IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Комшии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комшии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Комшии
    Испратена: 20.Март.2006 во 14:25

ej a kako stoite so prkosenje na komsiite, toa moze da bide dobro hobi.

kako sto veli Bora Corba

opominju mi familiju

teraju me po gjavola

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 14:34
нит ги гледам нит ме интересираат...
Одамна престанав да живеам за нив која како што ќе каже ми е гајле..
Иначе со никого не сум се замерила срека живеам во куќа
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 15:18

види сеа , мене не ми е пркосење на комшии хоби одамна ,велат сум пораснал  ,ама како публика можам да кажам дека не би менувал зграда за ништо

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 17:15
Имам еден комшија што постојано пушта гласна музика. Откако добро ја подбрав мајка му, веќе не пушта ...барем не толку често

А инаку, мајкава на детево (а детето што пушта гласна музика има 27 години), предавала звук, па ме убедуваше дека тој звук не е е штетен
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 17:54
имам многу чудни комшии, дојдоја да се караат зошто сме се смееле гласно со цимерите, свашта..
precious..
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2006 во 18:13
Вие смејте се кога тие не се тука или поканете ги да се посмеат со вас очигледно им треба

Којзнае каква ви е изолацијата...сте пробале ли да шептите за да ги прверите реакциите?
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 10:12
  Их, мене ми беше нај интересно кога ке си одевме со комшиката навечер па од викање по неа дека се закаснила за дома, од страна на баба и каде што доаѓаше не можев да заспијам најмалце уште 2 саати. и предложив да спие кај мене ама бабаи ке ме убиеше и ден денеска не ми прај муабет.може сакаше незе да ја викнамROTFLROTFL ROTFL ROTFL 

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
sentry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sentry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 11:02
море јас сакам комшиката да ми биде хоби, поточно нејзините г'зишта

elite sentinel
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 19:52

Originally posted by Julija Julija напиша:

Вие смејте се кога тие не се тука или поканете ги да се посмеат со вас очигледно им треба

Којзнае каква ви е изолацијата...сте пробале ли да шептите за да ги прверите реакциите?

 

да ти кажам во право си, многу се озбилни лугето, им треба малку забава, ама кој ке се расправа со нив ептен се како да ти кажам од големото добро утро, барем така си мислат тие... сепак ние продолжуваме со активно смеење, тоа го продолжува животот и те прави весел, ајде поканети сте сите смееете се лугееее

precious..
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 20:23
od niv nemozam da spijam nautro pokasno od 8casot ama i tie nemozat da spijat porano od 00casot
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 20:56
Тајчи, какви се тие активности, што не ги оставаш луѓето раат

Изменето од Julija
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 22:02
обожавам да нервирам комшиии...викендов пробав со нај можно гласно да ги кренам на нозе...али...се воздржја некако...али ќе биднит другиов викенд...на тапани ке им тропам...сакам да нервирам љуѓе...
Точачиња.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 11:50
Gi toleriram zatoa sto i tie sigurno ne trpat nas koga sme bucni.Imam navistina dobri komsii ako so nikoj ne sum preterano bliska.Edna kulturna distanca
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 13:55

e imam zlato komsivka i moram da ja pofalam deka pravi ubavi biketi od svezo cveke

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.