IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку имате доверба во вашиот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку имате доверба во вашиот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку имате доверба во вашиот партнер?
    Испратена: 18.Март.2006 во 15:30
za da edna vrska da receme deka funkcionira" normalno "smetam deka e potrebna doverba megu partnerite i zatoa odlucete kakva vrska sakate da imate vie bidete iskreni sekogas i sakajtese toa e sepak edna od najvaznite raboti vo zivotot
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2006 во 15:33
jas imam doverba vo mojot partner a vie? no odgovarajte ve molam iskreno
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2006 во 15:51

имам максимална доверба во својот партнер ( веке мислам дека има иста или слична тема ,но за мене тоа не е важно ,можеби со модераторот ке се договорите ) искрено мислам дека само така и може да се гради сериозна врска

пс

како нов член ти посакувам пријатни моменти со останатите форумџии

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 15:47
ИМАМ ДОВЕРБА ДУРИ И ПОВЕКЕ НЕГО ШТО ТРЕБА;А ТОА МОЖЕ И НЕ Е НАЈДОБРО:::ТРЕБА СЕПАК И НЕКОЈ ЦРВ ДА ТЕ ГРИЗНЕ НЕКОГАШ
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 17:53
pa premnogu doverba i ne treba da se ima-ziv covek pravi greski ama za da funkcioniram vo vrska moram da imam doverba ako ne nemozam da bidam so nego
Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 08:45
imam poverenje....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 09:44
od dosegasnoto iskustvo , me tera poverenje da nemam
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 14:31
jas pak ne ja doveduvam doverbata vo prasanje. ednostavno od pricina sto koga bi imalo nesto FIKTIVNO (a doverbata e poveke kako fiktiven poim za mene) treba da se brani neli. a koga go nema, nema da se trosi energija na toa.pa sega esapot izleguva deka kolku ti za mene tolku jas za tebe i obratno.ako ima ljubov ke raste vlogot a ako ne patot vodi samo na muvanje, i na cao cao. 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2006 во 15:14
 
 
Изгубив доверба!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 10:31
Мислам дека кога веќе ќе дадеш изјава дека си изгубил доверба ,тешко се враќа!
Толеранција треба ама таа се поистоветува со шансата,дали заслужува воопшто!?
Така да онаа старата поговорка за скршената чаша па потоа лепена си има вистина!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 16:38
Дадете си шанса ако сте ја изгубиле довербата лесно да си ја вратите..Не се сите денови исти како и сите прсти..Но, сигурно имало причина за еден мал дел кој ви предизвикал сумња болка, тага..да го заборавите кренете глава имудро продолжете, има светлина дајте му шанса на партнерот да ја поврати вашата доверба и љубов.
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 21:41
Originally posted by natalija natalija напиша:

Дадете си шанса ако сте ја изгубиле довербата лесно да си ја вратите..Не се сите денови исти како и сите прсти..Но, сигурно имало причина за еден мал дел кој ви предизвикал сумња болка, тага..да го заборавите кренете глава имудро продолжете, има светлина дајте му шанса на партнерот да ја поврати вашата доверба и љубов.

добро кажано
Кон врв
*Aanniittaa* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *Aanniittaa* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2006 во 00:31
kolku mu veruvam?????-pa nekogas 20%,nekogas 30%.......nekogas 90%,ama nikogas 100%!!!!!!!!!!!
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 00:30
0% nemam partnerka  
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.