IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Јазична култура
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јазична култура

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 02:15
mrazam gramatika... mrazam ogranicuvanja od bilo koj vid pa i gramaticki zasto...? zatoa sto sum nindza
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 08:54

DVOJAZICNOST? Abe ne se zanesuvajte mnogu! Vie eden jazik ne go znaete kako sto treba, a tek vtoriot.

Moderatorite da ne ste gi pipnale, zatoa sto totalno ne ste im dorasnale, osobeno na poedinci!

A za slengot, nikoj ne ve kara. Dobra kritika za pravopisot na nasiot jazik na sekogo moze da mu e od pomos,

Misica, koj ti e tebe majcin jazik?

Veni Vidi Vici
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:00
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

sea ti src cair go napraj MALI PARIZ, nemoj na caircanka da kazuvas zs src sve e ona vo red so parkot ali mostot e ziva konstrukcija zelezna sea ova ne e "NAS" gradonacalnik zs Cair se znae civa opstina e ,ova e prepukuvanje megu dvete albanski partii daj malce realno okolu izborite, zs steta e edna megu NAJSTARITE SKOPSKI naselbi (maala ) da izumri od nas makedoncite zs gradonacalnikot e albanecc eee src se osekam vo svoe staro malo kao u BEJRUT pa bil on osvetlen ili ne.

Tebe izgleda ne samo sto ne ti e majcin jazik makedonskiot, izgleda ic ne go ni znaes. Ova sto si go napisala nisto ne se razbira. A ti da si zemes casovi po gramatika na makedonski jazik, a?

src ja ne si go razbiram pa drug zs da go znam makedonskiot jazik koa ne mi e majcin auuu i na casovi da odam zs na casovi koa lektor nejkum da sum nitu moderator  , abe nejkum DVOJAZICNOST KE VI BARAM

Pa sto togas voopsto pisuvas koga ni ti ne razbiras sto si napisala? Baska, ne treba da si moderator za da bides pismena...neli?

Veni Vidi Vici
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:04
Originally posted by WORHOLL WORHOLL напиша:

...ИЛИ КРАТКО КАЖАНО
СВАТ СВАЌА ПОФАЌА,ГОСПОД ГРЕВ НЕ ПИШУВА....
svat svaka pofaka , grev ne go faka
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
WORHOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 324
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:15
..ДА БЕ ЗЕМО,САМО МЕ БУНИ ОНА ...НЕ СЕ ПЛАШИ ИЛИ НЕ ПЛАШИ СЕ.....
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:16
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

sea ti src cair go napraj MALI PARIZ, nemoj na caircanka da kazuvas zs src sve e ona vo red so parkot ali mostot e ziva konstrukcija zelezna sea ova ne e "NAS" gradonacalnik zs Cair se znae civa opstina e ,ova e prepukuvanje megu dvete albanski partii daj malce realno okolu izborite, zs steta e edna megu NAJSTARITE SKOPSKI naselbi (maala ) da izumri od nas makedoncite zs gradonacalnikot e albanecc eee src se osekam vo svoe staro malo kao u BEJRUT pa bil on osvetlen ili ne.

Tebe izgleda ne samo sto ne ti e majcin jazik makedonskiot, izgleda ic ne go ni znaes. Ova sto si go napisala nisto ne se razbira. A ti da si zemes casovi po gramatika na makedonski jazik, a?

src ja ne si go razbiram pa drug zs da go znam makedonskiot jazik koa ne mi e majcin auuu i na casovi da odam zs na casovi koa lektor nejkum da sum nitu moderator  , abe nejkum DVOJAZICNOST KE VI BARAM

Pa sto togas voopsto pisuvas koga ni ti ne razbiras sto si napisala? Baska, ne treba da si moderator za da bides pismena...neli?

devojko na razlicna branova dolzina sme...............KULIRAJ MALCE
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:22
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

sea ti src cair go napraj MALI PARIZ, nemoj na caircanka da kazuvas zs src sve e ona vo red so parkot ali mostot e ziva konstrukcija zelezna sea ova ne e "NAS" gradonacalnik zs Cair se znae civa opstina e ,ova e prepukuvanje megu dvete albanski partii daj malce realno okolu izborite, zs steta e edna megu NAJSTARITE SKOPSKI naselbi (maala ) da izumri od nas makedoncite zs gradonacalnikot e albanecc eee src se osekam vo svoe staro malo kao u BEJRUT pa bil on osvetlen ili ne.

Tebe izgleda ne samo sto ne ti e majcin jazik makedonskiot, izgleda ic ne go ni znaes. Ova sto si go napisala nisto ne se razbira. A ti da si zemes casovi po gramatika na makedonski jazik, a?

src ja ne si go razbiram pa drug zs da go znam makedonskiot jazik koa ne mi e majcin auuu i na casovi da odam zs na casovi koa lektor nejkum da sum nitu moderator  , abe nejkum DVOJAZICNOST KE VI BARAM

Pa sto togas voopsto pisuvas koga ni ti ne razbiras sto si napisala? Baska, ne treba da si moderator za da bides pismena...neli?

devojko na razlicna branova dolzina sme...............KULIRAJ MALCE

Bi kulirala da gi nema tvoite bos repliki, zimi se. Ima nesto mnogu iritiracko vo niv. Dali ti ili tvojata nepismenost, ne znam!

