IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Комшии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комшии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 19:06
 Јас во зграда сум и луда куќа ја викам над мене живее тапанар (свири во една позната група) и коа ке му текне тропа и чоек да полуди а до мене исто се луди тој стално пуста гласна музика и тој коа ке му текне ама и зена му ја млатесе секој ден пијаница фала богу се разведоа барем зената на раат е ај ја ке ја истрпам музиката. Е а сос мојата комсика Наде гз и гаки сме си се кафенисуваме ама она исто порано држеше слаткарница и чоек не може да крене глава од благо. Абе ептен ми е интерсно секојдневието .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 22:10
Комшии како комшии колку повеќе трачат толку повеке вредиш, значи има кого да го зборуваат Што би правела ако ги немам па кој ке ми води статистика околу се што се случува во мојот дом.Замислете да заборавам кога последен пат го носев мојот Бруно (мислам на моето куче)на вакцина или пак да се измочка во паркот:)ако заборавам па јасно е тие ке ме потсетат.А како ке знаат дали ке правам слатко од вишни ако не ѕирнат во кесата која ја носам од пазар.Или пак кога сум се прибрала после лудата забава и дали ме разденало или стемнало :))Какви и да се јас си ги сакам, а верувам и „тие„ мене
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 22:53

 

 Maja,   statijava za komsikive ti e za 10

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 23:02
Thanks Lion:)

Ama tie mi se komshii jas pak si gi sakam
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 10:12
jas nesakam mnogu komsii kako del od semejstvo....so komsii eden kulturen odnos,pocituvanje i tolku...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 09:09

Pred nekoj den taa edna nezdrava komsika koja ne ne podnasa mnogu (a edinstvena e vo maalo sto ne ne podnasa), sednala  pozadi kaj nea vo dvor (bas kaj mene pod prozor sto se veli) gi sobrala site deca od maalo i se dere: sakam banaaaanaaa....

majka mi bese vo dvor i jas na prozor i mi vika: Daj ma od tamu edna banana za banana-men LOL

jas ni dva ni tri, pustanje najagresivniot rok sto mozev da go najdam...i posle pola saat ja snemaaaaa.....
POUKA: Ne diraj lava dok spava!!!Wink
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2006 во 02:11
JA ZNAES "KOMSIJE CE DA ME BIJU ZBOG PREGLASNOG ROKEN ROLA SPOMINJU MI FAMILIJU TERAJU ME DOGJAVOLA...........PA SEA PAZI SE
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2006 во 13:04
mojata komshivka rodi since
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2006 во 13:15
neka i e zivo i zdravo  i da vi se mnozat decinja u maalo Big smile
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2006 во 13:21
fala Delfin, i za glavce.
 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 00:46
moite, shto se pod mene, se LUDI,mislam bukvalno,........polovina vo bardovci se!,..................................................................sigurno se prashuvate da ne vlijaele i na mene,.......heheheheh!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 03:07
Ovie od mojava zgrada ne gi znam ama od sprotivnata,nema so ne znamBig smilekomshijata od prvi na primer saka da raboti na kompjuter po gaki i po corapi samo,komshikata na petti po dolna obleka si gi sreduva vegite na prozor,deckoto na cetvrti nonstop uci so isklucok na 10na minuti koga stoi pred ogledalo posle tushiranje i si gi gleda muskulite(a sirotiot grevce e kolku e slabicok)Big smile e tie na tretti se mnogu loshi,sekogash i se spushteni zavesiteBig smile
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 03:10
I TIE OD NIVNATA ZGRADA NE ZNAAT NIKOGO ALI OD TVOJATA SE ZNAAT PA SEA TI VIDI SO PRAIS.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2006 во 03:36
Big smilee toa u pravo si,ama i ja nekogash se zanesam pa go zaboravam toj detalj,ama se nemaat pozaleno do segaBig smile
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.