IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - MUMUZUMUNDI
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MUMUZUMUNDI

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 15:07
абе бејби мене ми одлета мозок на концерти таква работа LOLLOLLOLLOL

за таа пара не правиме моабет LOLLOLLOL

Ај ке се ослободиш и ке заминеш каде и да е... само довлечкај ги наваму LOLLOLLOLLOL
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 15:26
ke se potrudam......no eden e vo moment u nepal a drugiov negde u skandinavija....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 15:55
Да се надеваме дека ке се соберете Thumbs%20Up
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 09:21
A okolu koncertov najdobronamerno , ne sum siguren.,.,.. porabotite malku na promotivna aktivnost....pa organiziraj nesho nemoj da me svakash pogreshno malku bendovi od Ger. se poznati kaj nas a tvojov e relativno nov taka???A sho stil na muzika ste???


Изменето од anastea - 05.Август.2008 во 15:03
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 09:26
ne sme novi, muzika prajme od 93.,a stil na muzika mnogu ne klasificirat kako punk-rock no ja bi rekol 100% Mumu Rock
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 09:47
Punx njet mrtav
Jas sum bivshi punk-rocker
Odlichno druze od sega te redam vo friend
KOj ti se omileni grupi??Smile
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 10:10
hellacopters
so much hate
kyuss
monstermagnet
AC/DC
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 10:17
UUUUUfffffff
so znam druze sem poslednite dr.ne gi znam
jas sum malce stara shkola:sex pistols,UK subs,The pretenders,Toy Dolls,
Adam And the ants,exploited,Ramones,RATM,Dead Kennedys....
Sega nekoj pomirni vodi sum,,malku hip-hop,,ova-ona
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 10:23
deka sviram punkrock...ne mora da znaci deka slusam samo punkrock!!
kyuss i monstermagnet se stonerrock, znaci toa sto nie ke go slusame koga ke "sostaneme"...
so much hate e edna legendarna emo-core kapela od noreska
hellacopetrs se ex-entombed i svirat naj dobar moderen rocknroll
a ac/dc..starite so bon scott, osnova za sekoj gitarist!!
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 12:41
OK FALA NE GI ZNAEV STVARNO
ROK VO SEKOJ SLUCHAJ E DOBRA MUZIKA
USA I OSTROVOTO SE DOBRO MESTO DA SE REALIZIRASH VO TOJ POGLED
POZDRAV DRUGAR
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 14:47
http://www.myspace.com/diemumus

imate 4 pesni i za DL, spot (ovi za nekoe vreme) i novosti, sliki ke bidat dostaveni..........Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 21:55
stvarno ti se interesni pesnickive,samo steta so mi e glup internetov i mp3 fajloj ne mozam da spustam.ako mozis prati mi gi na mail celestojceski@mt.net.mk  ke mi bidit miloTongue
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 11:32
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

stvarno ti se interesni pesnickive,samo steta so mi e glup internetov i mp3 fajloj ne mozam da spustam.ako mozis prati mi gi na mail celestojceski@mt.net.mk  ke mi bidit miloTongue


ke sredime.....Smile
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2007 во 12:09
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoID=1885802099


tuka imate klipce od 2004 mislam, deckoto od leva strana so crnata gitara.....e toa vi e LouWeed..................Big%20smile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.