Veni Vidi Vici
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:30
da src mojata nepismenost 

ako ima iritiranost, nekoja nepismena ne bi IRITIRALA nekogo, forumot E MESTO ZA SEKOGO, ti NI MALCE NE MOZES TOA DA MI GO OSPORIS MENE,NELI SRC.oSVEN AKO JAS SO MOJATA "NEPISMENOST" GI  PREMINUVAM PRAVILATA NA FORUMOT, no na sekoj NAPAD sledi KONTRANAPAD.

ili uproasteno NE CEPPKAJ GOVNO DA NE SMRDI

kuliraj si ti isto i jas

VAJDA SEGA GO PODOBRIV MAKEDONSKIOT


Изменето од MisIcA
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:43

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

NE CEPPKAJ GOVNO DA NE SMRDI

Imas pravo, ne te cepkam veke!

Veni Vidi Vici
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:46
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:


Originally posted by beleg beleg напиша:

LOLAma nie veke se si dadovme ,a za ona malku sto ostana ne ni e gajle....
src dogovor kuka gradi aj ke se dogovorime za ona malce so imate
Originally posted by natalija natalija напиша:

Благодарам на совет senokos, позитивноста ми е <span style="font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);">врлина</span> секој си ја наога <span style="font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);">особата </span>кога тогаш, но од разни <span style="font-weight: bold;">околности </span>и не значи и дека ќе остане со неа.
src eve primer kao so pocnavte ke si dadete sami dvojazicnost, ali src poobjasni ona OKOLNOSTI e vas makedonski zbor ili ne e


ДВОЈАЗИЧНОСТ... Да секогаш се успева кај лабилни личности кои си ја продадоа душата за да ги остават на раат, не разбирајки и не размислувајки дека треба да имаат борбеност и патриотизам за да останат на свое...
Не си католик, не си православна. Велиш мајчин не ти е Македонскиот...Ти останува Исламот само....
Само не знам до каде ти е писменоста за да разбереш дека војната која ја водиш ќе ти ја искоренам од корен така добро да заедно со твојата неписменост ке заминеш во корпа..
Компромис ќе направам во име на Перун и другите да не ми ги замараш ако толку ме сакаш и бркаш откажи се.

Зошто ова е ФОРУМ ако и тој збор го разбираш... место за забава..Каде што Модераторите и Членовите можат да пишуваат со каков сленг сакаат и како сакаат. . Ако јас ти ја изложам мојата Писменост, сленг и култура пола нема да ме разберат, а ти воопшто...
Ако воопшто знаеш што е компромис.......
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:47
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

NE CEPPKAJ GOVNO DA NE SMRDI


Imas pravo, ne te cepkam veke!



дај мила баталија .. Ќе ни го отруе цел форум...
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:49
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:


Originally posted by beleg beleg напиша:

LOLAma nie veke se si dadovme ,a za ona malku sto ostana ne ni e gajle....
src dogovor kuka gradi aj ke se dogovorime za ona malce so imate
Originally posted by natalija natalija напиша:

Благодарам на совет senokos, позитивноста ми е <span style="font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);">врлина</span> секој си ја наога <span style="font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);">особата </span>кога тогаш, но од разни <span style="font-weight: bold;">околности </span>и не значи и дека ќе остане со неа.
src eve primer kao so pocnavte ke si dadete sami dvojazicnost, ali src poobjasni ona OKOLNOSTI e vas makedonski zbor ili ne e


ДВОЈАЗИЧНОСТ... Да секогаш се успева кај лабилни личности кои си ја продадоа душата за да ги остават на раат, не разбирајки и не размислувајки дека треба да имаат борбеност и патриотизам за да останат на свое...
Не си католик, не си православна. Велиш мајчин не ти е Македонскиот...Ти останува Исламот само....
Само не знам до каде ти е писменоста за да разбереш дека војната која ја водиш ќе ти ја искоренам од корен така добро да заедно со твојата неписменост ке заминеш во корпа..
Компромис ќе направам во име на Перун и другите да не ми ги замараш ако толку ме сакаш и бркаш откажи се.

Зошто ова е ФОРУМ ако и тој збор го разбираш... место за забава..Каде што Модераторите и Членовите можат да пишуваат со каков сленг сакаат и како сакаат. . Ако јас ти ја изложам мојата Писменост, сленг и култура пола нема да ме разберат, а ти воопшто...
Ако воопшто знаеш што е компромис.......
so te zasega so sum po VERA , a???????Gi delite lugeto na DOBRI i LOSI ovde na forum

PRETIS DEVOJKO, KORPA A???????????
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:51
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

NE CEPPKAJ GOVNO DA NE SMRDI


Imas pravo, ne te cepkam veke!



дај мила баталија .. Ќе ни го отруе цел форум...
ako nema smrteja na ovoj forum kao mene src TAPA KE STE zs kao so gleam padnata vi e posetenosta, A NEKAD BEVTE DOSTA JAKI
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:52
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

NE CEPPKAJ GOVNO DA NE SMRDI


Imas pravo, ne te cepkam veke!



дај мила баталија .. Ќе ни го отруе цел форум...
ako nema smrteja na ovoj forum kao mene src TAPA KE STE zs kao so gleam padnata vi e posetenosta, A NEKAD BEVTE DOSTA JAKI

Можеме и без те*е не се секирај... од таква смрдеа како те*е брка членови не ние...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.