IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 464748
Автор
Порака Обратен редослед
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2006 во 20:40

fala Eleni!!!! samo so tuka bas i nema jagodi, malini - so letno vreme gi jadam nenormalno mnogu:))) gubam apetit, a ko jadam me boli stomak....denes jadev riba i ok mi bese ama sega me boli stomakot i mi se povrakja....

sepak fala mnogu kje probam so toj rezim:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2006 во 14:22
Ne gubish nisto sto ne gi jadesh tie raboti sto si gi nabrojala.Samo si pravish dobro za organizmot.Ja takvi raboti nikogas ne sum jadela i veruvaj mi nemam nikakvi problemi.samo ne smees da gladuvash,Morash da si napravish rezim na ishrana preku koj ke vnesuvash se sto mu e potrebno na organizmot. Mora da vneses 5 porcii na ovosje i zelencuk dnevno.Zelencukot obicno go jadam ili svez ili varen,a od ovosje najmnogu gi preporacuvaat jagodi,malini ili kapini,bananite se odlicen izvor na energija.Ribata e mnogu zdrav izbor,isto i sardinite,cisto telesko meso.... a namesto blago i cokolada(koi znam deka gi obozavase)ti preporacuvam ako moze da vnesuvas leshnici,semki od soncogled ili tikva,a isto i resanata e odlicna zamena za cokoladata...da ne pishuvam jas mnogu slobodno mozes da pobarash informacii za GI Diet koja ovde ja preporacuvaat i lekarite a  jas sum prezadovolna od nea
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2006 во 10:11
а да направис тест за бременост
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2006 во 01:38
pocni da vezbas aerobik, i dodaj malce volja na seto toa
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2006 во 01:22
polzavce
Сениор
Сениор
 



Цитирај polzavce Одговорbullet Тема: Матичен лекар
    Испратена: од вчера во 22:01
Да не отвораме теми за се и сешто....предлагам оваа тема да биде за прашања поврзани со здравјето (од секаков тип) за кои веќе нема отворена тема....

Нешто слично на темата ОПШТО И НЕВРЗАНО во подфорумот вероисповед....


Vekje dve nedeli ne mozam da jadam ona sto su go jadela najmnogu: primer: shpageti, kashkaval, salama, pasteti, tostovi, leb, pecurki, nekoi cokoladi, euro krem,pecurki i mnogu drugi raboti ko kje gi vidam mi se povrakja, i eve vekje vtora nedela jadam samo kornfleks, gjevrek, musli, jogurt, riba i supi i cat pat po nesto blago


a btw porano jadev ..... ko stoka.....i sega ova vaka naednas......i epten gubam apetit mozam da izdrzam da ne kasnam nisto vo denot, i toa so go jadam go jadam so sila



Изменето од Biba_G - 06.Јуни.2009 во 01:23
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 464748
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.