IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ИСЛАМ ПРОТИВ ИСЛАМ!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИСЛАМ ПРОТИВ ИСЛАМ!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 17181920>
Автор
Порака
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2007 во 18:23
http://www.masrawy.com/Images/2006-05-08T032218Z_01_NOOTR_RTRIDSP_2_OEGTP-HAMAS-FATAH-EA3_tcm6-586821.jpg

http://www.jerusalem-times.net/att/att/2360.jpg

http://www.casimages.com/img/061003020200134016.jpg

ислам против ислам ХАМАС ПРОТИВ ФАТАХ
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 21:53
se ispoubija sami so sebe!!!!!!!!!!
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 01:31
Originally posted by aladin aladin напиша:

se ispoubija sami so sebe!!!!!!!!!!

кој?
Шиитите и сунитите?

(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
slavic_wolf Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavic_wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 09:23
pa i vo islamot ima poveke od 60 vrsti na islam taka da sekoj tamu si gi tolkuva rabotite kako sto saka. sepak ne mi preci sto samite se gonat.
PO KRV ARIEVCI, PO PREZIME SLAVJANI, PO IME MAKEDONCI, PO SRCE I DUSA HRISTIJANI!!
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 14:47
edna opd najinteresnite temi so devetnaeset strani muabet vo koja ni na eden citat od prviot post ne e daden komentar pa neka poveli ebu neka poobjasni malce zasto kako sto ja znae biblijata taka ubavo, neka prodolzi tuka!!
se custvuvas sposoben!
tie pred tebe nema hrabrost ni da pocnat!
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 16:11
Originally posted by belichkaaa belichkaaa напиша:

edna opd najinteresnite temi so devetnaeset strani muabet vo koja ni na eden citat od prviot post ne e daden komentar pa neka poveli ebu neka poobjasni malce zasto kako sto ja znae biblijata taka ubavo, neka prodolzi tuka!!
se custvuvas sposoben!
tie pred tebe nema hrabrost ni da pocnat!


Ma nemoj! Bas mi si interesna(duri sega svativ deka si zensko)
Pa jas be cupe tek se zagrevam,koga ce nagazam,ce vidis ti!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 21:16
abe ne mene da mi repliciras na prviot post od temata me interesira?
a ne ti dali se zagrevash ili se ladis:)
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:45
Originally posted by belichkaaa belichkaaa напиша:

abe ne mene da mi repliciras na prviot post od temata me interesira?
a ne ti dali se zagrevash ili se ladis:)


Dovolno sum zagrean,i spremen za tebe!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Ebu-Hurejre Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 667
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ebu-Hurejre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 00:05
Originally posted by belichkaaa belichkaaa напиша:

edna opd najinteresnite temi so devetnaeset strani muabet vo koja ni na eden citat od prviot post ne e daden komentar pa neka poveli ebu neka poobjasni malce zasto kako sto ja znae biblijata taka ubavo, neka prodolzi tuka!!
se custvuvas sposoben!
tie pred tebe nema hrabrost ni da pocnat!
 
oj Belicke po tvoe baranje otidov na prvata stranica DA PROCITAM ZA DA TI ODGOVARAM NA TVOETO BARANJE , i znaes sto vidov....."DEKA TI TUKA SVESNO LAZES " oti na toj post veke imal odgovoreno bratot Harbub , no kaj vas lagata e vkoreneta dlaboko vo vasite SRCA i vasite ARTERII.
 
Ne blamiraj se poveke sebesi devojkoзадоволство
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 01:26
Originally posted by vd vd напиша:


Сте изнапишале многу, да се чудиш, се некои заклучоци, се некои цитати, па размислувања па ова па она полоши сте и од идолопоклониците! Само благодарен сум му на Алах што вакви мисли ви става во главите, вака ви ги расипува срцата. Thank You Allah Ти благодарам Господе што сум роден во муслиманско семејство, благодарам што срцето не ми е вакво како на некои "луѓе", благодарам што сум дел од уметот на пророкот Мухамед ... благодарен сум за многу работи о Алах.Благодарам што има вакви како некои кои со нивните лошотии само ни ја зголемуваат вербата во те*е Алах, еден и единствен, и во твојот последен пророк Мухамед.Сепак, ќе коментирам и на ова. Другпат! Само се чудам ... несум знаел дека олку ЛОШ може да биде човекот .. дури и на Ѓаволот го надминува со лошотилок.


Neka ti e napomosh Alah stvarno
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 23:40
"NAVISTINA ALLAH E SO PRAVOVERNITE(MUSLIMANITE)!"
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 10:30
Originally posted by efendija efendija напиша:

"NAVISTINA ALLAH E SO PRAVOVERNITE(MUSLIMANITE)!"


така во право си .......

сатаната си е ѓјаволчината
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 10:32

уствари сликине малку погоре сами си зборуваат за себе.........

самоубиства.....

крушата под круша.....
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 15:00
Samoubistva, heheheh
znaes li ti sto e toa?
Kolku si mal vo mozokot!

Ako si stavil sliki od Fatah i Hamas, pricitaj (normalno ako mozes) koja e razlikata pomegu niv, dali se onie edno te isto pa se ubivaat megu sebe...
Oni se sosema razlicni...
Opismneni se malku za ova prasanje i potoa dojdi da diskutiras....
Ko zabavace si nenenen jasli....

PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 17181920>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.