaku istoto se sluchuva koga /najverojatno go imash i toa iskustvo/,,,najchesto na rakata nadlakticata i nogata nadkolenicata ima na muskulite nekontrolirani kontrakcii,,koga mal del od muskulot neobjasnivo sam od sebe se grchi i otpushta,,,uzhivaj,,,големо гушкање,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:35
Е не сум имала проблеми со надлактица или надколеница, дури ни при најголеми стресови (пред 7-8 год), ајде сус таму, уште тоа ми фалигрицкање нокти
За екстремно кратко време, мачка ме касна за нога, оково ме полудува, главата вчера и денес ме уништи (кога врне секогаш ме боли), на стомак имам 30цм дебела линија од што се закачив на бодликава жица (бев да "крадам" праски од кај комшијата), уште на рацеве нешто да ми се случи и цела ќе бидам за ремонтгазење од смеење 
А да, тестирав мермер во ресторанов заедно со една скала за местење светлосни ефекти (читај, 4 метри висина), па и газов ме боли.не кажувај никому

Веројатно има само еден лек, да си легнам да преспијам едно две недели, се ќе престане да ме боли.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12859
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:38
,,,gotova si za GMO,,,remont i implantacija na organi,,,газење од смеење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2014 во 17:44
Аааа, се давам ама органите не! Сакаат кожа, коса, трепки, абе се ќе им донирам, а да ми донираат не дозволувам, добри се сеуште моитеѓавол

Освен некој фејс лифтинг, ама да затегнат малку повеќе кај очниве капацихи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 21:29
Бедоксинче,така е тоа кога не пиете редовно пивце.
Си треба Б-витамин.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 23:53
Мене еднаш ко ми трепереше очниот капак, баба ми ми рече дека пари ќе сум најдел за брзо време.
Зедов градов да го шетам интензивно, капакот престана со треперење, али пари јок голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 00:06

И намигнал некој бе, не и се секирајте. свиркање
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 17:57
Нееееее
Од намигање јачменче излегува,затоа јас бегам во политика од novace.
Инаку ова со бедоксинот мене ми го кажа забарката,
во еден неврзан муабет и дека најчесто е предизвикано од стрес.
Ако су лагали мене и ја лажем вас.
Не сум го тестирал оти јас преку пивото си внесувам Б-витамин.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 18:11
И Биби ми пиша за бедоксинот, почнав да го пијам. Ќе видам што ќе биде. Обично луѓето се порелакс а јас денес толку збеснав изгледа ова контраефект има кај мене
Ама имаше и други фактори за бес, да не се зезаме
Италијанците ме изнервираа, инаку супер ќе бев

А вие само зезајте се на туѓа сметка, не знаете колку иритира окцево хаха

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2014 во 10:44
dali denes zedovte doza vitamin P ??

velat dobar bil za zdravje


ne e losho i da dadete nekomu!


p.s vit. P - prijatelstvo   
едно е - не се две
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.