IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Колку време посветувате на својот изглед?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку време посветувате на својот изглед?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 14:02
ne koristam poveke od 3h za izleguvanje, 5 min do na prodavnica i 1 h za do kaj drugarka ova stanuva moja mana
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 14:09
Dovolno vreme za da sum zadovolna od sopstveniot izgled i da ja plenam okolinata! Wink
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 09:59
KOLKU STOE POTREBNO ZA DA BIDAM CELA VO TAKT

Изменето од anne - 16.Декември.2006 во 10:00
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 22:26
Sekogas razlicno,zavisi za koa prilika se spremam.ama najmalku trosam 30 min
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 18:22
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Dovolno vreme za da sum zadovolna od sopstveniot izgled i da ja plenam okolinata! Wink
Баш околината не сакам да ја пленам, ама тој што е до мене сакам,сакам да остане без здив...кога него ке го впленам, околината само ке ја гледа нашата заедниќка „моќ„ и „магија„ на спој на две комплетни личности кои невероватно одговараат како пар , би рекла пицикато од глава до пети:)Барем мене ова ме и важно, зошто тој е мој најголем критичар знам дека е искрен, а не е како некои лицемерни личности од околината
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:09
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Dovolno vreme za da sum zadovolna od sopstveniot izgled i da ja plenam okolinata! Wink
Баш околината не сакам да ја пленам, ама тој што е до мене сакам,сакам да остане без здив...кога него ке го впленам, околината само ке ја гледа нашата заедниќка „моќ„ и „магија„ на спој на две комплетни личности кои невероватно одговараат како пар , би рекла пицикато од глава до пети:)Барем мене ова ме и важно, зошто тој е мој најголем критичар знам дека е искрен, а не е како некои лицемерни личности од околинатаA koj e do tebe!?....Toj mozes i gola da go plenis ,zarem ne!?
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:14
Pa ne e se vo gola neli?Soblecimu se i ajde op...Malku i da me posaka na poinakov nacin...
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:28
Па онолку колку што мене ми прави кеиф да си трошам за себе....
УЖИВАМ у тие моменти Wink
Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:34
Jas se zaboravam kolku vreme trosam i se nesto mi nedostasuva, ne znam sto poveke da napravam..Koga ke ja prashav majka mi kako izgledam e togash ke mi receshe na shala aaa ti nedostasuva uste PERDUVCE NA KAPCE:))Zenski, sekogash opsednati so svojot izgled
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:41
опседнатоста со изгледот ги носи новите болести анорексија , булимија и од претерана хигиена се јавува уништување на потребната и природна микро флора на кожата и м,ногу често и лесно се појавуваат воспаленија..
гледам да не претерам фанатички, ама да УЖИВАМ сакам
Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:43
Ivana sega so ova totalno me zbuni
Jes da sum vod tush vo voda beter od zaba ama ova zarem e mozno

Kakvo vospalenie se javuva na kozata ?????

Изменето од maja - 20.Декември.2006 во 15:44
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:47
Да , Маја и те како е возможно. Секоја кожа, секој од нас, секое тело си има свои микроорганизми кои живеат на неа а притоа имаат и заштитна улога во однос на некои за нас опасни МО....
со манијакална хигинена може таа природна бариера, филтер да се отстрани и да настане дисбаланс....
Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:52
Vo red jasno, no zarem nekoj preteral so cestata higiena na teloto.Neli samite lekari preporacuvaat sekojdnevno tushiranje, nautro navecer zarem ova ke predizvika vospalenie na kozata?Mislam ne, se e vo granicite na normalata..ne preteruvanje vo ovoj pogled pa ke se trljame kako da sme shugosani upotrebuvajki razni srdstva za teloto od shaumi itn..koga zboruvam,tuku, garderoba, senka, kosata..
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 15:55
е да де....секако дека сеа не да се запуштиш, туку не да претераш. Само кажав дека денес се многу почеста појава таканаречените инфекции од чистота.

Инаку ме потсетивте сеа на книгата на која ја највеќе сум се смеела БОН ТОН ама после војната издаден....и таму јасно стои
Бањање еднаш неделно, а тушитање секој 2-3 ден, по потреба...
ете гледате ли како се менуваат стандардите.. Wink
Motivation is game in my hands
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.