IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Комшии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комшии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 23:44

имам супер комшии...

можам комотно да не заклучувам кога излегувам....
знаат кој кога дошол....
кој кога си заминал...
кој од моите домашни кога излегол и каде отишол....
до кога сме седеле синоќа...
што имам за ручек...
кој се омажил во маало...
кој има швалер...
кој колку плата зема...
штета што немам време за дружење...цело маало ќе ми е под контролаголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 23:50
mojot e marsovec
no toa go znaat site na forum
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 23:54
hm....збунетостja pak nemam maka od moite komsii
pa moze tie od mene da imaat????збунетост
to se treba ispitat!!!голема%20насмевка
OGLAS:
se bara spiun, dzirkac i slusac na ogovarancii
plakjam dobro
more i kje osiguram ako treba!големо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 11:42
Imam mnogu radoznali komsii,sakaat se da znaat A i kolku tracarat,znaat za sekogo se,koga ke se soberat,haos.Samo jas ne se zamaram so niv,veke gi nauciv kakvi se.Porano mi bese cudno,me nerviraa,ama sega bas mi e gajle,ako nemaat popametna rabota neka produzat.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 17:43
Naj jaka rabota kaj komshiite e koga se zverat od prozor zatskrieni od zavesa.Imav edna takva komshivka"RIP" koja non stop gledashe i na naj mal shum nadvor.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
smilegirl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smilegirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2011 во 01:39
Не се замарам воопшто со комшиите, на половина од нив ни имињата не им ги знам.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 14:13
Куче да донесу дома не ќе може на ред да дојде да залае од комшие... изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2012 во 23:33
Добро хоби имам и од таа област,комшичката.
Ако ми го пукне ептен филмот некој од комшиите,навечер земам воздушна и гаѓам по оградата на терасата,или зимно време како сега,фрлам топки на прагот пред врата!
I just wanna feel real love.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2012 во 23:38
koga treskaat i vo nedela napladne
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2019 во 19:25
Пиам кафе прееска на тераса.
Искачаат комшии заедно од влез.
-Како сте?
-Добро ете по дома преврна,па
да тркнам до продавница.Ти накаде?
-Надоле!
-Па ај префрли ме.
-Абе ај ене го каде ти е,ќе ми испрљаш кола.
И отиде...Мрморејќи.
Тоа у високи кругои,као премиер на пример
мрчење значи.
А!Чекај...
Не сум ја пазач,таква ми е терасата,на приземје
до влезот.А дома не пушам...
Така да со комшиите многу,многу ја не стојам.
Само си седам и кафе пијам.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2019 во 12:32
moite sekoe utro vo 06h pa i vo vikend grmat so muzika... a i podobro e so muzika neli...
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.