IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 48>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 12:58
Се надевам дека касна нешто пред тоа...или дека имаш добар желудник. голема насмевка
Па мене единствено Вентор ми помага, се надевам дека барем малку ти се смири болката затоа што знам како е да си со денови без сонзагриженост
 
 
Инаку имаш некој добар забар? Во Скопје знам еден професор (порано беше на Стоматолошки сега е на друго место) што добро работи. Има спасено доста забихи, хи... 
Ако те мота стоматологот немој многу да му ја мислиш, барај второ, трето....100то мислење. Заб не треба да те боли, стоматологот не смее да те остави така. Од заб знаеш дека можат 100 работи да се случат...а најлошо (за мене) проблем со ушитезагриженост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 14:00
Веќе има Санти проблеми со увото, ме боли левото уво и слабо слушам на него. Отидов на 5 стоматолози до сега, ама сите исто ми кажаа...да падне отокот, па снимка, па орална хирургија...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 04:22
Како да намалам главоболка што повеќе наликува на мигрена?
Краткорочно...брзо.............најбрзозбунетост


Заборавив....без апчиња мислев...!!!


Изменето од BellaGrandma - 04.Март.2012 во 04:37
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 16:28
Акупунктура. Ако има кај да најдеш во Мк, ако не во Србија. Многу било ефикасно, вчера имаше цел документарец за ова.
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 16:33
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Како да намалам главоболка што повеќе наликува на мигрена?
Краткорочно...брзо.............најбрзозбунетост


Заборавив....без апчиња мислев...!!!

Vo prodolzenie ke navedam nekolku linkivi so tekstovi koi ja obrabotuvaat problematikata koja te interesira

http://www.mozok.eu/1256/до-што-може-да-доведе-главоболката/

http://www.mozok.eu/717/мигрена-и-главоболка-кои-храни-ги-пред/

http://www.femina.hr/clanak/index/r/3/c/733/se/zdravlje_migrena---pobijedite-je-pravim-cajem-ksenija-krajina-pokupec

Babic se nadevam deka tekstovite ke ti pomognat da go nadmines uspeshno problemot so koj se soocuvashнамигнувањеголемо гушкање

Migrena kaj tebe ne e, najverojatno se raboti za stres, napnatost, nervoza, ne e klasicna migrena.

Mozesh i malku gjumbir da konzumirash bilo da e svez ili vo prav, gjumbirot ja namaluva glavobolkata, uspeshno ja lekuva macninata, i mislam deka ke ti pomogne

Mozes isto taka da si isceish nekolku portokali vo sokovnik, odlicno ke te osvezat.




Изменето од panter123 - 04.Март.2012 во 16:35
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 16:43
Paaa...saguaro i panter fala viголемо гушкањеголемо гушкање

Za akupunktura vo MK vrska neam kaj ima..ni vo SK ni vo cela MK

Moze vo Grcija da najdam toa ...

Inaku sakala ili ne, sinoka si zemav apce, ama denes...кубење коса

Fala panter za linkovite i jas citav nesto na net, ama od maka ostaviv za koga nema da mi e macno..sega ke citnam...

Vitamini osven preku ishrana, zemam i dopolnitelno...odamna mi bese preporacano od maticen...portokali jadam sekoj den po mnoooogu...zavisna sum od toa..znaesнамигнување

Vrska nemam...aj fala vi
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 16:56
балата мадама ако одлучиш за акупунктура и не можеш да најдеш во Македонија ,Грција и Србија ете ти линк за клиника во Софија  


се надевам да ја пребориш болката колку се може побрзо .И јас имам нешто слично на твоето и обично ми се појавува кога се шетам на многу ладно или жешко време или седам долго време пред компјутерот -оштра и неподнослива болка во челото и во областа на носот и десното око
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 16:57
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 04:41
Фала пантер...мислам дека си го најдов одговорот...

Промена на хормоните кај жените. Варирањето на естрогенот предизвикува главоболка кај жените кои страдаат од мигрена. 

Веќе некое време имам некои пореметувања .... уште не се подобрила ситуацијата ... за жал!среќа
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 14:31
Употребував капки од валеријана повеќе од седум-осум недели. Правам пауза и не ги земам веќе пет недели.
На овој портал прочитав дека истите се употребуваат три недели, а потоа се прави пауза од пет недели. 

Сакам повторно да почнам да ги употребувам.

Дали тоа значи дека јас треба да правам пауза десет недели, затоа што ги употребував седум-осум недели?

Не консултирав лекар, истите ги земав на своја рака. 

П.С. Емил, ако имаш болки во пределот на челото по прошетки на многу студено време, може да станува збор и за синусите. Јас имам таков проблем со синусите кога е многу студено и во текот на зимскиот период.


Изменето од Македон - 05.Март.2012 во 14:32
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 14:49
Се мислев дали да пишам...ама ќе те прашам...среќа

Имаа некакво дејство кај тебе капкиве?

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 14:57
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Се мислев дали да пишам...ама ќе те прашам...среќа

Имаа некакво дејство кај тебе капкиве?


Да, мошне полезно дејство. Искрено, несоницата без нив се прашувам како ќе ја победев. Пред да ги пијам спиев сосема малку, а и не чувствував никаква потреба за сон. Откако почнав да ги пијам, почнаа нештата да се подобруваат. Впрочем, имааат полезно дејство на сиот организам дури и преку ден. Предизвикуваат смиреност и ја намалуваат нервозата или возбудата.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 15:00
Фала ти...

.......Знам за нервозата...страв...несоницасреќа
Ми се жалеа еднаш дека се чувствувале како дрогирани, па реков ај овој пат не земам иако ми беа препорачани од доктор...


Изменето од BellaGrandma - 05.Март.2012 во 15:00
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Elenask Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elenask Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 11:16
Stomakot mi e poduen iako menstruacijata mi e redovna no koga ke rabotam nesto na primer koga ke krenam nesto tesko,koga ke se optegnam,koga ke kleknam me boli tvrd mi e i mi se poduva ednostavno nemozam nisto ni da krenam ni da se svitkam ne e nekoja jaka bolka no sepak boli.So koleskite na rabota go komentiravme ova i oni mislat deka imam kila a nesakam da odam na lekar no sepak sakam da slusnam i vase mislenje blagodaram odnapred :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.