IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
Автор
Порака
*Aanniittaa* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *Aanniittaa* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?
    Испратена: 23.Март.2006 во 19:59

i kolku cesto-i iskreno vie go izgovarate toj zbor???

 

Jas stvarno retko,epten retko........-vie?

Кон врв
Ana^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 20:13
Jas koga ne treba vikam izvini,a koga treba....tesko...Inace ako me iznerviraat najcesto vikam jas od izvini ne ziveam

Изменето од Ana^^
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 20:19
Претпоставувам дека оваа тема се однесува на љубовните кавги

Ако согледам дека грешката е моја, секогаш кажувам ИЗВИНИ. Никогаш не ми било тешко тоа да го сторам, зашто го мислам најискрено.

Да се рече ИЗВИНИ е стопати полесно отколку неколку дена да не си зборуваме.

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 20:34
sE IZVINUVAM KOGA NE SUM VO PRAVO,PRIFAKAM I DA MI SE IZVINAT
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 21:36
го употребувам секогаш кога ќе погрешам ,и не ми е тешко да побарам да ми простат доколку стварно сум погрешила на некого
Кон врв
kokko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 22:43
Со половина уста
Постојат луѓе кои ризикуваат и луѓе кои работат за нив
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 23:34

ДА ,верувам во зборот ИЗВИНИ , ако тој што го изговорил не е искрен повеке се лаже се*еси отколку мене .........

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 09:00
Кажувам ИЗВИНИ кога навистина ке согледам дека грешам..Го кажувам најисктено и гледам да не ми се повтори таа тешкотија во душата што ќе ја остеам пред да кажам Извини.
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 09:06
....ИЗВИНИ СЕ КАЖУВА СО ОЧИ,А НЕ СО ЗБОР...
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 09:19

Mnogu e interesna ovaa tema , kako i drugite sekako.

za zborot izvini, mozam da kazam deka e poteben da se kaze koga ke se napravi greska, no dali so toa teba da cekame da ni prostat ili da cekame druga shansa pa da dokazeme deka drugiot bil vo pravo ili nie ne sme bile vo pravo. mislam deka ima poveke sushtina vo toj zbor odkolku sme svesni, koga kazuvas izvini vo razlicna situacija moze razlicno da se protolkuva, i namesto toa izvini podobro e da se vidi pricinata sto dovela do zabuna, tuka e  celata rabota, svesen razum ke dovedi do resavanje na problemot bilo delumno bilo celesno.

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 14:30
Ne kazuvam zasto sekogas mislam pred da napravam nesto...
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 15:19
Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:

Ne kazuvam zasto sekogas mislam pred da napravam nesto...

ne postoi bezgresen covek,nekogas ne sme svesni za svoite postapki so koi sto ke povredime nekogo
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 15:25
isto taka ima i drug aspekt na zborot IZVINI
dokolku nekoj ni bara prosaka,t.e ni se izvinuva za nesto treba dobro da razmislime dali zasluzuva da se prosti i dali stvarno mozeme da prostime i zaboravime
dokolku go prifatime IZVINUVANJETO a potoa toa mu go isterame na nos...........nema smisala
ili prostuvas ili ne,no sepak toa treba da bide iskreno i od dvete stani
Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 19:26
zavisi od situacijata...a dali ja go upotrebuvam????epa ako treba da se izvadam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.